Өзара сабаққа қатысу және сабақты талдау
Күні: 17.02.2023
Сыныбы: 3 «А»
Пәні: Математика
Мұғалім: Жақсылықова Мәдина
Сабақтың тақырыбы: Жазбаша түрде қалдықпен бөлу
|
№ |
Көрсеткіштер |
Іс-әрекет |
|
1 |
Сабақтың мақсаты мен міндетінің қойылуы |
Сабақта білім алушылардың қажеттіліктерін ескере отырып жоспарланып, мақсат белгіленген |
|
2 |
Өткен тақырыпты қайталау, үй тапсырмасын сұраудағы әдістердің тиімділігі |
Білім алушылардан үй тапсырмасын пысықтау кезеңінде өткен материалдарды қайталау сұрақтары берілді |
|
3 |
Жаңа тақырыпты ашу |
Тез есептеу, ұқсас тапсырмаларды құрастыру дағдыларын дамыту арқылы жүргізілді |
|
4 |
Жаңа материалды игерудің әдіс-тәсілдері, жаңа технологияларды қолдану |
«Керме жіп», «Таңдау», «Ауызша
жаттығу» «Тапсырма» саралау әдістері арқылы оқушыларға негізгі
ұғымды түсіндірді |
|
5 |
Өткен сабақтың жаңа сабақпен байланысы. |
Педагог сабақ мақсаттары мен күтілетін нәтижегеи жетуде білім алушыларға тапсырмаларды өткен сабақпен байланыстыра отырып пайдаланды. |
|
6 |
Сабақта проблемалық мәселелерді қою |
Педагог сабақ мақсаттары мен күтілетін нәтижегеи жетуде білім алушыларға сараланған тапсырмаларды пайдаланды. |
|
7 |
Оқушылардың таным-белсенділіктерін арттыру, шығармашылық тапсырмалардың жас ерекшелігіне сай болуы |
Білім алушыларға тақтаны, тірек сызбаларды пайдалана отырып оқу кеңістігі құрылды. Түрлі әдіс-тәсілдері қолданылды. |
|
8 |
Ауызша сөйлеу, тіл дамыту, жазу дағдысының қалыптасуы, ережелерді сақтау. Оқушының сөздік қоры, толық жауап |
|
|
9 |
Ұжымдық, жекелеп, саралап оқытуды ұйымдастыру |
Жаңа сабақ барысында ұжымдық жұмыс түрінде жүргізілді. «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі арқылы топтық жұмысы жүргізілді. Бекіту кезінде «Тапсырма» саралау әдісі арқылы жұмыс жасады. |
|
10 |
Оқушының сабаққа, пәнге деген қызығушылығы, Оқулықпен жұмыстың жүру сәттілігі |
Мұғалім бағыт-бағдар берушы бейнесінде болды. Кері байланыс үнемі көрініс тапты және ұтымды болды. |
|
11 |
Оқушының өз бетімен жұмыс істеу қабілеті |
Топта өзара бағалау жүзеге асты. Оқушылардың бір – бірін бағалады. Топта ынтымақтасып жұмыс жасады. |
|
12 |
Сабақтың ғылыми негізінде меңгерілуі, түсінуге оңайлығы, жүйелігі |
Білім алушыларға тақтаны,
тірек сызбаларды пайдалана отырып оқу кеңістігі құрылды. Түрлі
әдіс-тәсілдері қолданылды. |
|
13 |
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану, қазақ тілі пәндерімен байланыс онатылды |
|
14 |
Мазмұнның маңыздылығы, өмірмен байланысы |
Мұғалім бағыт-бағдар берушы бейнесінде болды. Кері байланыс үнемі көрініс тапты және ұтымды болды. |
|
15 |
Көрнекіліктің қолданылуы |
Тапсырмалар түрлі ресурстар арқылы беріліп отырды. Ресурстарға тақта, ноутбук, оқулықтар, маркерлер пайдаланылды. |
|
16 |
Бағалау және оның түрлерінің болуы. Бағаның шынайы қойылуы. |
Қалыптастырушы бағалау жүргізілді: топтық бағалау, өзін өзі бағалау.Бағалау критерийлеріне берілген дескрипторлаға сай бағаланды |
|
17 |
Уақытты тиімді пайдалануы |
Уақытты тиімді пайдаланды. |
|
18 |
Үй тапсырмасының берілуі, дәлдігі, мөлшері |
Үй тапсырмасы оқушының жас ерекшелігіне сай, оқу тақырыбының көлеміне сай берілді |
|
19 |
Сабақтың тәрбиелік мақсатының орындалуы |
Топтық тәртіп ережелері сақталды. Оқушылар топтарда өз рөлдерін анықтап, жұмыс жасады |
Сабақтан кейінгі рефлексия
|
1 |
Сабақ мақсатына жетті деп ойлайсыз ба? |
Сабақ өз мақсатына жетті |
|
2 |
Сізге сабақтың қай кезеңдері ұнады? |
Сабақтың жаңа білім беру мен өткен сабақты еске түсіру барысында жасаған жұмыстары тиімді болды деп ойлаймын |
|
3 |
Өз тәжірибеңізге енгізуге болатын қандай жұмыс түрлері болды? |
Мұғалім бағыт-бағдар берушы бейнесінде болды. Кері байланыс үнемі көрініс тапты және ұтымды болды. |
|
4 |
Сабақтағы ахуал сіздің көңіл-күйіңізге қалай әсер етті? |
Сабақта ерекше психологиялық ахуал орнаған. Маған ерекше ұнады |
|
5 |
Ұсынысыңыз бар ма? «Мен мына жұмысты немесе қандай да бір әдісті былай жоспарлауды ұсынған болар едім» |
Мұғалімнің білім деңгейі мен әдіс-тәсілі жеткілікті. Шығармашылық табыс тілеймін |
Сабаққа қатысып, талдау жасаған
бастауыш сынып мұғалімі: Түменова М
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ талдау 3
Сабақ талдау 3
Өзара сабаққа қатысу және сабақты талдау
Күні: 17.02.2023
Сыныбы: 3 «А»
Пәні: Математика
Мұғалім: Жақсылықова Мәдина
Сабақтың тақырыбы: Жазбаша түрде қалдықпен бөлу
|
№ |
Көрсеткіштер |
Іс-әрекет |
|
1 |
Сабақтың мақсаты мен міндетінің қойылуы |
Сабақта білім алушылардың қажеттіліктерін ескере отырып жоспарланып, мақсат белгіленген |
|
2 |
Өткен тақырыпты қайталау, үй тапсырмасын сұраудағы әдістердің тиімділігі |
Білім алушылардан үй тапсырмасын пысықтау кезеңінде өткен материалдарды қайталау сұрақтары берілді |
|
3 |
Жаңа тақырыпты ашу |
Тез есептеу, ұқсас тапсырмаларды құрастыру дағдыларын дамыту арқылы жүргізілді |
|
4 |
Жаңа материалды игерудің әдіс-тәсілдері, жаңа технологияларды қолдану |
«Керме жіп», «Таңдау», «Ауызша
жаттығу» «Тапсырма» саралау әдістері арқылы оқушыларға негізгі
ұғымды түсіндірді |
|
5 |
Өткен сабақтың жаңа сабақпен байланысы. |
Педагог сабақ мақсаттары мен күтілетін нәтижегеи жетуде білім алушыларға тапсырмаларды өткен сабақпен байланыстыра отырып пайдаланды. |
|
6 |
Сабақта проблемалық мәселелерді қою |
Педагог сабақ мақсаттары мен күтілетін нәтижегеи жетуде білім алушыларға сараланған тапсырмаларды пайдаланды. |
|
7 |
Оқушылардың таным-белсенділіктерін арттыру, шығармашылық тапсырмалардың жас ерекшелігіне сай болуы |
Білім алушыларға тақтаны, тірек сызбаларды пайдалана отырып оқу кеңістігі құрылды. Түрлі әдіс-тәсілдері қолданылды. |
|
8 |
Ауызша сөйлеу, тіл дамыту, жазу дағдысының қалыптасуы, ережелерді сақтау. Оқушының сөздік қоры, толық жауап |
|
|
9 |
Ұжымдық, жекелеп, саралап оқытуды ұйымдастыру |
Жаңа сабақ барысында ұжымдық жұмыс түрінде жүргізілді. «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі арқылы топтық жұмысы жүргізілді. Бекіту кезінде «Тапсырма» саралау әдісі арқылы жұмыс жасады. |
|
10 |
Оқушының сабаққа, пәнге деген қызығушылығы, Оқулықпен жұмыстың жүру сәттілігі |
Мұғалім бағыт-бағдар берушы бейнесінде болды. Кері байланыс үнемі көрініс тапты және ұтымды болды. |
|
11 |
Оқушының өз бетімен жұмыс істеу қабілеті |
Топта өзара бағалау жүзеге асты. Оқушылардың бір – бірін бағалады. Топта ынтымақтасып жұмыс жасады. |
|
12 |
Сабақтың ғылыми негізінде меңгерілуі, түсінуге оңайлығы, жүйелігі |
Білім алушыларға тақтаны,
тірек сызбаларды пайдалана отырып оқу кеңістігі құрылды. Түрлі
әдіс-тәсілдері қолданылды. |
|
13 |
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану, қазақ тілі пәндерімен байланыс онатылды |
|
14 |
Мазмұнның маңыздылығы, өмірмен байланысы |
Мұғалім бағыт-бағдар берушы бейнесінде болды. Кері байланыс үнемі көрініс тапты және ұтымды болды. |
|
15 |
Көрнекіліктің қолданылуы |
Тапсырмалар түрлі ресурстар арқылы беріліп отырды. Ресурстарға тақта, ноутбук, оқулықтар, маркерлер пайдаланылды. |
|
16 |
Бағалау және оның түрлерінің болуы. Бағаның шынайы қойылуы. |
Қалыптастырушы бағалау жүргізілді: топтық бағалау, өзін өзі бағалау.Бағалау критерийлеріне берілген дескрипторлаға сай бағаланды |
|
17 |
Уақытты тиімді пайдалануы |
Уақытты тиімді пайдаланды. |
|
18 |
Үй тапсырмасының берілуі, дәлдігі, мөлшері |
Үй тапсырмасы оқушының жас ерекшелігіне сай, оқу тақырыбының көлеміне сай берілді |
|
19 |
Сабақтың тәрбиелік мақсатының орындалуы |
Топтық тәртіп ережелері сақталды. Оқушылар топтарда өз рөлдерін анықтап, жұмыс жасады |
Сабақтан кейінгі рефлексия
|
1 |
Сабақ мақсатына жетті деп ойлайсыз ба? |
Сабақ өз мақсатына жетті |
|
2 |
Сізге сабақтың қай кезеңдері ұнады? |
Сабақтың жаңа білім беру мен өткен сабақты еске түсіру барысында жасаған жұмыстары тиімді болды деп ойлаймын |
|
3 |
Өз тәжірибеңізге енгізуге болатын қандай жұмыс түрлері болды? |
Мұғалім бағыт-бағдар берушы бейнесінде болды. Кері байланыс үнемі көрініс тапты және ұтымды болды. |
|
4 |
Сабақтағы ахуал сіздің көңіл-күйіңізге қалай әсер етті? |
Сабақта ерекше психологиялық ахуал орнаған. Маған ерекше ұнады |
|
5 |
Ұсынысыңыз бар ма? «Мен мына жұмысты немесе қандай да бір әдісті былай жоспарлауды ұсынған болар едім» |
Мұғалімнің білім деңгейі мен әдіс-тәсілі жеткілікті. Шығармашылық табыс тілеймін |
Сабаққа қатысып, талдау жасаған
бастауыш сынып мұғалімі: Түменова М
шағым қалдыра аласыз













