Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
5-бөлім. Денсаулық және физикалық белсенділік |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ермұқан Ә.Х. |
|
|
Күні: 10.02.2026 |
Сыныбы : 3 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Дәлдік пен мергендікті дамытатын ойындар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
3.3.4.1 денсаулықты нығайтуға ықпал ететін дене жаттығуларын орындау кезінде тиісінше жауап қайтарып, қиындықтар мен тәуекелдерді қалай еңсеру керек екендігін түсіну және көрсету |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
Жүгіру кезінде қосымша жаттығулар орындауға үйрету. Ойындар арқылы күш, иілгіштік, секіргіштік, тез аңғару және шапшаңдық сияқты дене қасиеттерін дамыту. Анық және толық сөйлеу арқылы мәселені түсінгенін көрсетеді. |
|
|
Сабақ барысы/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Бой сергіту жаттығулары. Жүгіру түрлері:
|
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
Қол шапалақ |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақты түсіндіру Оқулықтағы тапсырмаларды орындау. Оқушыларды бір қатарлы сапқа тұрғызамыз. Оқушыларды қауіпсіздік ережесімен таныстырамыз. Ойынның шартымен таныстыру. Қайталап жүгіру “Допты бір де отыр” ойыны. Белгіленген сызықты аспай допты көтеріп беру, кеудеден немесе бастан асыра лақтыру. Допты тосып, лақтырып отыра қалу, келесі бала тосып алып, идопты қайта лақтыруға дағдыланады. Негізгі тұрыста оң қолмен допты жүргізу, қайтарға сол қолмен жүргізу. Допты аяқ арасына қысып, кедергілер арасынан алып жүру. |
Қауіпсіздік техникасыен сақтайды; Ойын кеңістігінде бағдар жасай алады; Қашушы шеңберден алыстамайды; Қашушы шеңбердің ортасынан жүгіріп өтпейді |
Смайликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау |
Мектеп алаңы, ысқырық, ноутбук, уақыт өлшегіш және конустар |
|
|
Шығыршықпен секіріп жүгіру Баскетбол добын кедергілер арасымен қолмен жерге ұру арқылы барып, қайтарда футбол добын аяқпен кедергілердің арасымен алып қайту. Арқан тарту Гимнастикалық таяқпен, баскетбол допты алдына серпіп жүгіру. Бірден алаңның ортасынан баскетбол қалқанына қарай допты ыршытып келіп, қалқанға жақындағанда тоқтай қалып, допты шығыршыққа екі қолмен лақтырып түсіруге тырысу. Ұлттық ойындар. Асау мәстек Ойын бастаушы арқанды жерден 50 см-дей биік етіп керіп байлайды да қасындағы балаларға былай дейді: Ер екеніңді білейін Ешкі сойып берейін Тақия алсаң еңкейіп Құламасаң теңкейіп Ерлігіңе сенейін Ойын шартын қабылап, ортаға шыққан бала: Асау мәстек бұл болса Үйретейін көріңіз Маған таяқ беріңіз – дейді де таяқпен арқаннан асылып жердегі тақияны іліп алуы керек. Ойынды келесі бала осылай жалғастырады. |
|||
|
Сабақ тың соңы |
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл-күйді бас бармақ салынған суреттер арқылы бағалау
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойларымен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды |
|
рефлексия |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ тақырыбы: Дәлдік пен мергендікті дамытатын ойындар
Сабақ тақырыбы: Дәлдік пен мергендікті дамытатын ойындар
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
5-бөлім. Денсаулық және физикалық белсенділік |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ермұқан Ә.Х. |
|
|
Күні: 10.02.2026 |
Сыныбы : 3 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Дәлдік пен мергендікті дамытатын ойындар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
3.3.4.1 денсаулықты нығайтуға ықпал ететін дене жаттығуларын орындау кезінде тиісінше жауап қайтарып, қиындықтар мен тәуекелдерді қалай еңсеру керек екендігін түсіну және көрсету |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
Жүгіру кезінде қосымша жаттығулар орындауға үйрету. Ойындар арқылы күш, иілгіштік, секіргіштік, тез аңғару және шапшаңдық сияқты дене қасиеттерін дамыту. Анық және толық сөйлеу арқылы мәселені түсінгенін көрсетеді. |
|
|
Сабақ барысы/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Бой сергіту жаттығулары. Жүгіру түрлері:
|
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
Қол шапалақ |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақты түсіндіру Оқулықтағы тапсырмаларды орындау. Оқушыларды бір қатарлы сапқа тұрғызамыз. Оқушыларды қауіпсіздік ережесімен таныстырамыз. Ойынның шартымен таныстыру. Қайталап жүгіру “Допты бір де отыр” ойыны. Белгіленген сызықты аспай допты көтеріп беру, кеудеден немесе бастан асыра лақтыру. Допты тосып, лақтырып отыра қалу, келесі бала тосып алып, идопты қайта лақтыруға дағдыланады. Негізгі тұрыста оң қолмен допты жүргізу, қайтарға сол қолмен жүргізу. Допты аяқ арасына қысып, кедергілер арасынан алып жүру. |
Қауіпсіздік техникасыен сақтайды; Ойын кеңістігінде бағдар жасай алады; Қашушы шеңберден алыстамайды; Қашушы шеңбердің ортасынан жүгіріп өтпейді |
Смайликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау |
Мектеп алаңы, ысқырық, ноутбук, уақыт өлшегіш және конустар |
|
|
Шығыршықпен секіріп жүгіру Баскетбол добын кедергілер арасымен қолмен жерге ұру арқылы барып, қайтарда футбол добын аяқпен кедергілердің арасымен алып қайту. Арқан тарту Гимнастикалық таяқпен, баскетбол допты алдына серпіп жүгіру. Бірден алаңның ортасынан баскетбол қалқанына қарай допты ыршытып келіп, қалқанға жақындағанда тоқтай қалып, допты шығыршыққа екі қолмен лақтырып түсіруге тырысу. Ұлттық ойындар. Асау мәстек Ойын бастаушы арқанды жерден 50 см-дей биік етіп керіп байлайды да қасындағы балаларға былай дейді: Ер екеніңді білейін Ешкі сойып берейін Тақия алсаң еңкейіп Құламасаң теңкейіп Ерлігіңе сенейін Ойын шартын қабылап, ортаға шыққан бала: Асау мәстек бұл болса Үйретейін көріңіз Маған таяқ беріңіз – дейді де таяқпен арқаннан асылып жердегі тақияны іліп алуы керек. Ойынды келесі бала осылай жалғастырады. |
|||
|
Сабақ тың соңы |
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл-күйді бас бармақ салынған суреттер арқылы бағалау
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойларымен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды |
|
рефлексия |
шағым қалдыра аласыз














