Тақырыбы: Менің
анам.
|
Мектебі: Горький атындағы
гимназия
|
Күні, айы:
18.11.20
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Айнабекова
А.С.
|
1 «Д» сынып
|
Сабаққа қатысқан
оқушылардың саны: 9
|
Сабаққа қатыспаған
оқушылардың саны: 6
|
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқу мақсаттары
|
1.3.4.1* - мәтін немесе
иллюстрация/постер бойынша мұғалімнің қолдауымен қарапайым сұрақтар
(кім? не? қандай? қанша?) қою және қысқаша жауап
беру.
|
Сабақтың
мақсаты
|
Барлық
оқушылар:
Отбасы мүшелерін атай
алады, оларды сипаттай алады.
|
Оқушылардың басым
бөлігі:
Тақырып бойынша сөйлесе
алады, отбасы мүшелеріне қатысты сұрақты дұрыс қоя
алады.
|
Кейбір
оқушылар:
Отбасы мұшелері туралы
қосымша мәлімет біледі, оларды өмірдік жағдаятта еркін қолдана
алады.
|
Бағалау
критерийі
|
-
Суретер бойынша
көрсете
-
алады.
-
Отбасы мүшелерін
атайды.
-
Сөздердің мағынасын
түсінеді.
-
Күнделікті өмірде
қолданады.
|
Дескриптор
-суреттерді
ажыратады
-берілген отбасы
мүшелерін атай алады
-сөздердің мағынасын
түсінеді
-сөз тіркестерін құрап айта
алады
|
Алдыңғы
оқу
|
Бұл
кім?
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақ
кезеңдері
|
Жоспарланған
жұмыс
|
Оқушлардың
іс-әрекеті
|
Дереккөздер
|
Сабақтың
басы
(2-3
минут)
Онлайн
|
(МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын
тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй
қалыптастыру.
Сабақ мақсатымен
таныстыру.
Қайырлы таң, қайырлы
таң, қайырлы таң саған,
Қайырлы таң, қайырлы
таң қуаныштымыз саған!
Доброе утро, доброе
утро, доброе утро тебе,
Доброе утро, доброе
утро мы рады видеть тебя!
Good morning. good
morning. Good morning. To
you.
Good morning. Good
morning. We are glad to see
you.
|
Оқушылар сұраққа
жауап береді, жаңа тақырыпты болждайды.
|
1-слайд
2-слайд
3-слайд
Аудиодиск: 4.1.1; 4.1.4.
4-слайд.
|
Сабақтың
ортасы
(10
минут)
Онлайн
*МК-Мұғалімнің
көрсетуі
*Ұ- ұжымдық
жұмыс
*Т-топтық
жұмыс
*ОТ- оқушының
тәжірбиесі
*Ө- өзіндік
жұмыс
*Қ-қалыптастырушы
бағалау
* Ж- жұптық
жұмыс
Сергіту
сәті
|
Тыңдалым алды
тапсырма.
(МК,
Ұ) Мұғалім оқушылардың
назарын
Біздің сабаққа Алмабек
келді.
1-тапсырма. (МК,
Ұ) Мұғалім оқушылардың
назарын
оқулықтағы
1-тапсырмада берілген жаңа сөздермен
танысады:
күш–ті – сильная
ақылды –
умная
ә-де-мі -
красивая
(Ж) 2-тапсырма.
Менің ағам, әпкем,
інім, қарындасым бар/жоқ.
Көше гүлге тұнатын, әкем,
шешем тұртын, мен қаланы, мен қаланы
сүйемін.
(Ж) 3-тапсырма.
(Ж) 4-тапсырма.
|
Оқушылар сөздермен
танысып, сөздерді
қайталайды.
Үлгі бойынша
сипаттауға үйренеді.
Оқушылар диалогті тыңдайды,
қайталайды, сонан соң жұппен жұмыс істейді. Zoom-платформасының
негізінде берілген үлгі бойынша екі бала
сөйлеседі.
|
Сабақтың
соңы
(2-3
минут)
Онлайн
Өзіндік
жұмыс.
(15
минут)
Оффлайн
|
Рефлексия
Дәптердегі
тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында
алған білімдерін бекіте
түседі.
|
Сабақты қорытындылау
мақсатында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл
болғаны, не қиындық туғызған туралы ой – пікірлерін білдіре алады.
Қарапайым сұрақтарға жауап
береді.
|
5-слайд
№1 жұмыс
дәптері
|
Қосымша
ақпарат
|
Қорытындылау
|
Сабақ жақсы деңгейде
өтті.
|
1.Сабақ барысында
өзгерту енгіздіңіз бе?
Неге?
2.Жүргізілген жұмыс түрлері
қаншалықты тиімді болды?
|
Сабақ қызықты болды,
өйткені балаларға таныс сөздер. Жақсы оқитын балаларға белсенді
қатысты. Сабақ барысында тыңдалым, айтылым дағдылары
жетілдіріліп ой шақыру, диалогтік оқыту, т.б. жұмыстар жүргізілді.
Денсаулық сақтау технологиясы
орындалды.
|
Қорытынды
бағалау
Ең жақсы өткен екі
нәрсе не?
1.Сабақтың үлкен жетістігі
оқушылар тақырып бойынша сұхбат құрастырып, сөйлесе алды, сұрақты
дұрыс қойып, жауап бере
білді.
2.Оқушы өзі үшін кішкене бір
жаңалық ашуына мүмкіндік туғыздым. Сабақта әр оқушының жеке
тұлғалық ерекшелігін
ескердім.
Ең жақсы өткен екі нәрсе
не?
Қандай екі нәрсе
сабақты жақсартар еді?
1. Оқушылар тілді жетік
білген болса, қысылмас еді.
2. Отбасы мүшелерінің
суреттері қолдарында болғанда жақсы болар
еді.
|