|
Күн Сынып: 1 «Ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтыңтақырыбы |
|
|
Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) |
1.7 Тыңдалған материал бойыншаөзпікірінайту 1.8 Берілгентақырыпқаәңгімеқұрапайту 1.9 Сөздерді, дыбыстардыорфоэпиялықнормаларғасәйкесдұрысайту |
|
Сабақтыңмақсаттары |
Барлығы:Жаңабілімдімеңгереді. Көбі:Тақырыптытүсініп, тыңдап, жетекшісұрақтарарқылыталқылайды. Кейбірі: Алғанбілімдіөмірдеқолданаалады. |
|
Жетістіккритерийлері |
Айтылғансөздер мен сөйлемдердіңкөпшілігіндұрысқайталайалады. Нақтысөйлеуарқылы, мәселенітүсінгенінкөрсетеалады. |
|
Құндылықтардыдарыту |
Оқушылардыбір-бірінедегенқұрметкөрсетуінетәрбиелеу. |
|
Пәнаралықбайланыс |
Өнер, анатілісабағы |
|
АКТ қолданудағдылары |
Аудиожазба ,таныстырылым. |
|
Тілдікқұзыреттілік |
Чемпион - champion |
|
Кезеңдері |
Мұғалімніңіс-әрекеті |
Оқушыныңіс-әрекеті |
Бағалау |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Амандасу. – Балалар, бір-біріміздіңқолымызданұстап, алақанарқылыжүректіңжылуынсезініпүйренгенқандайтамаша, қандайқуаныш! |
Оқушыларамандасады. |
Жылышырайменамандасу |
|
Қызығушы-лықтыояту |
Қызығушы-лықтыоятуға арналғанжинақ |
Қайырлытаңдостым, Қайырлыкүнболсын. Бүгінгікүнбізге, Сәттілккетолсын Біздіңаларбағамызкілеңбестікболсын! Сабаққасегіздекелеміз, Сабақтанқалмаймыздегенбіз, Сабақтыбізжақсыоқып, Білімдіболамыздегенбіз.. |
Қолшапалақтау, қолпаштау |
|
Топқабөлу |
Оқушылардытоптастырустратегиясы бойыншатоптарғабөлінеді 5- топқабөлу |
Сабақтыңтақырыбынабайланыстысұрақ-жауапарқылытопқабөлінді I-топ - Шаңғышылар II-топ-Хоккейшілер III-топ-Конькишілер ІҮ топ-Сноубордшылар V-топ-Мәнерлепсырғанаушылар 1-10 ғадейінсанап , топ басшысытағайындалады |
|
|
Мағынанытану |
Сұрақ-жауапарқылыбілімдерінжүйелеймін. «Фишбоун» әдісібойыншаслайдтанжарыстарғақатысқанжеңімпаздардыкөрсетеотырып, жаңасабақпентаныстырамын БүгінгіөтетінсабағымыздыңтақырыбыЧчдыбысы мен әрпі. |
Жаңабілімдімеңгереді. Тақырыптытүсініп, тыңдап, жетекшісұрақтарарқылыталқылайды. Берілгентапсырамалардыорындайотырыпбілімдерінжетілдіреді. |
Топтардытақтадағы «білімқоржынына» топтыңтүсінеқарайстикермен упайжинауарқылыбағалау |
|
Кітаппенжұмыс |
№1 Оқылым. Чек чемпион чемодан сөздерін үштілде айтқызу Чек- түбіртек- check (айтылуычәәк) Чемпион-чемпион -champion(айтылуычәмпиоьн) Чемодан- шабадан –cuitcase`(айтылуысүркейс) Сөздердібуынғабөлгізу чек, че-мо-дан, чем-пи-он Буынсөздердіоқытуча, че ,чи ,чу |
№1 Оқылым. Сөздердіоқиды. Чек чемпион чемодан сөздерін үштілде айтады Чек- түбіртек- check (айтылуычәәк) Чемпион-чемпион -champion(айтылуычәмпиоьн) Чемодан- шабадан –cuitcase`(айтылуысүркейс) Сөздердібуынғабөліпоқиды Буынсөздердіоқытуча, че ,чи ,чу буынсөздергесөзойлаптабады. Чак-чак,чачача, чебурек,чипси,чупа-чупс,чунга-чанга. |
Қолшапалақтау, қолпаштау |
|
Дәптерменжұмыс |
№2 тапсырмаЕртегінірөлгебөліпоқимын. Оқушыларғақысқаметраждымультфильмненүзіндікөрсетемін. |
№2 тапсырмаЕртегінірөлгебөліпоқиды. Оқушыларқысқаметраждымультфильмненүзіндікөріпөздерісолрөлгебөлініп, көрніскөрсетеді. Білімдерін, жүйелеумақсатындатоптарғатапсырмаларберіледі, жұмыстарынқорғайды. |
|
|
Сергітусәті |
Сергітусәтінеарналғанжинақ |
Аяқпенентоп,топ,топ Алақанменхлоп,хлоп,хлоп Біроңға,бірсолға, Айналайықкелмұнда. Қолымыздыбірсілтеп, Басымыздышайқайық. Біроңға, бірсолға, Айналайықкелмұнда. Секіремізжоғары, Қиынемессекіру. Шаршамайық,бізенді, Біздіңуақытотыру |
Қолшапалақтау, қолпаштау |
|
|
«Ыстықорындық» Сұрақ-жауап. Оқушыларбір-бірінесұраққояды, егерсұрақдұрысболсақолдарыналғасозып, «басбармақ» көрсетеді. алсұраққажауапбермесе «күйдім» депэмоцияменжауапбереді. |
Оқушылардыңсұрақтары: 1.Сауат ашуоқуіс-әрекетіндеқаншаәріп бар? 2. Дауыстыдыбысдегеніміз не? 3.Дауыссыз дыбысдегеніміз не? 4.Сауат ашуоқуіс-әрекетібізгененіүйретеді? Дауыстыдыбыснешегебөлінеді? 5.Орыс тілінененгенқандайәріптердібілесің? 6.Орыс тілінененгенқаншадауыстыдыбыс бар? 7.Бүгін бізқандайдыбыспентанысыпжатырмыз? т.б |
|
|
Ой толғаныс |
Топтарғажекежұмысберіледі. Ақпараққаорыстілінененгенәріптерденбуынсөздерденсөзқұрпжабыстыру. |
Топтарғажекежұмысберіледі. Оқушылартапсырманыорындайды. |
(жылдамдыққа, шапшаңдыққа) |
|
Рефлексия |
Керібайланыс. «Фишбоун» әдісінпайдаланып, оқушылардың ой-пікірінбілу. |
«Фишбоун» әдісінпайдаланып, оқушылардыңсабақбойыншапікірлерінтыңдау. |
|
|
Бағалау |
Сабаққақатысуы, тапсырмалардыорындауыменқорытындыбағасы. |
Топтыңупайсанынесептейотырыпбағаланды |
Топтардытақтадағы «білімқоржынына» топтыңтүсінеқарайстикермен упайжинауарқылыбағалау |
|
Үйгетапсырма |
Тақырыптықайталапоқып, сөздердібуынғабөлгізу. |
Тақырыптықайталапоқып, сөздердібуынғабөліпкелу. |
|
1 «Ә» сыныпмұғалімі: Тугельбаева Сауле Туякбаевнаныңсауаташупәніненсабаққаталдауы.
Сабақтыңтақырыбы: Ччдыбысы мен әрпі
Сабақтыңнегізгімақсаты: жетімодульдітолыққамтып, топпенбірлесеотырып,барлығы: Жаңабілімдімеңгереді. Тақырыптытүсініп, тыңдап, жетекшісұрақтарарқылыталқылады. Алғанбілімдіөмірдеқолданаалады.
Сыныпта 35 оқушы бар. Қатысқаны -34оқушы. Қатыспаған 1- оқушы. Ират Малика себепті. Сыныптыңжалпы хал-ахуалынакелерболсам, жасерекшеліктері 6-7-8 жасаралығы. Ойлауқабілеттеріжасерекшелігінесайеместігінайқындайтынсыныптаекіоқушыныңанықтамасы бар. Басқаоқушыларменбір-бірінедегенқарымқатынасыжақсы. Ынтымақтастықатмосферасықалыптасқан, сабақбарысындабарлықоқушылардыңтолықбелсенділіктеріжоғарыболды. Өздерінөтееркінұстап, сабаққақұлшыныстарыжақсыекенінкөрсетебілді.
Ұйымдастырукезеңіненкейінбірдентопқабөлудібастадым. Топқабөлудеәртүрлітүскебейнеленген спорт түрінебайланысты «Фишбоун» әдісінқұрап, қайтопқатиесіліекендігінанықтап, топқабірікті. Бұлжердегімақсатым: көзбенкөрген, естігенжаңалықтарарқылыоқушылардысыниойлауғажетелеуболатын. Оқушыларбілімдерінұтымдықолданаотырыпберілгентапсырманыберілгенуақыткөлеміндеорындапшықты. Білімдеріноданәрішыңдаумақсатындаәр топ оқушыларына 1 сұрақтанқояотырып, «ыстықорындық» әдісіментапсырмаларынорындадық. Оқушыларменбірлесесабақтыңтақырыбыанықталып, топ ішіндеақылдасып, алдарынамақсатқойды. Әрбір топ өзмақсатынайттыжәнеөзімқұрыпқойғанмақсатпенсалыстырып, сәйкескелетінінанықтадық.
«Мағынанытанибілу» кезеңінде «Фишбоун» стратегиялықәдіс-тәсілдеріарқылытоптарғажекеленгентапсырмаларберілді. Тапсырмалардыорындаубарысындаоқушылардыңшапшаңдығын,жылдамдығынбайқайотырып, бұлстратегиялардытиімдіқолданыптақырыптыңнегізгіидеясынашабілді. Ал тақырыптықорғаубарысындаоқушыларөзойларынеркінжеткізіп, тақырыптыңмазмұнынашабілдіжәнемұғалімтарапынанқойылғанжетелеушісұрақтарғасенімді, әрінақтыжауапбереді.Қысқаметраждымультфилмненүзіндікөреортырып, өздерікөрніскөрсетебілді.
Сондай-ақсабақбарысында «Фишбоун» әдісіқолданылды, бұләдістіңтиімділігі: оқушығаалғанбілімдерінтексерубарысындасұраққояотырып, уақыттытиімдіқолданаотырып, сұрақтыңшешужолдарынұсынып, оларғадәлелдемелеркелтіреотырып, негізгі ой түйіндеді. Бұлтапсырманыорындаубарысындаоқушылар да әртүрліпікірлерайтып, бірі-бірініңпікіріменсанасаотырып, ынтымақтастықпенжұмысжасағандарынбайқадым.
Топтар «білімқоржынына» түстергеқатыстыстикерарқылыупайжинап, бағалады.
Бүгінгісабақтажеткенжетістігім: тақырыптолығыменталданды, себебіоқушыларәртүрлітапсырмаларорындайотырып, алғақойғанмақсаттарына жете білді. Тақырыптыңнегізгітүйінінашты, өздерінекеректібілімдерінтолығыменқамтыды.
Әртүрлістратегиялықәдіс-тәсілдердітиімдіпайдалануарқылысабақтыұйымдастыру, оқушылардыңбілімгедегенқұштарлықтары мен өзбетіменізденудағыдысынарттырып, сынитұрғыданойлауғақабілеттітұлғаретіндеқалыптастыруғаболатындығынакөзімжетті.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақтың тақырыбы. Ойын ережесін құра аламын. Ч дыбысы мен әрпі.
Сабақтың тақырыбы. Ойын ережесін құра аламын. Ч дыбысы мен әрпі.
|
Күн Сынып: 1 «Ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтыңтақырыбы |
|
|
Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) |
1.7 Тыңдалған материал бойыншаөзпікірінайту 1.8 Берілгентақырыпқаәңгімеқұрапайту 1.9 Сөздерді, дыбыстардыорфоэпиялықнормаларғасәйкесдұрысайту |
|
Сабақтыңмақсаттары |
Барлығы:Жаңабілімдімеңгереді. Көбі:Тақырыптытүсініп, тыңдап, жетекшісұрақтарарқылыталқылайды. Кейбірі: Алғанбілімдіөмірдеқолданаалады. |
|
Жетістіккритерийлері |
Айтылғансөздер мен сөйлемдердіңкөпшілігіндұрысқайталайалады. Нақтысөйлеуарқылы, мәселенітүсінгенінкөрсетеалады. |
|
Құндылықтардыдарыту |
Оқушылардыбір-бірінедегенқұрметкөрсетуінетәрбиелеу. |
|
Пәнаралықбайланыс |
Өнер, анатілісабағы |
|
АКТ қолданудағдылары |
Аудиожазба ,таныстырылым. |
|
Тілдікқұзыреттілік |
Чемпион - champion |
|
Кезеңдері |
Мұғалімніңіс-әрекеті |
Оқушыныңіс-әрекеті |
Бағалау |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Амандасу. – Балалар, бір-біріміздіңқолымызданұстап, алақанарқылыжүректіңжылуынсезініпүйренгенқандайтамаша, қандайқуаныш! |
Оқушыларамандасады. |
Жылышырайменамандасу |
|
Қызығушы-лықтыояту |
Қызығушы-лықтыоятуға арналғанжинақ |
Қайырлытаңдостым, Қайырлыкүнболсын. Бүгінгікүнбізге, Сәттілккетолсын Біздіңаларбағамызкілеңбестікболсын! Сабаққасегіздекелеміз, Сабақтанқалмаймыздегенбіз, Сабақтыбізжақсыоқып, Білімдіболамыздегенбіз.. |
Қолшапалақтау, қолпаштау |
|
Топқабөлу |
Оқушылардытоптастырустратегиясы бойыншатоптарғабөлінеді 5- топқабөлу |
Сабақтыңтақырыбынабайланыстысұрақ-жауапарқылытопқабөлінді I-топ - Шаңғышылар II-топ-Хоккейшілер III-топ-Конькишілер ІҮ топ-Сноубордшылар V-топ-Мәнерлепсырғанаушылар 1-10 ғадейінсанап , топ басшысытағайындалады |
|
|
Мағынанытану |
Сұрақ-жауапарқылыбілімдерінжүйелеймін. «Фишбоун» әдісібойыншаслайдтанжарыстарғақатысқанжеңімпаздардыкөрсетеотырып, жаңасабақпентаныстырамын БүгінгіөтетінсабағымыздыңтақырыбыЧчдыбысы мен әрпі. |
Жаңабілімдімеңгереді. Тақырыптытүсініп, тыңдап, жетекшісұрақтарарқылыталқылайды. Берілгентапсырамалардыорындайотырыпбілімдерінжетілдіреді. |
Топтардытақтадағы «білімқоржынына» топтыңтүсінеқарайстикермен упайжинауарқылыбағалау |
|
Кітаппенжұмыс |
№1 Оқылым. Чек чемпион чемодан сөздерін үштілде айтқызу Чек- түбіртек- check (айтылуычәәк) Чемпион-чемпион -champion(айтылуычәмпиоьн) Чемодан- шабадан –cuitcase`(айтылуысүркейс) Сөздердібуынғабөлгізу чек, че-мо-дан, чем-пи-он Буынсөздердіоқытуча, че ,чи ,чу |
№1 Оқылым. Сөздердіоқиды. Чек чемпион чемодан сөздерін үштілде айтады Чек- түбіртек- check (айтылуычәәк) Чемпион-чемпион -champion(айтылуычәмпиоьн) Чемодан- шабадан –cuitcase`(айтылуысүркейс) Сөздердібуынғабөліпоқиды Буынсөздердіоқытуча, че ,чи ,чу буынсөздергесөзойлаптабады. Чак-чак,чачача, чебурек,чипси,чупа-чупс,чунга-чанга. |
Қолшапалақтау, қолпаштау |
|
Дәптерменжұмыс |
№2 тапсырмаЕртегінірөлгебөліпоқимын. Оқушыларғақысқаметраждымультфильмненүзіндікөрсетемін. |
№2 тапсырмаЕртегінірөлгебөліпоқиды. Оқушыларқысқаметраждымультфильмненүзіндікөріпөздерісолрөлгебөлініп, көрніскөрсетеді. Білімдерін, жүйелеумақсатындатоптарғатапсырмаларберіледі, жұмыстарынқорғайды. |
|
|
Сергітусәті |
Сергітусәтінеарналғанжинақ |
Аяқпенентоп,топ,топ Алақанменхлоп,хлоп,хлоп Біроңға,бірсолға, Айналайықкелмұнда. Қолымыздыбірсілтеп, Басымыздышайқайық. Біроңға, бірсолға, Айналайықкелмұнда. Секіремізжоғары, Қиынемессекіру. Шаршамайық,бізенді, Біздіңуақытотыру |
Қолшапалақтау, қолпаштау |
|
|
«Ыстықорындық» Сұрақ-жауап. Оқушыларбір-бірінесұраққояды, егерсұрақдұрысболсақолдарыналғасозып, «басбармақ» көрсетеді. алсұраққажауапбермесе «күйдім» депэмоцияменжауапбереді. |
Оқушылардыңсұрақтары: 1.Сауат ашуоқуіс-әрекетіндеқаншаәріп бар? 2. Дауыстыдыбысдегеніміз не? 3.Дауыссыз дыбысдегеніміз не? 4.Сауат ашуоқуіс-әрекетібізгененіүйретеді? Дауыстыдыбыснешегебөлінеді? 5.Орыс тілінененгенқандайәріптердібілесің? 6.Орыс тілінененгенқаншадауыстыдыбыс бар? 7.Бүгін бізқандайдыбыспентанысыпжатырмыз? т.б |
|
|
Ой толғаныс |
Топтарғажекежұмысберіледі. Ақпараққаорыстілінененгенәріптерденбуынсөздерденсөзқұрпжабыстыру. |
Топтарғажекежұмысберіледі. Оқушылартапсырманыорындайды. |
(жылдамдыққа, шапшаңдыққа) |
|
Рефлексия |
Керібайланыс. «Фишбоун» әдісінпайдаланып, оқушылардың ой-пікірінбілу. |
«Фишбоун» әдісінпайдаланып, оқушылардыңсабақбойыншапікірлерінтыңдау. |
|
|
Бағалау |
Сабаққақатысуы, тапсырмалардыорындауыменқорытындыбағасы. |
Топтыңупайсанынесептейотырыпбағаланды |
Топтардытақтадағы «білімқоржынына» топтыңтүсінеқарайстикермен упайжинауарқылыбағалау |
|
Үйгетапсырма |
Тақырыптықайталапоқып, сөздердібуынғабөлгізу. |
Тақырыптықайталапоқып, сөздердібуынғабөліпкелу. |
|
1 «Ә» сыныпмұғалімі: Тугельбаева Сауле Туякбаевнаныңсауаташупәніненсабаққаталдауы.
Сабақтыңтақырыбы: Ччдыбысы мен әрпі
Сабақтыңнегізгімақсаты: жетімодульдітолыққамтып, топпенбірлесеотырып,барлығы: Жаңабілімдімеңгереді. Тақырыптытүсініп, тыңдап, жетекшісұрақтарарқылыталқылады. Алғанбілімдіөмірдеқолданаалады.
Сыныпта 35 оқушы бар. Қатысқаны -34оқушы. Қатыспаған 1- оқушы. Ират Малика себепті. Сыныптыңжалпы хал-ахуалынакелерболсам, жасерекшеліктері 6-7-8 жасаралығы. Ойлауқабілеттеріжасерекшелігінесайеместігінайқындайтынсыныптаекіоқушыныңанықтамасы бар. Басқаоқушыларменбір-бірінедегенқарымқатынасыжақсы. Ынтымақтастықатмосферасықалыптасқан, сабақбарысындабарлықоқушылардыңтолықбелсенділіктеріжоғарыболды. Өздерінөтееркінұстап, сабаққақұлшыныстарыжақсыекенінкөрсетебілді.
Ұйымдастырукезеңіненкейінбірдентопқабөлудібастадым. Топқабөлудеәртүрлітүскебейнеленген спорт түрінебайланысты «Фишбоун» әдісінқұрап, қайтопқатиесіліекендігінанықтап, топқабірікті. Бұлжердегімақсатым: көзбенкөрген, естігенжаңалықтарарқылыоқушылардысыниойлауғажетелеуболатын. Оқушыларбілімдерінұтымдықолданаотырыпберілгентапсырманыберілгенуақыткөлеміндеорындапшықты. Білімдеріноданәрішыңдаумақсатындаәр топ оқушыларына 1 сұрақтанқояотырып, «ыстықорындық» әдісіментапсырмаларынорындадық. Оқушыларменбірлесесабақтыңтақырыбыанықталып, топ ішіндеақылдасып, алдарынамақсатқойды. Әрбір топ өзмақсатынайттыжәнеөзімқұрыпқойғанмақсатпенсалыстырып, сәйкескелетінінанықтадық.
«Мағынанытанибілу» кезеңінде «Фишбоун» стратегиялықәдіс-тәсілдеріарқылытоптарғажекеленгентапсырмаларберілді. Тапсырмалардыорындаубарысындаоқушылардыңшапшаңдығын,жылдамдығынбайқайотырып, бұлстратегиялардытиімдіқолданыптақырыптыңнегізгіидеясынашабілді. Ал тақырыптықорғаубарысындаоқушыларөзойларынеркінжеткізіп, тақырыптыңмазмұнынашабілдіжәнемұғалімтарапынанқойылғанжетелеушісұрақтарғасенімді, әрінақтыжауапбереді.Қысқаметраждымультфилмненүзіндікөреортырып, өздерікөрніскөрсетебілді.
Сондай-ақсабақбарысында «Фишбоун» әдісіқолданылды, бұләдістіңтиімділігі: оқушығаалғанбілімдерінтексерубарысындасұраққояотырып, уақыттытиімдіқолданаотырып, сұрақтыңшешужолдарынұсынып, оларғадәлелдемелеркелтіреотырып, негізгі ой түйіндеді. Бұлтапсырманыорындаубарысындаоқушылар да әртүрліпікірлерайтып, бірі-бірініңпікіріменсанасаотырып, ынтымақтастықпенжұмысжасағандарынбайқадым.
Топтар «білімқоржынына» түстергеқатыстыстикерарқылыупайжинап, бағалады.
Бүгінгісабақтажеткенжетістігім: тақырыптолығыменталданды, себебіоқушыларәртүрлітапсырмаларорындайотырып, алғақойғанмақсаттарына жете білді. Тақырыптыңнегізгітүйінінашты, өздерінекеректібілімдерінтолығыменқамтыды.
Әртүрлістратегиялықәдіс-тәсілдердітиімдіпайдалануарқылысабақтыұйымдастыру, оқушылардыңбілімгедегенқұштарлықтары мен өзбетіменізденудағыдысынарттырып, сынитұрғыданойлауғақабілеттітұлғаретіндеқалыптастыруғаболатындығынакөзімжетті.
шағым қалдыра аласыз













