Сабақ
тың
басы
5
минут
|
Оқушыларды қатарға
тұрғызу.
Сәлемдесу. Рапорт
қабылдау
Оқушылардың спорттық
киімдеріне назар аудару. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен
таныстыру.
Техника қауіпсіздігін
ескерту.
|
Оқушылардың қатарда түзу
тұруың қадағалау. Келмеген оқушылардың себебін анықтау. Оқушылар
сабақтың тақырыбы мен мақсатын мұқият тыңдауын
қадағалау.
|
Оқушылардың қатарда түзу
тұрғанда рын мақтап, мадақтап
отыру
|
суреттер
|
Жаңасабаққа дайындақ
жаттығу
8
минут
|
Оқушылардың денесін қыздыру
мақсатымен қатармен бір қалыпты спорт залды 4-5 круг айландырып
жүгіртемін. Жүгіріп болғасын төрт қатарға тұрғызып, жаттығу
жасаймыз.
-
Аяқ ара қашықтығын иық
деңгейімен бірдей ашып екі қолды белге қоямыз да бір дегенде басты
алға еңкейтеміз екі дегенде басты оң жаққа еңкейтеміз уш дегенде
басты сол жаққа еңкейтеміз төрт дегенде басты шалқайтамыз. Ослайша
бірнеше рет қайталап
жасатамыз.
-
Аяқ ара қашықтығын иық
деңгейімен бірдей ашып екі қолды иыққа қойып бір-екі дегенде
жауырынмен қоса алға қарай қолды айландырамыз, үш-төрт дегенде
арқаға айландырамыз. Ослайша бірнеше рет қайталап
жасатамыз.
-
Аяқ ара қашықтығын иық
деңгейімен бірдей ашып екі қолды бір дегенде алға созамыз, екі
дегенде жоғары, үш дегенде жанымызға, төрт дегенде қолынымызды
түсіреміз. Ослайша бірнеше рет қайталап
жасатамыз.
-
Аяқ ара қашықтығын
иық деңгейімен бірдей ашып, сол қолды беліне қойып, оң қолды жоғары
көтеріп сол жанына қарай екі рет иіледі, дәл осылай екі қолды
ауыстырып оң жаққа екі рет иіледі. Ослайша бірнеше рет қайталап
жасатамыз.
|
Бой жазу жаттығуларын ережеге
сай орындалуын қадағалау
|
Оқушылар жүгіру кезінде және
жаттығу жасау кезіндегі дүрыс жасаған оқушылар ды мақтап мадақтап
отыру
|
Әрбір әрекет түріне арналған
үлкен, бос кеңістік.
Мұғалімге арналған ысқырғыш,
әр түрлі ұзындықтағы арқандар, шарттарын белгілейтін
кеглилер.
|
Сабақтың
ортасы
26
минут
|
Пионербол ойынындаоқушылар
допты екі қолмен лақтырып ,қағып алу шеберлігін
дамытады.
Пионербол –командалық ойын .Әр
командада
6 оқушыдан
ойнайды. Екі команданы бөліп тұратын –волейбол торы.Ойын кезінде оқушылар тізелерін сәл
бүгіп тұрады.Мұғалемнін берген белгісі бойынша бір команда ойынды
бастайды. Ойыншылыр допты екі рет бір-біріне лақтырып беріп,үшінші ретінде
тордан асырады.Допты екінші команданың бір ойыншысы жерге түсірмей
қағып алуы керек .Сол ойыншы ойынды әрі қарай жалғастырады.Қай
команда көп ұпай жинаса ,сол команда жеңіске
жетеді.
Әр командада көп болғанда 6
ойыншыдан болуы керек.
Әр ойыншының өз орны болуы
тиіс.
Мұғалім ысқырықпен белгі беру
арқылы ойынды бастап, басқарып тұрады
.
Допты әр команданың ойыншылары
екі рет бір- бірлеріне лақтырып беріп,үшіншісінде тордан асырып
лақтыруы керек .
Егер доп торға тисе немесе
алаңнан шығып кетсе , онда да қарсылас командаға беріледі
.
Ойын команданың біреуі 6-дан
10 ұпай алғанға дейін созылады
.
|
Допты жоғарыдан немесе
томеннен үстап алуын және допты қаіып алғасын 3 сикунтан артық
ұстап тұруға болмайтынын
менгерту.
Допты тордан асырып лақтыруын
үйрету .
|
Оқушылардың дұрыс допты қағып, лақтырғандарын
мақтап мадақтап қою
|
Әрбір әрекет түріне арналған
үлкен, бос кеңістік.
Мұғалімге арналған ысқырғыш,
әр түрлі ұзындықтағы арқандар, шарттарын белгілейтін
кеглилер.
|
Сабақтың
соңы
Кері
байланыс
6
минут
|
Сабақты
қорытындылау:
Мақсаты: Қол жеткен нәтижелер
туралы ойлану, өзіндік талдау жүргізуге дағдыландыру. Тақырыпты
меңгеру деңгейін анықтау.
Сипаттама: Оқушылар өз
беттерінше сабақтың басында қойылған сұраққа жауап береді. Өткен
тақырып туралы кері байланыс беру үшін мұғалім сұрақ қояды,
оқушылар ауызша жауап
береді.
Мұғалім әрекеті: Сұрақ-жауап
арқылы кері байланыс жүргізеді. Сабақ басында қойылған сұрағына әр
оқушыдан жауап сұрайды. Жақсы нәтижеге қол жеткізген оқушылар мен
үздіктерді атайды. Жетілдіру жаттығуларын
ұсынады.
Оқушының әрекеті: Қиын болған
немесе жүзеге асыра алмаған мәселелер бойынша сұрақ қояды. Үздік
нәтиже көрсету үшін өзіндік ойлармен бөліседі. Сабақ басындағы
мұғалім сұрағына жауап береді.
|