Өзара сабаққа қатысу және сабақты талдау
Күні: 27.01. 2023
Сыныбы: 3 «А»
Пәні: Қазақ тілі
Мұғалім: Жақсылықова Мәдина Әлтайқызы
Сабақтың тақырыбы: Негізгі және туынды зат есім
|
№ |
Сабақтың элементтері |
Сабаққа талдау |
|
Оқу үрдісіндегі негізгі және мақсаттың қойылуы |
||
|
1 |
Сабақтың мақсатын хабарлауы |
|
|
2 |
Мақсаттың түсіндірілуі және оқылатын материалдың оқытылуы |
Оқудың нақты мақсаттары айқындалды, бағалау өлшемдері ұсынылды |
|
3 |
Танымдық қызығушылықтарын дамыту/ қолданбалы жағдайлар және т.б. |
Оқушылардың танымдық қызығушылықтарын дамыту мақсатында түрлі әдіс – тәсілдер пайдаланды |
|
4 |
Сабақтың шығармашылық құрылымы |
Сабақ оқушылардың жас ерекшеліктерін ескере отырып құрылымдалған |
|
5 |
Оқытудың жағымды себептері |
Жоспарда оқушыларды дамытуға жұмыстар алынған |
|
6 |
Өз еркімен жұмыс істеу |
Оқушылар өздігінен жұмыс жасауға дағдыланған |
|
7 |
Оқытуды ұйымдастырудың түрі |
Оқытуды ұйымдастыруда белсенді әдістер пайдаланды |
|
8 |
Оқушылардың жеке ерекшеліктерін ескеру, олардың білім және тәжірибе деңгейлеріне түзету жасау. |
Тапсырмалар сараланған, оқушылардың ерекшеліктеріне сай беріліп отырды |
|
9 |
Оқушыларды саралап оқытудың жүзеге асуы |
Жас ерекшеліктері ескеріле отырып, деңгейлік тапсырмалар жоспарланған |
|
10 |
Пән бойынша арнайы біліктілікті қалыптастыру/ тапсырмаға, тәжірибеге талдау жасау және құжатты безендіру, ой қорытынды жасау, болжам шығару/ |
Жаңа материалға зерттеу жұмысын жасады Бейнеролик көрсету арқылы тақырып бойынша ақпараттар айқындалды. |
|
11 |
Тәртіптіліктің, ұйымдастырушылықтың, қызығушылықтың көрінуі |
Сабақ барысында психологиялық ахуал орнатты |
|
|
|
|
|
12 |
Материалдың ғылымилығы, оңай меңгерілуі/ Оқушылардың жас ерекшеліктерінің ескерілуі |
Сабақта оқушылардың жас ерекшеліктері ескеріле отырып |
|
13 |
Оқылған материалдың өзектілігі және оның өмірмен байланыстылығы |
Мәтіндегі зергер сөзін талдай отырып, өмірмен байланыс жасады |
|
14 |
Оқу ақпаратының жаңашылдығы, проблемалылығы және жағымдылығы |
«Жетістік баспалдағы», «Галерея», «Ойлан, жұптас, бөліс», «Сәйкестендіру» әдістері арқылы ақпаратты жаңаша түрде беруге жұмыс жасады |
|
15 |
Меңгеруге ұсынылған материалдың көлемінің ұтымдылығы |
|
|
Сабақ берудің тиімділігі |
||
|
16 |
Уақытты қолданудың ұтымдылығы. Сабақта іс - әрекеттердің түрлерінің ауысу және кезекпен келуі, сабақ қарқынының оптималдығы |
Мұғалім уақытты ұтымды пайдаланды. Іс-әрекеттер жоспарға сай ретімен жүргізілді |
|
17 |
Көрнекіліктер және АКТ |
Интербелсенді тақ та мен дидактикалық материалдар пайдаланды |
|
18 |
Жұмыс әдістерінің тиімділігі және жаңашылдығы |
Топтық, жеке, жұптық жұмыс барысында бағалау ұйымдастырылды |
|
19 |
Оқушылардың жұмысын бақылауы және олардың білім, біліктіліктеріне қойылатын бағалардың талаптарының мазмұны |
Топтық, жеке, жұптық жұмыс барысында бағалау ұйымдастырылды, тапсырма берілген сайын |
|
20 |
Оқытудың тиімділігі |
Сабақтағы таңдалған барлық әдіс-тәсілдер тиімді болды. |
|
21 |
Тәрбиелеудің тиімділігі |
Топта оқушылардың ынтымақтастығын орнатты. |
|
22 |
Сабақтың оқушының дамуына әсері |
Оқушылар тірек сөздермен жұмыс жасауға дағдыланды. |
Сабаққа қатысып, талдау жасаған
бастауыш сынып мұғалімі: Г.Молдабаева
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабаұ талдау 2
Сабаұ талдау 2
Өзара сабаққа қатысу және сабақты талдау
Күні: 27.01. 2023
Сыныбы: 3 «А»
Пәні: Қазақ тілі
Мұғалім: Жақсылықова Мәдина Әлтайқызы
Сабақтың тақырыбы: Негізгі және туынды зат есім
|
№ |
Сабақтың элементтері |
Сабаққа талдау |
|
Оқу үрдісіндегі негізгі және мақсаттың қойылуы |
||
|
1 |
Сабақтың мақсатын хабарлауы |
|
|
2 |
Мақсаттың түсіндірілуі және оқылатын материалдың оқытылуы |
Оқудың нақты мақсаттары айқындалды, бағалау өлшемдері ұсынылды |
|
3 |
Танымдық қызығушылықтарын дамыту/ қолданбалы жағдайлар және т.б. |
Оқушылардың танымдық қызығушылықтарын дамыту мақсатында түрлі әдіс – тәсілдер пайдаланды |
|
4 |
Сабақтың шығармашылық құрылымы |
Сабақ оқушылардың жас ерекшеліктерін ескере отырып құрылымдалған |
|
5 |
Оқытудың жағымды себептері |
Жоспарда оқушыларды дамытуға жұмыстар алынған |
|
6 |
Өз еркімен жұмыс істеу |
Оқушылар өздігінен жұмыс жасауға дағдыланған |
|
7 |
Оқытуды ұйымдастырудың түрі |
Оқытуды ұйымдастыруда белсенді әдістер пайдаланды |
|
8 |
Оқушылардың жеке ерекшеліктерін ескеру, олардың білім және тәжірибе деңгейлеріне түзету жасау. |
Тапсырмалар сараланған, оқушылардың ерекшеліктеріне сай беріліп отырды |
|
9 |
Оқушыларды саралап оқытудың жүзеге асуы |
Жас ерекшеліктері ескеріле отырып, деңгейлік тапсырмалар жоспарланған |
|
10 |
Пән бойынша арнайы біліктілікті қалыптастыру/ тапсырмаға, тәжірибеге талдау жасау және құжатты безендіру, ой қорытынды жасау, болжам шығару/ |
Жаңа материалға зерттеу жұмысын жасады Бейнеролик көрсету арқылы тақырып бойынша ақпараттар айқындалды. |
|
11 |
Тәртіптіліктің, ұйымдастырушылықтың, қызығушылықтың көрінуі |
Сабақ барысында психологиялық ахуал орнатты |
|
|
|
|
|
12 |
Материалдың ғылымилығы, оңай меңгерілуі/ Оқушылардың жас ерекшеліктерінің ескерілуі |
Сабақта оқушылардың жас ерекшеліктері ескеріле отырып |
|
13 |
Оқылған материалдың өзектілігі және оның өмірмен байланыстылығы |
Мәтіндегі зергер сөзін талдай отырып, өмірмен байланыс жасады |
|
14 |
Оқу ақпаратының жаңашылдығы, проблемалылығы және жағымдылығы |
«Жетістік баспалдағы», «Галерея», «Ойлан, жұптас, бөліс», «Сәйкестендіру» әдістері арқылы ақпаратты жаңаша түрде беруге жұмыс жасады |
|
15 |
Меңгеруге ұсынылған материалдың көлемінің ұтымдылығы |
|
|
Сабақ берудің тиімділігі |
||
|
16 |
Уақытты қолданудың ұтымдылығы. Сабақта іс - әрекеттердің түрлерінің ауысу және кезекпен келуі, сабақ қарқынының оптималдығы |
Мұғалім уақытты ұтымды пайдаланды. Іс-әрекеттер жоспарға сай ретімен жүргізілді |
|
17 |
Көрнекіліктер және АКТ |
Интербелсенді тақ та мен дидактикалық материалдар пайдаланды |
|
18 |
Жұмыс әдістерінің тиімділігі және жаңашылдығы |
Топтық, жеке, жұптық жұмыс барысында бағалау ұйымдастырылды |
|
19 |
Оқушылардың жұмысын бақылауы және олардың білім, біліктіліктеріне қойылатын бағалардың талаптарының мазмұны |
Топтық, жеке, жұптық жұмыс барысында бағалау ұйымдастырылды, тапсырма берілген сайын |
|
20 |
Оқытудың тиімділігі |
Сабақтағы таңдалған барлық әдіс-тәсілдер тиімді болды. |
|
21 |
Тәрбиелеудің тиімділігі |
Топта оқушылардың ынтымақтастығын орнатты. |
|
22 |
Сабақтың оқушының дамуына әсері |
Оқушылар тірек сөздермен жұмыс жасауға дағдыланды. |
Сабаққа қатысып, талдау жасаған
бастауыш сынып мұғалімі: Г.Молдабаева
шағым қалдыра аласыз













