Материалдар / «Сәлем мектеп – бұл мен!» 1-сынып оқушыларының мектепке бейімделу үрдісін психологиялық сүйемелдеу
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

«Сәлем мектеп – бұл мен!» 1-сынып оқушыларының мектепке бейімделу үрдісін психологиялық сүйемелдеу

Материал туралы қысқаша түсінік
«Сәлем мектеп – бұл мен!» 1-сынып оқушыларының мектепке бейімделу үрдісін психологиялық сүйемелдеу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
24 Қырқүйек 2020
1788
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

"Сәлем мектеп – бұл мен!"


Тақырыбы


Мақсаты


Мазмұны


1-сабақ

"Кел, танысайық"



Топта психологиялық жайлылық атмосферасын құру. Шиеленістің алдын алу. Бірінші сынып оқушыларының мұғаліммен және бір-бірімен танысуы.


  • Жаттығу: "Сәлем"


  • Жаттығу "Жақсыкөңіл-күй эстафетасы "


  • Жаттығу "Өз құйрығын тістеген айдаһар "


  • Жаттығу "Менің күлкілі портретім"


  • Жаттығу: "Көңіл-күйімізді суреттейміз"


  • Жаттығу "Тамаша күн үшін рахмет "


2-сабақ "Алақай! Мен оқушымын"


Қолайлы эмоциялық атмосфера құру. Балалардың оқушы мәртебесін ұғынуы.


  • Жаттығу "Менің атым... Мен өзімді сүйемін..."


  • Жаттығу: "Көңіл-күй неге ұқсас"


  • Жаттығу «Оқушы болу деген не?»


  • «Балабақша тәрбиеленушісі – оқушы» тақырыбында сурет салу


  • Жаттығу: "Көңіл-күйімізді суреттейміз"


  • Жаттығу "Тамаша күн үшін рахмет "


3-сабақ

"Мектеп өмірінің ережесі"



Бірінші сынып оқушыларының мектеп өмірі ережелері мен танысуы. Ынтымақтастық, бір-біріне деген сенімді қатынас, сынып ұжымының ұйымшылдығына 
бейімделу дағдыларын дамыту


  • Жаттығу "Рөлдік көркем жаттығу"


  • Жаттығу: "Орман тұрғындары"


  • "Орман мектебін" құру


М. А. Панфилованың ертегісі


  • "Мектеп ережесі"


М. А. Панфилованың ертегісі


  • Слайд көрсету "Мектеп ережесі"


  • Жаттығу: "Көңіл-күйімізді суреттейміз"


  • Жаттығу "Тамаша күн үшін рахмет "


4-сабақ

"Мектепке не үшін барамыз?"



Балаларға өзінің жаңа мәртебесін сезіну үшін жағдай жасау.


  • Жаттығу: "Мұрын ұшымен амандасу"


  • Жаттығу "Сөйлемдерді аяқта"


  • Жаттығу: "Ең үздік бірінші сынып оқушысы"


  • Жаттығу: "Мектепке не үшін барады?"


  • Жаттығу "Мен мектептемін"


  • Жаттығу: "Көңіл-күйімізді суреттейміз"


  • Жаттығу "Тамаша күн үшін рахмет "


5-сабақ

«Менің досым-мектеп портфелі»



Балаларды тәртіпке, ұқыптылыққа, оқулықтар мен басқа да мектеп заттарына ұқыпты қарауға үйрету.


  • Жаттығу "Жел соғады ..."


  • Жаттығу "Мектепте маған не керек"


  • "Портфельді жинау"


М. А. Панфилованың ертегісі


  • Жаттығу "Мен өзімнің портфеліме саламын"


  • Жаттығу: "Төртінші артық"


  • Жаттығу: "Көңіл-күйімізді суреттейміз"


  • Жаттығу "Тамаша күн үшін рахмет "


6-сабақ

"Мені жақынырақ таны "



Жалпы оң атмосфералы сабақтар құру, 
топ құру процесіне қосу, ұжымның бірігуі, яғни бір-біріне, әрбір қатысушының бірегейлігін атау.


  • Жаттығу: "Әуедегі бал"


  • Жаттығу "Шариктермен жаттығу"


  • Жаттығу: "Не өзгерді"


  • Жаттығу "Кімде ..., барлығыңыз орын ауыстырып отырыңыздар"


  • Жаттығу: "Мен үшін маңызды не"


  • Жаттығу: "Көңіл-күйімізді суреттейміз"


  • Жаттығу "Тамаша күн үшін рахмет "


7-сабақ

"Бірге жұмыс істеуге үйренеміз"



Бірінші сынып оқушыларының оқу ынтымақтастығы дағдыларымен танысу үшін жағдай жасау.


  • Жаттығу: "Амандасып қояйық"


  • Жаттығу Шарлар"


  • Жаттығу: "Пингвиндер"


  • Жаттығу"Фигуралар салу"


  • Жаттығу: "Көңіл-күйімізді суреттейміз"


  • Жаттығу "Тамаша күн үшін рахмет "


8-сабақ

"Біздің сынып – бұл біз!"



Ұжымды біріктіру, бір-біріне деген қарым-қатынастарын "сынып- тұтас топ" ретінде қалыптастыру


  • Жаттығу: "Мейірімді есім"


  • Жаттығу: "Құрттар"


  • Жаттығу «Оқушы портреті»


  • Жаттығу «Жалғыз аяқты жол»


  • Жаттығу "Біздің сынып – бұл барлығымыз"


  • Жаттығу: "Көңіл-күйімізді суреттейміз"


  • Жаттығу "Тамаша күн үшін рахмет "


9-сабақ

"Мектептегі көңіл-күй"



Үрейленуді төмендету, баланың "Менін" күшейту, баланың психикалық тонусын,өзіне деген сенімділігін арттыру.


  • Жаттығу: "Жаңбыр"


  • Жаттығу "Көңіл-күйімді тап"


  • Жаттығу "Көңіл-күйімді бейнеле"


  • Жаттығу "Хрустальді саяхат"


  • Жаттығу "Көңіл-күй түстері"


  • Жаттығу "Менің мектептегі көңіл-күйім"


  • Жаттығу "Тамаша күн үшін рахмет "


10-сабақ

"Бірінші сынып оқушысы болу қандай керемет"



Мектепке және оқуға деген жағымды эмоционалдық қарым-қатынасты бекіту.


  • Жаттығу "Майшам"


  • Жаттығу "Бірінші сынып оқушысының сиқырлы жастығы"


  • Жаттығу "Бірінші сынып оқушыларының аралы"


  • Жаттығу "Тамаша бақша"


  • Жаттығу "От"


  • Жаттығу "Күн сәулелері"


  • Жаттығу "Көбелектің ұшуы"


  • Жаттығу: "Біздің жүректеріміздің жылуы"




Сабақ конспектілері
1-сабақ.

Мақсаты: Топта психологиялық жайлылық атмосферасын құру.

Шиеленістің алдын-алу.

Сабақ барысы

Жаттығу: "Сәлем!"

Мақсаты: топтың барлық қатысушыларын жұмысқа тарту, таныстыру.

Жаттығулар барысы: Топ шеңбер құрып отырады. Доп немесе қандай да бір жұмсақ ойыншық пайдаланылады. Кейбір жағдайларда жұмырлана домалақталған шарфты пайдалануға болады. Мұғалімі көз қарасымен бірінің бірінші сынып оқушыларының біріне тоқтала қарап, оған: "Сәлем! Сенің атың кім?"- деп допты лақтырады. Бұдан әрі ол: " Топтан кез-келген, кім саған қызықты, бір оқушыны көзіңмен таңдап, оған қарап тұрып, допты лақтыр, амандаса отырып, оның аты кім екенін сұра" деп нұсқаулық береді.

Доп лақтырулардың арасында мұғалім: "Кімге әлі доп лақтырылған жоқ, соған лақтыруға тырысыңыздар» деп нұсқаулықты нақтылайды.



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!