Ұзақ
мерзімді жоспар бөлімі: 5-бөлім: Шаңғы/ кросс/коньки
даярлығы
|
Мектеп: Абай атындағы Облыстық
дарынды балаларға арналған
мектеп-гимназия-интернаты
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Сырым Б.С.
|
Сынып: 7
А
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ
тақырыбы
|
Қашықтықтарда әр түрлі
кедергілерден
өту
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
7.1.1.1.
Тапсырмаларда спецификалық қозғалыс әрекеттерін
қолдану
|
Сабақ
мақсаттары
|
-
Жаттығу кезінде
денсаулық пен қауіпсіздік сақтау нұсқаулықтарына
сүйену
-
Қашықтықтарда әр түрлі
кедергілерден өту барысында
реттілігін ажырату
-
Тапсырмаларда спецификалық
қозғалыс үдерістерін сипаттау
|
Бағалау
критерийлері
|
-
Жаттығу кезінде
денсаулық пен қауіпсіздік сақтау нұсқаулықтарын
ұстанады.
-
Қашықтықтарда әр түрлі
кедергілерден өтуге арналған тапсырмаларды
жүзеге
асыра алады.
-
Тапсырмаларда спецификалық
қозғалыс әрекеттеріне арналған жаттығуларды орындай отырып, оны
түсіндіреді
|
Тілдік
мақсаттар
|
Пәндік лексика және
терминология:
командалық жұмыс, тактика,
стратегия, жылдамдық, ұпай, ереже т.б.
Қазақша
|
Ағылшынша
|
-
Бақылаушы
|
controller
|
-
командалық
жұмыс
|
team
work
|
-
Тактика
|
tactics
|
-
Стратегия
|
strategy
|
|
Құндылықтарды дарыту
|
Сабақ кезінде бір-бірін
сыйлау, ынтымақтастық,
бір- біріне сенімділік арттыру.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Физика
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Топтық тапсырма интербелсенді тақтаны
пайдаланылады. https://www.youtube.com/watch?v=ITsKTjVR_Jw
|
Бастапқы білім
|
Оқушыларда алдыңғы сыныптарда
дене шынықтыру сабақтарынан, сондай-ақ сабақтан тыс қызметтен
алынған бірқатар әлеуметтік дағдылар және командада жұмыс істеу
дағдылары бар.
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
10 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылармен амандасу. Сыныпты
түгендеу.
Сабақ басталмастан бұрын, оқушылар тамыр соғысын тексереді.
Кестеге жазады.
Уақыт
(сек.)
|
Жаттығуға
дейін
|
Жаттығудан
кейін
|
Тамыр соғысының жиілігі
қаншаға артты
|
1 мин.
|
|
|
|
Алдыңғы білімге шолу.
Арнайы
дайындық жаттығуларын қайталау арқылы денені қыздыру. Оқушылар тамыр соғысын
есептейді.
Сабақ тақырыбы және оқу мақсаты айтылады. Бағалау
критерийлерін оқушылар шығарады.
|
Толтыру парағы,
секундомер
Фишка, мұғалімге арналған
ысқырық
|
Сабақтың
ортасы
25 минут
|
Интернет желісінен видео
– ролик көрсету.
Оқушылар ойын алаңына
бірдей құрал –жабдық ұсынылады. Әрқайсысының міндеті – берілген
құрал-жабдықтан әр түрлі кедергілер жасап, қарсылас топқа
ұсынады.
Дескриптор
-
Әр түрлі қашықтықта кедергілер
жасап, орындай алады.
-
Әр түрлі кедергілер өтудің тиімді әдісін пайдаланады, оны
түсіндіреді.
|
https://www.youtube.com/watch?v=ITsKTjVR_Jw
Бірнеше
гимнастикалық маты, фишкалар.
|
Сабақтың
соңы
5
минут
|
Сабақты қорытындылау,
бүгінгі өтілген сабаққа ауызша рефлексия
|
Сұрақ – жауап
|
Саралау – оқушыларға қалай
көбірек қолдау
көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті
жоғары оқушыларға қандай
міндет қоюды
жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру
деңгейін қалай
тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Барлық
оқушылар: Жаттығу кезінде денсаулық пен
қауіпсіздік сақтау нұсқаулықтарына сүйенеді.
Оқушылардың көпшілігі: Қашықтықтарда әр түрлі кедергілерден
өту
барысында реттілігін
ажыратады.
Кейбір
оқушылар: Сыни ойлау қабілетін дамытатын жаттығулар кезінде, тез
орындалатын жолдарын қарастырады. Топты алға
жетелейді.
|
Жаңа сабақтың меңгеруі
тапсырмасы кезінде топтық бағалау жүреді.
Алдыңғы білімді тексеру
кезінде және сабақтың барлық бөлімінде мұғалімнің бағалауы кері
байланысы болады.
|
Тапсырмаларды орындау кезінде,
шапшаңдықты талап ететін тапсырмаларда, қозғалыс кезінде соқтығысу
қауіпін бақылау.
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?
Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді
ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды
ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды,
неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз
пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ
бағанда берілген сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
|
Жалпы
баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу
туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да,
оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ
барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың
жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге
көңіл бөлу қажет?
|