|
Мектебі |
Кішішыған орта мектебі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлімі: |
Дені саудың жаны сау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
09.01.2023 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Алпысбаева Н.С |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңтақырыбы |
№65 сабақ. Сөз және оның мағынасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.2.1* - синоним, антоним, омоним (сөздік қолдану) сөздерді ажырату және мағынасын түсіну, сөйлеу барысында қолдану 2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру 2.3.6.1 - бас әріп пенкішіәріптіңбиіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеужәне таза жазу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөз және оның мағынасымен жұмыс істеуді үйренесің . Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырасың. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңбасы (2мин) |
Ұйымдастырукезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал -Біздің дене мүшелеріміз қалай сөйлейді ? Басымыз қалай сөйлейді ? (ия,ия,жоқ.жоқ) Иығымыз қалай сөйлейді ? (білмеймін ,білмеймін) Ал, қолымыз қалай сөйлейді? (сәлем ,сәлем ,сау бол, сау бол) Бас бармағымыз қалай сөйлейді? (жақсы ,жарайсың, ойлан ) Аяқтарымыз қалай сөйлейді? (топ,топ,топ) |
.
Оқушылар бірге қимыл жасап айтады |
Қолдау |
Психологиялық ахуал орнату |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы ( 5 мин) 5 мин 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Менің күн тәртібім . Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау ТЖ : 1-жаттығу . -Мәтінді түсініп оқы. Ізден : Түсінбеген сөздеріңнің мағыналарын түсіндірме сөздіктен қарап, біліп ал. Мәтін мазмұны бойынша берілген сұрақтарды жалғастыр. 1) Адамдар шаңғыны не үшін ойлап тапты? 2) Алғашында шаңғы қандай болды? 3) ...? 4) ...? « Ойлан тап» әдісі Кестеге орналастыр . Сөздер кестедегі қай топқа тиісті екенін тап және оларды дұрыс орналастыр.
ЕБҚ оқушыға тапсырма : Шаңғы, қар, жасалды, мықты, |
Өзінің күн тәртібін құрастырады 1) Мәтін мазмұны бойынша берілген сұрақтарды жалғастырады 1)Сырғанауды жақсарту үшін тағы не қосылды ? 2)Шаңғының қандай түрлері пайда болды ? Заттың аты : Шаңғы, қар, таяқ, ағаш, Заттың сыны : мықты, ұзын, қос, Заттың саны : екі, Қимылдық атау: жасалды, қосылды, сырғанады. Есіңе сақта !
|
Дескриптор Күн тәртібін дұрыс құрастырады (1б) Мадақтау Дескриптор : -Мәтін мазмұны бойынша берілген сұрақтарды жалғастырады (1б) «Баскетбол» әдісі арқылы бағалау Дескриптор : -Сөздерді кестеге дұрыс орналастырады (1б) -Заттың атын білдіретін сөздерді дұрыс жазады (1б) - Заттың сынын білдіретін сөздерді дұрыс жазады(1б) -Заттың санын білдіретін сөздерді дұрыс жазады(1б) -Қимылдық атауды дұрыс табады (1б) «Баскетбол» әдісі арқылы бағалау |
Күн тәртібі суреті
Сөз және оның мағынасы (видео) Оқулық Слайд
Оқулық Жұмыс дәптері Кесте |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
6 мин Сергіту сәті 2 минут |
Жеке жұмыс .Айтылым . «Менің ойым» әдісі 2-жаттығу
Мына спортшы спорттың қай түрімен шұғылданып жүр деп ойлайсың? «Шеңбер жасап жүреміз» Бейнекөрініс ұсынылады |
Спортшы шаңғының сырғанау спортымен айналысып жатыр .Оның ішінде фристайл түрімен айналысады . Фристайл –спортшы шаңғымен түрлі акробатикалық іс-әрекеттерді орындайтын спорт ойыны . |
Дескриптор : -Спортшының қай спорт түрімен айналысып жүргенін табады (1б) «Баскетбол» әдісі арқылы бағалау |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Саралау тапсырмасы : Функционалдық сауаттылық 4-жаттығу. Қарамен жазылған сөздердің мағынасын түсіндір. Сөз мағынасы қай дыбыстың әсерінен өзгергенін айт Жаңылтпашты жатқа жаз. Аяғым таяғыма тиді, Таяғым аяғыма тиді. ЕБҚ оқушыға тапсырма : Жаңылтпашты көшіріп жазады . |
Қарамен жазылған сөздердің мағынасын түсіндіреді. Сөз мағынасы қай дыбыстың әсерінен өзгергенін айтады Аяқ –адамның бір мүшесі. Таяқ –ағаштан жасалатын зат . Қ әрпінен кейін дауысты ы және і дыбыстары жалғанса ,қ әрпі ғ әріпіне өзгереді . |
Дескриптор : -Қарамен жазылған сөздердің мағынасын түсіндіреді. (1) -Сөз мағынасы қай дыбыстың әсерінен өзгергенін айтады(1) |
Оқулық Слайд дәптер
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Алпысбаева Назира СергазыевнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Сөз және оның мағынасы
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Сөз және оның мағынасыМатериал туралы қысқаша түсінік
Сөз және оның мағынасы 2 сынып қмж ЕБҚ -да бар
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















