|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
|
Мектеп: №41 ЖББОМ |
||||
|
Күні: 17.01.2019 |
|
Мұғалімнің аты-жөні: Сисенбаева А.С. |
||||
|
Сынып: 6 «Ә» |
|
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
С.Торайғыров «Шығамын тірі болсам, адам болып» өлеңінің тақырыбы мен идеясы |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.2.1 әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіру; 6.2.3.1 шығармадағы көркем ауыстыруларды (троптарды: метафора, кейіптеу, метонимия, гипербола, литота, аллегория, антитеза, градация, арнау) анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар : көтерілген әлеуметтік мәселені анықтау; Көптеген оқушылар: көркем ауыстыруларды табу; Кейбір оқушылар: көркем ауыстыруларды тиімді пайдалану. |
|||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика мен терминология: автор үні, оқырман сезімі, шығармадағы құн- дылық. Оқушылар түсінеді және сипаттайды. Диалог және жазылымға пайдалы тіркестер: Менің байқағаным, ... Менің ойымша, ... Мен ... ойлаймын. Шығармадағы тірек сөздер: Мен – балаң, жарық күнде сәуле қуған. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Адамгершілік, төзімділік, еңбекқорлық, адалдық |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Музыка, өзін-өзі тану |
|||||
|
Алдыңғы білім |
С.Торайғыров – асқақ арманды ақын |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 12 мин |
Рөлдегі оқушылар әдісі бойынша топқа бөледі. Үй тапсырмасын сұрау.
Оқушылардың ойларын білу арқылы, сабақтың тақырыбы мен мақсатын айту. |
|
||||
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
Мағынаны тану 1-әрекет «Шығамын тірі болсам, адам болып» өлеңін оқу.
2-әрекет І топ – «Зерттеушілер» Өлеңді оқып, негізгі идеясын анықтайды. ІІ топ – «Сипаттаушылар» Өлеңдегі кейіпкер ойын сипаттап айтады. ІІІ топ – «Суретшілер» Өлеңдегі ойды сурет арқылы көрсетеді. Дескриптор:
3-әрекет. «Таңда да таста» әдісі – «Шығамын тірі болсам, адам болып» өлеңінде ақын неліктен надан болғысы келмейді? Оқушылар ойларын ақ қағазға жазып, умаждап, музыка әуені тоқтаған- ша бір-біріне лақтырады. Музыка тоқтаған уақытта қағаздағы пікірлерді оқып, бір-бірімен пікір алмасады. |
|
||||
|
Сабақтың соңы 8мин |
«Бес саусақ» әдісі Қолдың суретін сызып, оған бүгінгі сабақтан үйренгендерін жазады. |
|
||||
|
Ерекше оқытуды қажет ететін оқушыларға арналған тапсырмалар |
1-тапсырма. Өлеңді оқу. Мазмұндау. (ауызша) 2-тапсырма. Өлең жолдарынан ерекше әсер берген тұстарын көшіріп жазу. (Жазылым) |
|
||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолдану. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары |
||||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
С.Торайғыров
С.Торайғыров
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
|
Мектеп: №41 ЖББОМ |
||||
|
Күні: 17.01.2019 |
|
Мұғалімнің аты-жөні: Сисенбаева А.С. |
||||
|
Сынып: 6 «Ә» |
|
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
С.Торайғыров «Шығамын тірі болсам, адам болып» өлеңінің тақырыбы мен идеясы |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.2.1 әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіру; 6.2.3.1 шығармадағы көркем ауыстыруларды (троптарды: метафора, кейіптеу, метонимия, гипербола, литота, аллегория, антитеза, градация, арнау) анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар : көтерілген әлеуметтік мәселені анықтау; Көптеген оқушылар: көркем ауыстыруларды табу; Кейбір оқушылар: көркем ауыстыруларды тиімді пайдалану. |
|||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика мен терминология: автор үні, оқырман сезімі, шығармадағы құн- дылық. Оқушылар түсінеді және сипаттайды. Диалог және жазылымға пайдалы тіркестер: Менің байқағаным, ... Менің ойымша, ... Мен ... ойлаймын. Шығармадағы тірек сөздер: Мен – балаң, жарық күнде сәуле қуған. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Адамгершілік, төзімділік, еңбекқорлық, адалдық |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Музыка, өзін-өзі тану |
|||||
|
Алдыңғы білім |
С.Торайғыров – асқақ арманды ақын |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 12 мин |
Рөлдегі оқушылар әдісі бойынша топқа бөледі. Үй тапсырмасын сұрау.
Оқушылардың ойларын білу арқылы, сабақтың тақырыбы мен мақсатын айту. |
|
||||
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
Мағынаны тану 1-әрекет «Шығамын тірі болсам, адам болып» өлеңін оқу.
2-әрекет І топ – «Зерттеушілер» Өлеңді оқып, негізгі идеясын анықтайды. ІІ топ – «Сипаттаушылар» Өлеңдегі кейіпкер ойын сипаттап айтады. ІІІ топ – «Суретшілер» Өлеңдегі ойды сурет арқылы көрсетеді. Дескриптор:
3-әрекет. «Таңда да таста» әдісі – «Шығамын тірі болсам, адам болып» өлеңінде ақын неліктен надан болғысы келмейді? Оқушылар ойларын ақ қағазға жазып, умаждап, музыка әуені тоқтаған- ша бір-біріне лақтырады. Музыка тоқтаған уақытта қағаздағы пікірлерді оқып, бір-бірімен пікір алмасады. |
|
||||
|
Сабақтың соңы 8мин |
«Бес саусақ» әдісі Қолдың суретін сызып, оған бүгінгі сабақтан үйренгендерін жазады. |
|
||||
|
Ерекше оқытуды қажет ететін оқушыларға арналған тапсырмалар |
1-тапсырма. Өлеңді оқу. Мазмұндау. (ауызша) 2-тапсырма. Өлең жолдарынан ерекше әсер берген тұстарын көшіріп жазу. (Жазылым) |
|
||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолдану. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары |
||||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
||||||
шағым қалдыра аласыз













