Қысқа мерзімді жоспар |
Cабақ: Сұраулы сөйлем | Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
Күні: 20.09.2016 | Мұғалімнің аты – жөні: Г.Б.Джуркабаева |
Сынып: 8 «А» | Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 1.Сұраулы сөйлем, түрлері жайында меңгерту.2.Сөздерді дұрыс айтып, сөз тіркесін,сөйлемдерді байланыстырып, хабарлы сөйлемдерді сұраулы сөйлемдерге айналдыра білуге үйрету. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: мәтінді оқып, сөздерді, сөйлемдерді талдау жасайды. |
| Оқушылардың көпшілігі орындай алады: түсініктерін айта алады. |
| Кейбір оқушылар орындай алады: өз ойларын қосып, жүйелі түрде айта алады.
|
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: мәтінді оқып, түсініктерін айта алады. |
| Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: сұрақ белгісі, жетекші, негізгі, анықтауыш сұрақ, т.б |
| Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: дауыс ырғағы, тыныс белгілер |
| Талқылауға арналған сұрақтар : -синтаксис - сөйлем - Сөйлемнің түрлері - хабарлы сөйлем- сұраулы сөйлем |
| Не себепті ... деп ойлайсыз ?Ишара: |
Бағалау критерийі:Сұраулы сөйлем, түрлері жайында айта алады.2.Сөздерді дұрыс айтып, сөз тіркесін,сөйлемдерді байланыстырып, хабарлы сөйлемдерді сұраулы сөйлемдерге айналдыра біледі.
|
Алдыңғы оқу : | СинтаксисСөйлем. Хабарлы сөйлемСөйлемдерді талдату |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Басы ( 4 минут) | Оқушылармен амандасу, оларды түгелдеу.Ынтымақтастық атмосферасыСандар арқылы топқа бөлу «Біз сіздерге...» 1-аялдама «Вокзал»«Билеттегі сұрақтар» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу жасалады. |
20 17Топтар бір-біріне тілек айтады.А4, пойыз макеті, |
Ортасы: (20 минут)
4 мин
4 мин
2 мин
6 мин
4 мин
| Жаңа сабақ:2-аялдама «Бәйтерек»«Роунд робин» әдісіСұраулы сөйлем туралы айтады.3-аялдама «Пирамида»«Біз құрастырамыз» Сөз-сөз тіркесі-сөйлемСергіту сәті: «Қолқа салу»4-аялдама «Ақ Орда»«Сөйлемдер сөйлейді»Хабарлы сөйлемді сұраулы сөйлемге айналдырады.5-аллдама «Думан»Жаттығумен жұмыс 19-жаттығу
|
Қағаз қиындылары
Дәптер, қаламсап,Оқулық |
Соңы: 9 мин | 6-аялдама«Хан шатыры» (диалог құру)
Үйге тапсырма: 20-жаттығу Сөйлемдерді жазып талдау Кері байланыс:
|
А4,қаламсап
Күнделік, стикер |
Бағалау критерийі:Сұраулы сөйлем, түрлері жайында айта алады.2.Сөздерді дұрыс айтып, сөз тіркесін,сөйлемдерді байланыстырып, хабарлы сөйлемдерді сұраулы сөйлемдерге айналдыра біледі.
| Дескриптор:
1. Мәтін бойынша сөйлемдер жазады.2. Тапсырмаларды орындайды. |
Қосымша ақпарат |
Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсету қалай жоспарлайсыз ? қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз ? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз ? | Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік , АКТ мен байланыс . құндылықтармен байланыс ( тәрбие элементі ) |
|
|
|
Рефлексия Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма ?Бүгін оқушылар не үйренді ?Сабақ қалай өтті , қай деңгейде өтті ?Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма ?)Уақытты қалай пайдаландым ?Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге ? |
иәСұраулы сөйлем, түрлері туралы үйренді. |
| жақсы
иәиәуақытты үнемдедім.Жоспарыма әртүрлі өзгерістер енгіздім, саяхат сабағы арқылы жаңа әдіс- тәсілдерді пайдаландым. |
Қорытынды бағалау |
|
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты )1. 2.Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді ( оқыту мен оқуға қатысты ) ?1.2.Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарат білдім.1.2 . |