Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Сымсыз желілер 6 сынып қмж
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Компьютерлік жүйелер мен желілер |
Мектеп: №63МГ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Байкенова М.Ж. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 6 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Сымсыз желілер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.3.1 Сымсыз байланыстың артықшылығын түсіндіру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Сымсыз байланыстың түрлері мен олардың артықшылықтарын, қолдану бағыттарын түсіну Сымсыз бaйланысты қашықтан әрекет ету ұзақтығы бойынша ажырату Ауқымды желілерде сымсыз байланысты қолдану, деректерді жіберу, жүктеу жылдамдығын есептeу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
Сымсыз байланыстың түрлері мен олардың артықшылықтарын, қолдану бағыттарын түсінеді. Сымсыз байланысты қашықтан әрекет ету ұзақтығы бойынша ажырата алады. Ауқымды желілерде сымсыз байланысты қолданады, деректерді жіберу, жүктеу жылдамдығын есептейді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика және терминология: Wi-Fi, WiMAX, Bluetooth, WPAN, WLAN, WMAN |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер топтамасы: Сымсыз желілер дегеніміз не? Сымсыз технологияның қандай түрлері бар? Сымсыз байланысты қолданудың артықшылықтары, кемшіліктері қандай? Wi-Fi сымсыз желісі қашан пайда болып, қолданысқа енген? Адам өмірінде сымсыз желінің маңыздылығы қандай? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
- өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау; - практикалық жұмыс жасауда ынтымақтастыққа, қарым-қатынас жасауға, жауапкершілікке, шығармашылыққа және сыни тұрғыдан ойлауға, өмір бойы оқуға дайын болуға баулу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Физика, математика, ағылшын тілі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім |
Операциялық жүйенің қызметін, интерфейс ұғымын біледі. Интерфейс пен оперaциялық жүйенің айырмашылықтарын ажырата алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 4 мин |
Психологиялық ахуалды жақсарту мақсатында «Жан жылуы» тренингін ұйымдастыру. Оқушылар шеңберге тұрып, бір-бірінің қолдарынан ұстап жылы лебіздерін айтады. «Сұрақты ұстап ал » әдісін пайдаланып үй тапсырмасы талқыланады. (Ұ) «Оймен бөлісу» әдісі Оқушыларға проблемалық сұрақ қою арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу мақсатында сабаққа назар аударту. Оны электронды поштаны тексергенде, ұялы телефоннан видеоқоңырау шалу кезінде, адамдар толы мекемелерде, құрылыста, кітапханада, қонақ үйлерде қолданады. Бұл не деп ойлайсыздар? Оқушылардың ойлары тыңдала отырып, жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Олай болса, сымсыз технология түрлерімен топқа бөліне қоялық.
|
Қималар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 8 мин
|
(К) «Біліміңді толықтыр» әдісі. «Сымсыз желілер» тақырыбындағы бейнекөрсетілім арқылы сабақ тақырыбына байланысты интерактивті тақтадан толығырақ мәліметтер көрсетіледі. |
https://youtu.be/U6zVG9Bd98k Интернет Компьютер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
(Т) «Сағат тілі» әдісі арқылы топтарға сұрақтар беріледі. Мақсат: Идеяларды жинақтау, жазбаша кері байланыс беру. Оқулықтағы мәтінмен жұмыс жүргізілeді. Оқушылар оқып, талдайды. Постер жасап, оны келесі топқа бір адам барып түсіндіреді. Оқушылар «Түртіп алу» әдісін қолданып дәптерге түртіп алады. |
Үлестірме материалдар, интернет, оқулық 6 сынып
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Wi-Fi дегеніміз не? Оның артықшылықтарын атаңыз.
WiMAX анықтама беріңіз. Оны қайда қолданады? Bluetooth дегеніміз не? Ол нені қамтамасыз етеді?
Сымсыз желілерді қолданудың негізі бағыттарына нелер жатады?
ҚБ: «Қолмен белгі беру» әдісі (Мадақтау, қолдау көрсету) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 мин
8 мин |
Сараланған тапсырмалар Мақсаты: Оқушының жеке қажеттілігіне сәйкес теориялық білімдерін практикада ұштастыру. (Ө) «Болжау кестесі» әдісі 1-тапсырма. Кестенің бос ұяшықтaрын толтыр және салыстыр.
ҚБ: Өзін-өзі бағалау. «Плюс, минус, қызықты» (Ө) «Кім жүйрік?» әдісі 2-тапсырма. Бір сыныпта 7 ноутбук үшін деректерді жіберу жылдамдығының неге тең болатынын есепте. Егер ену нүктесіндегі деректерді жіберудің eң үлкен жылдамдығы 300 Мбит/с-ке тең болса.
ҚБ: Өзін-өзі бағалау. «Блоб ағашы»
(Ө) «Дарабоз» әдісі 3-тапсырма. Компьютер немесе ноутбукты бапталған интернетке қосу үшін мынадай әрекеттерді орындаңдар: 1.Тапсырмалар тақтасында (төменгі оң жақ бұрышта орналасқан) желі белгішесін басыңдар. 2.Қолжетімді желілер тізімінен өздеріңе белгілі желіні таңдап, Қосылу батырмасын басыңдар. 3.Пайда болған сұхбат терезесінде желінің құпия сөзін енгізіңдер. 4. ОК батырмасын басыңдар. 5. Бүгінгі тақырыпқа байланысты өздеріңізге маңызды ақпаратты жүктеп алыңдар.
ҚБ: Бағалау: Басбармақ әдісі арқылы бағаланады. (Әрі сараланады) Түсіндім. Әлі де білуім керек. Түсінбедім. (Ұ,Т) «Торлы талқылау» әдісі. «Сымсыз желінің артықшылықтары мен кемшіліктері» тақырыбын талқылау Мақсаты: Ұжыммен, топпен бірлесе отырып, өз ойын ортаға салып, талқылау. Т-кестесі
Саралау: «Төртбұрыш» тәсілі. Мұғалім сыныптың ішіндегі бұрыштарға 100%, 75%, 50%, 25% деп жазылған парақшалар іліп қояды. Оқушылaр тақырыпты қаншалықты меңгергендігін бұрыштардағы проценттерге топтасу арқылы өзін-өзі бағалайды. (Бір жағынан сергіту сәті) |
Информатика 6 сынып «Атамұра» баспасы, 2018
Компьютер, Wi-Fi.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин
Кері байланыс. |
«Рандом» әдісі. Оқушыларға алдын-ала сабақ тақырыбына байланысты сұрақтар дайындалады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
«Рефлексиялық шеңбер» әдісі. Оқушылар шеңберленіп орындықтарға отырады. Сұрақтар: - Сабақ барысындағы көңіл-күйіңіз қандай болды? Неліктен? -Бүгін не білдіңіз? Сіз үшін не жаңалық болды? -Сабаққа қатысуыңызды қалай бағалайсыз? -Сабақты қандай қиындықтар туындады? -Сабақ аяғындағы көңіл-күйіңіз қндай болды? Неліктен? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Үй тапсырмасы.§5 «Сымсыз желі» тақырыбына жоба дайындау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сараланған тапсырмалар, жеке, жұптық, топтық жұмыс тапсырмалары |
Сабақ барысында арқылы қолмен белгі беру, температураны өлшеу, Блум ағашы, жұлдызша смайликтер арқылы қалыптастырушы бағалау жүргізуді жоспарладым. Кері байланыс орнатуға «Рефлексяилық шеңбер» әдісін пайдаланамын. |
Информатика кабинетіндегі кауіпсіздік техника ережесін сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойыша рефлексия |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе? (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді? (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, кeлесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |