Сын тұрғысынан ойлау-шығармашылыққа шыңдау

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Сын тұрғысынан ойлау-шығармашылыққа шыңдау

Материал туралы қысқаша түсінік
Тыңдаушылар тиімді педагогиканың бөлігі ретінде оқытудың сын тұрғысынан ойлау әдістерінен енгізуге арналған тәсілдеріне талдау жасайды: жауап алу және топпен жұмыс істеу арқылы. Тыңдаушылардың сын тұрғысынан ойлау,шығармашылық қабілеттерін арттыру. Айтылым дағдысын дамыту, жылдам ойлауға, жауап беруге машықтандыру. «Қазақтың жүз әні» жинағы қазақ халқының бай ән мұрасын сабақ барысынданасихаттауға бағытталған Тыңдаушылар жауап алу мен шағын топтардағы жұмысты қоса алғанда, сын тұрғысынан туралы өз идеяларын тұжырымдайды. Сын тұрғысынан ойлау-қадағалау, тәжірибе, ойлану нәтижесінде алынған ақпаратың мағынасын тануда, оны бағалауда және талдауда аналитикалық тәсілдің қолданылуын көздейтін ойлау түрі. Бұл келесі қабылданатын әрекеттерге негіз болуы мүмкін.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бекітемін:

Оқу ісінің меңгерушісі:


Пәні: Әдебиеттік оқу Күні:16.11.2017

Сыныбы: 3 «ә»

СPicture 1 абақтың тақырыбы: Түркістан. Марфуға Айтхожина. 
Сабақтың мақсаты:
Автор туралы мәлімет бере отырып, шығармашылығымен таныстыру. Киелі Түркістан қаласының тарихынан хабардар ету.
Міндеттері: Өлеңнің идеялық, тарихи мазмұнын түсіне отырып, тереңірек үңіле іздену жұмыстарына деген қызығушылықтарын арттыру;
Өз елінің тарихи мұра жәдігерлерін зерттеу, құрметтеуге, ұлттық құндылықтарды ұрпаққа жеткізу жауапкершілігін ояту.
Көрнекіліктері: Автордың портреті, кітаптары, Түркістан қаласының суреттері.
Түйінді түсініктер: көне қала, ежелгі қала, тарихи қала
Сабақтың барысы:
Қызығушылықты ояту.
Психологиялық дайындық.

Ал қанекей балалар,

Бері қарай қарайық.

Қажет құрал –кітапты,

Алдымызға алайық.

Алаңдамай басқаға

Сабаққа назар салайық.

Оқушыларды топқа бөлу.
«Мен сенің бойыңнан мына қасиеттерді көргім келеді...» (өз-өзіңе сенім, бір-біріңе қолдау көрсету, кез-келген затқа жорамал жасау, өз пікіріңді ортаға салу ) тренингі арқылы топқа бөлемін. 
(оқушылар мұғалімнің қолындағы адамның әр түрлі қасиеттері жазылған парақшаларды суыру арқылы топқа бөлінеді, қасиеттері бірдей оқушылар бір топқа жайғасады)
Үй тапсырмасы

4 топқа екі мәтін мазмұны бойынша сұрақтар дайындау.

Өткен сабақты қайталау.

Өткен тақырыптарды қайталау үшін топтарға тапсырмалар беріледі

Бетпақдала табиғаты , Сырөңірі табиғаты, Өзің тұрған өлке табиғаты

Үш жердің табиғатын түрлі түсті қарындаштар көмегімен бояп, бояу себептерін түсіндіру.
2. Мағынаны тану.
Балалар қазіргі біздің оқып, танысып жатқан тарауымыздың атауы қалай аталатын еді? «Туған елім-туған жерім»

Бұл тарауда біз қандай тақырыптар өттік? Байлық тұмасы, Ырыс-Сыр, Туған жер т.б.

ЕPicture 3 ндеше біздер бүгін еліміздің көне қалаларының бірі Түркістан қаласы жайында таныспақшымыз.

Дәптермен жұмыс.

Күннің жады. Тақырып, авторын жазу.

Автор жайында мәлімет.

МPicture 5 арфуға Ғалиқызы Айтхожина 1936 жылы 25 тамызда Құлжа қаласында (ҚХР) дүниеге келген. Атасы Айтхожа топжарған шешен, суырыпсалма ақын, ел сыйлағанби кісі болған. Ал өз әкесі Ғали арабша, орысша сауаты бар білімді, жан-жақты зиялы адам болған. Ақынның балалық шағы қаймағы бұзылмаған, тұнығы шайқалмаған ортада өтеді. 1956 жылы Құлжадағы қыздар гимназиясын бітіреді. 1958 жылы атамекенге оралған. 

Түркістан видеоролик.

Сұрақтар қою , жауап алу.

Оқулықпен жұмыс.

Өлең жоларымен танысу

Бірнеше оқушы мәнерлеп оқып береді.

Сергіту сәті.

3 топ 3 шумақты өздері оқып, талдайды.

Әр шумақта ақын не айтқысы келгенін айтып, өз ойларын ортаға салады.

Сабақты қорытындылау.

4 топқа

11 сыныпоқушысынан тапсырма.

Төрінші топқа Арыстанбаб, Қожа Ахмет Яссауи, Гауһар ана кесенелері жайында оқып, ортаға шығып оқушылар қорғап шығулары тиіс.

Әр топ бір –бірін бағалайды.


Топ оқушылары «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы топтар бір-бірінің 2 жақсы тұстарын айтып, 1 ұсыныс білдіреді.

Үйге тапсырма: өлең шумақтарын жаттау, 70-71 бет.

Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
21.12.2017
461
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі