Сабақ: қазақ әдебиетіСабақ тақырыбы: Тәуелсізбін- мен бүгін | Мектеп: Абай атындағы жалпы орта мектебі |
Күні: 26.04.2018ж | Мұғалімнің есімі: Исаева Гүлшат Жұмабекқызы |
СЫНЫП:7
| Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабаққа негізделген оқу мақсаты(мақсаттары) | • 7. 3.3.1. Шығарманы ұлттық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: |
| Шығармадан көркемдегіш құралдарды табады; |
| Оқушылардың басым бөлігі: |
| Шығарманың ұлттық құндылығын анықтап, әдеби эссе жазады; |
| Кейбір оқушылар: |
| Өлең тақырыбының өзектілігін айқындайды. |
Бағалау критерийі | Шығармадан көркемдегіш құралдарды тауып, құндылығын анықтап, әдеби эссе жазады |
Тілдік мақсат
| Тыңдайды, жауап береді, түрлендіреді, бөліседі, талдайды, бағалайды. |
| Негізгі сөздер мен тіркестер: |
| Азаттық, теңдік, тәуелсіздік, бұғау, кісен, қасиетті ту, зар заман, бөрі, сүйінші. |
| Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: диалог/монолог құрады, өз пікірін білдіреді.... |
| Тәуелсіз ел, бәсекеге қабілетті, экономикалық өркендеу, ел тыныштығы. Елімізде тәуелсіздік ұғымымен байланысты қандай атаулар мен символдарды білесіздер? |
Құндылықтарға баулу | Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық, ашықтық |
Жетістік критерийі | Өлеңнен көркемдегіш құралдарды табуҰлттық құндылығын айтуӘдебие эссе жазу |
Пән аралық байланыс | Қазақ тілі, тарих, музыка |
Алдыңғы оқу
| Шығармадан көркемдегіш құралдарды табу |
Жоспар |
Жоспарланған Уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
Басталуы3 мин | Сәлемдесу, түгелдеу, топбасыларға бағалау парақшаларын тарату | Слайд
|
Ортасы4 мин
5 мин
| Ой қозғау: «Поп корн» әдісі арқылы оқушыларға жаңа сабақтың тақырыбын ашқызу. Әр топ поп корн ыдысына әріптер жазылған парақшаларға сұрақтар жазады, келесі топқа береді. Топтағы оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып, жаңа сабақ тақырыбын ашады. «Тәуелсіздік» сөзін топтастыруОқулықпен жұмыс Мәтінге байланысты тапсырмалар:• Өлең тақырыбының өзектілігін анықтаңыз, мазмұны терең сөздерді табыңыз;• Өлең мазмұнына сай тарихи дәлелдер келтіріңіз;• Өлеңнің ұлттық құндылық тұрғысынан талдаңыз;Дескриптор:• Өлең тақырыбының өзектілігін анықтап, мазмұны терең сөздерді табады;• Өлең мазмұнына сай тарихи дәлелдер келтіреді;• Өлеңнің ұлттық құндылығын анықтап шығарады
|
Сұрақтар
Оқулық
Оқулық
|
Аяқталуы5 мин
5 мин
2 мин
3 мин
| 5 минуттық жазба» әдісін қолданамын. Тапсырма:Музыка әуенімен («Көк тудың желбірегені»)«Тәуелсіз елдің ұланымыз» тақырыбына әдеби эссе жазыңыз.Дескриптор:• Эссе мен тақырып арасындағы байланысты сақтайды;• Эссе жазу құрылымын ескере отырып, ойын жүйелі жеткізеді;• Эссеге қажетті дәйектерді орынды қолданады.Бағалау: Топбасылар сөзі Үй тапсырмасы: Тәуелсізбін өлеңін мәнерлеп оқып келу.Отан, ел туралы 5 мақал жаттап келу.Кері байланыс «Баспалдақ» әдісі • Белсенді қатыстым• Қызықты болды• Жаңаны білдім• Түсінікті болды | Дәптер
Баспалдақ суреті |
|
Қосымша ақпарат |
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелеріАКТ-мен байланысҚұндылықтардағы байланыс |
|
|
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді?Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
Қорытынды бағамдауҚандай екі нәрсе табысбы болды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |