Сабақтың тақырыбы: Т. Молдағалиев. Мамандық таңдау | Мектеп: |
Күні: | Мұғалім: |
Сынып: | Қатысқан: | Қатыпағандар: |
Сабақта меңгерілетіндағдылық мақсаттар | Т. Молдағалиевтың шығармасымен таныстыру; оқушыны көркем шығарманың мазмұнын түсінуге жетелеу. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар білуге тиісті:Автордың өмірі мен шығармашылығы туралы біледі. |
| Оқушылардың көпшілігі білуге тиіс:Тақырып мазмұнын түінуі тиіс |
| Кейбір оқушылар білуге тиіс:Автордың өзге де шығармаларын. |
Бұрыннан бар білімдері | Тапсырмаларды сатылай кешенді талдауды біледі. |
Жоспар |
Жоспарланғануақыттар | Жоспарланған уақыт (жаттығулар) | Ресурстар |
Басталуы | Ұйымдастыру кезеңіМұғалім:Екі қол не үшін керек?Оқушы:Елге көмек беру үшін.Мұғалім:Екі аяқ не үшін керек?Оқушы:Жерді басып жүру үшін.Мұғалім:Екі құлақ не үшін керек?Оқушы:Ақыл-кеңес тыңдау үшін.Мұғалім:Екі көз не үшін керек?Оқушы:Жақсыларды көріп, біліп,Үлгі-өнеге алу үшін. Қызығушылықты оятуРебусты шеш |
Таныстырылым. |
Ортасы
| Жаңа сабақЖаңа сабақСуретте қандай мамандық иелері бейнеленген? Сенің ата-анаң қандай маман иесі?Бүгін Тұманбай Молдағалиевтың «Мамандық таңдау» өлеңімен танысамыз. | Автор портреті, дәптерлер. Электронды оқулықты тыңдап,тақырып қою.
|
Сергіту сәті | Орманның бiз емшiсiмiзТоқ, тоқ, тоқ (Партаны үш рет ұрады)Құрт бiткендi жоқ етемiзЖоқ, жоқ, жоқ, (Қимыл көрсетедi)Тоқ, тоқ, тоқ, Жоқ, жоқ, жоқ. | Сергіту жаттығуы жазылған парақша |
Аяқталуы | «Бес жолды өлең» әдісі арқылы өлең құрастыру1) Зат есім 1сөз2) Сын есім 2 сөз3) Етістік 3 сөз4) Сөз тіркесі5) Зат есімге мәндес сөз | «Синквейн» әдісі.Оқушылар постерге бес жолды өлең жазады. |
Үйге тапсырма: оқу. |
Дифференциациялау оқушыларға мейлінше қолдаукөрсетуді қалай жоспарлайсыз?Қабілетті оқушыға тапсырманықалайша түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімінтексеруді қалайшажоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс –Денсаулық пен қауіпсіздіктітексеру, АКТ |
РефлексияСабақтың мақсатымен оқу міндеттеріанық па?Бүгін оқушылар неүйренді?Сабақ қалай өтті,қандай деңгейдеөтті? |
Бүгінгі сабақ кызықты болды ма?
|
Дифференциялаужоспарым жүзегеасты ма?Тапсырмаларысәйкес болды ма?Уақыт дәлдігі қалайболды? Жоспарымақандай өзгерістеренгіздім? | Екі түрлі түсініктеме күнделігі.Оқушылардан дәптердің бетін (не таратылып берген парақты) ортасынан вертикаль сызықпен бөлу сұралады. Мәтінді оқу барысында олар:
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1: Оқушыларды сабақтың әр кезеңінде бағалау.2: Дарынды және үлгерімі төмен оқушылардың ерекшелігіне көңіл бөлу.Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1: Сабақтың нәтижесіне көңіл бөлу.2: Рефлексия.Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім ? |