|
Мектеп атауы |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
|
Қатысқандар саны: |
|
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Табиғатқа қамқорлық жасаймыз |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|
Дәйексөз |
Бірлігі күшті ел озады |
|
|
Ойлау дағылары |
Білу, түсіну, қолдану, талдау |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
|
Мұғалімді тыңдайды, сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсінеді. Миға шабуылға қатысып, табиғатты қорғау туралы өз ойларын ортаға салады. Слайдтан қоршаған ортаның ластануы туралы ой түйеді.
|
Презентация және табиғаттың ластануын бейнелейтін суреттер. проектор.
|
|
Сабақтың ортасы |
Табиғат қорғау тақырыбында шағын ақпарат беру (экологияның маңызы, қоршаған орта проблемалары, шешу жолдары). Оқушыларды топтарға бөліп, әр топқа тапсырма беру: Табиғатты қорғау туралы постер жасау. Қалдықтарды сұрыптау туралы ойын (суреттер немесе макеттер қолдану). Өз қаласында экологиялық проблемаларды талқылау және шешу жолдарын ұсыну. Топтарға бақылау жасап, қажет болған жағдайда көмек беру. |
Берілген ақпаратты тыңдайды, маңызды мәліметтерді жазып алады. Өз тобына бөлініп, тапсырманы орындайды: Постер жасайды. Қалдықтарды дұрыс сұрыптау ойынын ойнайды. Экологиялық мәселелер бойынша ұсыныстар дайындайды.
|
Плакаттар, маркерлер, қаламдар.
Қалдықтардың суреттері немесе макеттері (пластик, қағаз, әйнек, т.б.). Экологиялық мәселелер бойынша алдын ала дайындалған материалдар.
|
|
Сабақтың соңы |
Топтардың жұмысын тыңдау, пікірлерін талқылау. Оқушылардың табиғатқа қамқорлық жасаудағы жеке жоспарларын сұрау (өзіндік жауапкершілік). Сабақтың қорытындысын жасау, оқушыларды белсенді қатысқаны үшін мадақтау. Табиғатты қорғауға арналған үй тапсырмасын беру: отбасыңызбен бір экологиялық іс-шара ұйымдастыру (қоқыс жинау, ағаш отырғызу). |
Өз жұмыстарын таныстырады, басқа топтардың жұмысын тыңдайды. Табиғатты қорғау бойынша өз жоспарларын айтады. Сабақтың қорытындысын тыңдайды, сұрақтарына жауап алады. |
Топтардың жұмыстары
Плакаттар, маркерлер, қаламдар. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғатқа қамқорлық жасаймыз, ҚМЖ, сынып сағаты, қауіпсіздік сабағы, тәрбие сағаты
Табиғатқа қамқорлық жасаймыз, ҚМЖ, сынып сағаты, қауіпсіздік сабағы, тәрбие сағаты
|
Мектеп атауы |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
|
Қатысқандар саны: |
|
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Табиғатқа қамқорлық жасаймыз |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|
Дәйексөз |
Бірлігі күшті ел озады |
|
|
Ойлау дағылары |
Білу, түсіну, қолдану, талдау |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
|
Мұғалімді тыңдайды, сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсінеді. Миға шабуылға қатысып, табиғатты қорғау туралы өз ойларын ортаға салады. Слайдтан қоршаған ортаның ластануы туралы ой түйеді.
|
Презентация және табиғаттың ластануын бейнелейтін суреттер. проектор.
|
|
Сабақтың ортасы |
Табиғат қорғау тақырыбында шағын ақпарат беру (экологияның маңызы, қоршаған орта проблемалары, шешу жолдары). Оқушыларды топтарға бөліп, әр топқа тапсырма беру: Табиғатты қорғау туралы постер жасау. Қалдықтарды сұрыптау туралы ойын (суреттер немесе макеттер қолдану). Өз қаласында экологиялық проблемаларды талқылау және шешу жолдарын ұсыну. Топтарға бақылау жасап, қажет болған жағдайда көмек беру. |
Берілген ақпаратты тыңдайды, маңызды мәліметтерді жазып алады. Өз тобына бөлініп, тапсырманы орындайды: Постер жасайды. Қалдықтарды дұрыс сұрыптау ойынын ойнайды. Экологиялық мәселелер бойынша ұсыныстар дайындайды.
|
Плакаттар, маркерлер, қаламдар.
Қалдықтардың суреттері немесе макеттері (пластик, қағаз, әйнек, т.б.). Экологиялық мәселелер бойынша алдын ала дайындалған материалдар.
|
|
Сабақтың соңы |
Топтардың жұмысын тыңдау, пікірлерін талқылау. Оқушылардың табиғатқа қамқорлық жасаудағы жеке жоспарларын сұрау (өзіндік жауапкершілік). Сабақтың қорытындысын жасау, оқушыларды белсенді қатысқаны үшін мадақтау. Табиғатты қорғауға арналған үй тапсырмасын беру: отбасыңызбен бір экологиялық іс-шара ұйымдастыру (қоқыс жинау, ағаш отырғызу). |
Өз жұмыстарын таныстырады, басқа топтардың жұмысын тыңдайды. Табиғатты қорғау бойынша өз жоспарларын айтады. Сабақтың қорытындысын тыңдайды, сұрақтарына жауап алады. |
Топтардың жұмыстары
Плакаттар, маркерлер, қаламдар. |
шағым қалдыра аласыз




















