Пәні: Математика
|
Тақырыбы: Табиғатты қорғау – Отанды сүю |
Мектеп: Дарьинск ЖОББҚМ |
||||
|
Күні: 13.04.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Бекентаева А.Р. |
||||
|
2а-сынып |
Қатысқандар: 17 |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Оқыту мақсаттары |
|
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар үшін: |
||||
|
Құрамында барлық 4 арифметикалық амалдары болатын, жақшалы жəне жақшасыз өрнектердегі амалдарды орындаудың реті жөніндегі тəртіпті білу. |
|||||
|
Бірқатар оқушылар үшін: |
|||||
|
Құрамында барлық 4 арифметикалық амалдары болатын, жақшалы жəне жақшасыз өрнектердегі амалдарды орындаудың реті жөніндегі тəртіпті қолдану, жақшалы жəне жақшасыз əріпті жəне санды өрнектерді салыстыру. |
|||||
|
Кейбір оқушылар үшін: |
|||||
|
Өрнектердегі амалдардың орындалу ретімен байланысты логикалық тапсырмаларды орындау. |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар игереді: Құрамында барлық 4 арифметикалық амалдары болатын, жақшалы жəне жақшасыз өрнектерді дауыстап оқу. Пəндік лексика жəне терминология: Амалдар реті, жақшалар, өрнек. |
||||
|
Диалог/жазу үшін пайдалы сөздердің жиынтығы Талқылау: |
|||||
|
Амалдарды орындау ретін түсіндір. Өрнектердегі амалдардың орындалу ретін өзгерткен кезде, нəтиже өзгере ме? |
|||||
|
Жазу: |
|||||
|
Құрамында барлық 4 арифметикалық амал бар, жақшалы жəне жақшасыз өрнектерді жазу. |
|||||
|
Алдыңғы білімдер |
Өрнек, қосу мен азайту, көбейту мен бөлу амалдары компоненттерінің атауы, амалдардың орындалу реті. |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс-шаралар |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
0-3 мин |
-Біз табысқа жететінімізге толық сенеміз! -Біздің қабілеттеріміз әр күн сайын жақсаруда! -Бәрі де менің қолымда! Қызығушылықты ояту. Табиғатты қорғау, табиғатта болғандағы ережелер туралы бейнефильм -Бүгін біз математикалық білімдерімізді толықтырамыз жəне қоршаған ортаны қорғау жөніндегі əңгімемізді жалғастырамыз. Өрнектер түрлері бойынша топтарға бөліну |
Бейнефильм Өрнектер жазылған парақшалар |
|||
|
4-7 мин
|
Өзектендіру. Үлгі бойынша тексере отырып, карточкалармен жұмыс істеу. |
Тапсырмалары бар карточкалар |
|||
|
|
36 : 4 + 32 : 8 27 + 21 : 7 |
8 · (65 - 56) 21 : 7 · 9 |
|
||
|
46 + 32 – 7 · 4 16 : 4 · 3 |
24 + 8 · 2 5 · (77 - 68) |
||||
|
|
Мақсат қою.
|
Оқулық, дəптер, слайд |
|||
|
8-14 мин
Сабақтың ортасы
15-22 мин
23-28 мин
|
Балалар математикалық ойынға қатысады – бір бала өрнекті оқиды (математикалық тұрғыда сөйлеу дұрыстығына, амалдар компоненттері атауларын пайдалануына назар аудару қажет), екіншісі жауабын атайды, сəйкес суретті табады жəне оның нені білдіретінін түсіндіреді. Жұптар «Жапон әдісі» бойынша бағаланады
Орындаудың алдында оның қандай ерекшелігі барлығын нақтылау. (Санды жəне əріпті өрнектері бар.)
«Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісімен өзара бағалау Сергіту сәті 4- тапсырма бойынша жеке жұмыс (қайталауға арналған.)
Дəптердегі 4-тапсырма өзіндік жұмыс үшін бағалау критерийі бойынша тексеруге беріледі.
–Əр тапсырманың орындалу дұрыстығын белгілеп қойыңыздар. –Жұмысты үлгі бойынша тексере отырып, сіздер өздеріңіз үшін не түйдіңіздер? ( Қай жерінде қиыншылықтар бар екенін, ал қай жерінде барлығы |
Оқулық, дəптер. Жинақ полотносы, маркер, суреттер
Флипчарт, маркер, оқулық
Оқулық, дәптер, слайд |
|||
|
|
дұрыс болғанын.) –Сіздер бұны анықтадыңыздар. Тапсырмада қателіктер жібергендер, қол көтеріңіздер. –Өз жұмыстарыңызды өзін өзі тексеру үлгісі бойынша қараңыздар.
Анықталған қиыншылықтарды түзету. –Өз бетімен орындалатын жұмыста қиыншылықтарға тап болғандар, өздеріңіздің іс- шараларыңыздың мақсатын тұжырымдаңыздар. (Қосымша тапсырмаларды орындау).
–Əркім өзінің оқу есебін дауыстап айтады. Қателіктерді жібергендердің санына қарай, жұмысты бəріміз бірге жаппай тақта алдында немесе өз бетімізбен ұйымдастырамыз.
–Сіздер қандай тапсырмаларды орындайсыздар? (Қателік жіберілген тапсырмаларға ұқсастарын). – Өзіңіздің жұмысыңызды қалай тексермексіз? «Басбармақ» әдісімен өзін бағалау |
|
|
29-36 мин |
Бұрын өтілген материал бойынша жұмыс. Оқулықтағы 3, дəптердегі 3- тапсырмалар. Оқушылармен олардың жеке жетістіктеріне сай жұмыс ұйымдастыру. Тақтада жұмыстанған оқушыларды «Театрдағы әрекет» әдісімен бағалау |
Оқулық, дəптер, тақта, бор |
|
Сабақтың соңы 37-40 мин |
Кері байланыс. Бағалау критерийі:
- Сабақтың мақсаты қандай болды?
– Кім бұны жасай алмады? Сіздердің қателіктеріңіздің себебі неде? Қателіктерді түзеуде сіздерге не көмектесті? (Қателіктерді түзету алгоритмі, өзін- өзі тексеруге арналған үлгілер). Рефлексия. «Жетістік ағашына» өз стикерлерін орналастыру |
Слайд, бағалау критерийі парақшасы, стикер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғатты қорғау – Отанды сүю математика 2 сынып
Табиғатты қорғау – Отанды сүю математика 2 сынып
Пәні: Математика
|
Тақырыбы: Табиғатты қорғау – Отанды сүю |
Мектеп: Дарьинск ЖОББҚМ |
||||
|
Күні: 13.04.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Бекентаева А.Р. |
||||
|
2а-сынып |
Қатысқандар: 17 |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Оқыту мақсаттары |
|
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар үшін: |
||||
|
Құрамында барлық 4 арифметикалық амалдары болатын, жақшалы жəне жақшасыз өрнектердегі амалдарды орындаудың реті жөніндегі тəртіпті білу. |
|||||
|
Бірқатар оқушылар үшін: |
|||||
|
Құрамында барлық 4 арифметикалық амалдары болатын, жақшалы жəне жақшасыз өрнектердегі амалдарды орындаудың реті жөніндегі тəртіпті қолдану, жақшалы жəне жақшасыз əріпті жəне санды өрнектерді салыстыру. |
|||||
|
Кейбір оқушылар үшін: |
|||||
|
Өрнектердегі амалдардың орындалу ретімен байланысты логикалық тапсырмаларды орындау. |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар игереді: Құрамында барлық 4 арифметикалық амалдары болатын, жақшалы жəне жақшасыз өрнектерді дауыстап оқу. Пəндік лексика жəне терминология: Амалдар реті, жақшалар, өрнек. |
||||
|
Диалог/жазу үшін пайдалы сөздердің жиынтығы Талқылау: |
|||||
|
Амалдарды орындау ретін түсіндір. Өрнектердегі амалдардың орындалу ретін өзгерткен кезде, нəтиже өзгере ме? |
|||||
|
Жазу: |
|||||
|
Құрамында барлық 4 арифметикалық амал бар, жақшалы жəне жақшасыз өрнектерді жазу. |
|||||
|
Алдыңғы білімдер |
Өрнек, қосу мен азайту, көбейту мен бөлу амалдары компоненттерінің атауы, амалдардың орындалу реті. |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс-шаралар |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
0-3 мин |
-Біз табысқа жететінімізге толық сенеміз! -Біздің қабілеттеріміз әр күн сайын жақсаруда! -Бәрі де менің қолымда! Қызығушылықты ояту. Табиғатты қорғау, табиғатта болғандағы ережелер туралы бейнефильм -Бүгін біз математикалық білімдерімізді толықтырамыз жəне қоршаған ортаны қорғау жөніндегі əңгімемізді жалғастырамыз. Өрнектер түрлері бойынша топтарға бөліну |
Бейнефильм Өрнектер жазылған парақшалар |
|||
|
4-7 мин
|
Өзектендіру. Үлгі бойынша тексере отырып, карточкалармен жұмыс істеу. |
Тапсырмалары бар карточкалар |
|||
|
|
36 : 4 + 32 : 8 27 + 21 : 7 |
8 · (65 - 56) 21 : 7 · 9 |
|
||
|
46 + 32 – 7 · 4 16 : 4 · 3 |
24 + 8 · 2 5 · (77 - 68) |
||||
|
|
Мақсат қою.
|
Оқулық, дəптер, слайд |
|||
|
8-14 мин
Сабақтың ортасы
15-22 мин
23-28 мин
|
Балалар математикалық ойынға қатысады – бір бала өрнекті оқиды (математикалық тұрғыда сөйлеу дұрыстығына, амалдар компоненттері атауларын пайдалануына назар аудару қажет), екіншісі жауабын атайды, сəйкес суретті табады жəне оның нені білдіретінін түсіндіреді. Жұптар «Жапон әдісі» бойынша бағаланады
Орындаудың алдында оның қандай ерекшелігі барлығын нақтылау. (Санды жəне əріпті өрнектері бар.)
«Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісімен өзара бағалау Сергіту сәті 4- тапсырма бойынша жеке жұмыс (қайталауға арналған.)
Дəптердегі 4-тапсырма өзіндік жұмыс үшін бағалау критерийі бойынша тексеруге беріледі.
–Əр тапсырманың орындалу дұрыстығын белгілеп қойыңыздар. –Жұмысты үлгі бойынша тексере отырып, сіздер өздеріңіз үшін не түйдіңіздер? ( Қай жерінде қиыншылықтар бар екенін, ал қай жерінде барлығы |
Оқулық, дəптер. Жинақ полотносы, маркер, суреттер
Флипчарт, маркер, оқулық
Оқулық, дәптер, слайд |
|||
|
|
дұрыс болғанын.) –Сіздер бұны анықтадыңыздар. Тапсырмада қателіктер жібергендер, қол көтеріңіздер. –Өз жұмыстарыңызды өзін өзі тексеру үлгісі бойынша қараңыздар.
Анықталған қиыншылықтарды түзету. –Өз бетімен орындалатын жұмыста қиыншылықтарға тап болғандар, өздеріңіздің іс- шараларыңыздың мақсатын тұжырымдаңыздар. (Қосымша тапсырмаларды орындау).
–Əркім өзінің оқу есебін дауыстап айтады. Қателіктерді жібергендердің санына қарай, жұмысты бəріміз бірге жаппай тақта алдында немесе өз бетімізбен ұйымдастырамыз.
–Сіздер қандай тапсырмаларды орындайсыздар? (Қателік жіберілген тапсырмаларға ұқсастарын). – Өзіңіздің жұмысыңызды қалай тексермексіз? «Басбармақ» әдісімен өзін бағалау |
|
|
29-36 мин |
Бұрын өтілген материал бойынша жұмыс. Оқулықтағы 3, дəптердегі 3- тапсырмалар. Оқушылармен олардың жеке жетістіктеріне сай жұмыс ұйымдастыру. Тақтада жұмыстанған оқушыларды «Театрдағы әрекет» әдісімен бағалау |
Оқулық, дəптер, тақта, бор |
|
Сабақтың соңы 37-40 мин |
Кері байланыс. Бағалау критерийі:
- Сабақтың мақсаты қандай болды?
– Кім бұны жасай алмады? Сіздердің қателіктеріңіздің себебі неде? Қателіктерді түзеуде сіздерге не көмектесті? (Қателіктерді түзету алгоритмі, өзін- өзі тексеруге арналған үлгілер). Рефлексия. «Жетістік ағашына» өз стикерлерін орналастыру |
Слайд, бағалау критерийі парақшасы, стикер |
шағым қалдыра аласыз














