Қысқа мерзімді жоспар Қазақ әдебиеті 2-сабақ
|
Бөлім: |
І бөлім. Кеңістік пен уақыт |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Мамытбекова Ж.Б |
|
|
Күні: |
7.09.2023 жыл |
|
|
Сынып: 11 а
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
О.Бөкей «Атау кере» повесі. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.3.1 - көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау арқылы өмір шындығын көрсету; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадағы кейіпкерлер мінезін анықтап, жинақтау мен даралау арқылы өмір шындығын көрсете алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 10 минут |
Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру; Сұрақтарға жауап беріңіз. 1.Нюра қалай Нүрке атанды? 2.Айна Нюраға неге орысша сәлемдесті? 3.Нүрке келінді қалай қарсы алды? 4.Нүркенің атасы атасы қандай кісі болған? 5.Нүркенің әке-шешесі мен Фадеевтер әулеті неліктен қыздарының Қандауырға қосылуына қарсы болды? 6.Анна Филомоновна кім? Неліктен бүкіл орыстар мен қоңсылас қазақтар одан қорқушы еді? |
Оқушылар бүгінгі сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын айқындайды. Сұрақтарға жауап береді. |
Ауызша мадақтау арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Оқулық 11-сынып «Мектеп» баспасы |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут 10 минут |
2-тапсырма 17-бет Кейіпкердің портретіне мінездеме бер. Кейіпкердің ең маңызды әрекеттерін анықта. Сол бойынша кейіпкерге қатысты қорытынды жаса.
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы Кейіпкерлердің мінезі мен қасиеттерін анықтаңыздар, әрекеттері арқылы мінездеме беріңіздер.
Тапсырма 17-бет Шығарма кейіпкерлеріне қатысты үзінділерді повестен тауып оқып, Нүрке мен Айна бейнесіне тұжырым жаса. Үлгі: 1) Менің ойымша, повестегі ____ бейнесі ______ 2)Ойымды былай дәлелдеймін. 1-аргумент- 2-аргумент- 3-аргумент- 3)Өз ойымды дәлелдей отырып, мынадай қорытынды шешімге келдім. |
Кейіпкердің портретіне мінездеме беріп, кейіпкердің ең маңызды әрекеттерін анықтайды. Кейіпкерге қатысты қорытынды жасайды.
Шығарма кейіпкерлеріне қатысты үзінділерді повестен тауып оқып, Нүрке мен Айна бейнесіне тұжырым жасайды |
Дескриптор Білім алушы: - даралық мінезінен шығармадан мысал келтіреді; - жиынтық мінезінен мысал келтіреді; - өмір шындығымен байланысы көрсетеді.
Оқушыларды бағалау: Алшы – (9-10 балл) Тәйке (тауа) – (7-8 балл) Бүге (бүк) – (4-6 балл) Шіге (шік) – (1-4 балл)
|
Кеспе қағаздар
|
||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Кері байланыс: «Сөйлемді аяқта» Мен мынаны білдім: Маған қызық болғаны: Маған қиын болғаны: Мен мынаны жасай алдым: Мен мынаған таңғалдым: |
|
|
Оқулық 11-сынып «Мектеп» баспасы |
||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тақырыбы: "Атау кере" повесі 11 сынып
Тақырыбы: "Атау кере" повесі 11 сынып
Қысқа мерзімді жоспар Қазақ әдебиеті 2-сабақ
|
Бөлім: |
І бөлім. Кеңістік пен уақыт |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Мамытбекова Ж.Б |
|
|
Күні: |
7.09.2023 жыл |
|
|
Сынып: 11 а
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
О.Бөкей «Атау кере» повесі. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.3.1 - көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау арқылы өмір шындығын көрсету; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадағы кейіпкерлер мінезін анықтап, жинақтау мен даралау арқылы өмір шындығын көрсете алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 10 минут |
Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру; Сұрақтарға жауап беріңіз. 1.Нюра қалай Нүрке атанды? 2.Айна Нюраға неге орысша сәлемдесті? 3.Нүрке келінді қалай қарсы алды? 4.Нүркенің атасы атасы қандай кісі болған? 5.Нүркенің әке-шешесі мен Фадеевтер әулеті неліктен қыздарының Қандауырға қосылуына қарсы болды? 6.Анна Филомоновна кім? Неліктен бүкіл орыстар мен қоңсылас қазақтар одан қорқушы еді? |
Оқушылар бүгінгі сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын айқындайды. Сұрақтарға жауап береді. |
Ауызша мадақтау арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Оқулық 11-сынып «Мектеп» баспасы |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут 10 минут |
2-тапсырма 17-бет Кейіпкердің портретіне мінездеме бер. Кейіпкердің ең маңызды әрекеттерін анықта. Сол бойынша кейіпкерге қатысты қорытынды жаса.
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы Кейіпкерлердің мінезі мен қасиеттерін анықтаңыздар, әрекеттері арқылы мінездеме беріңіздер.
Тапсырма 17-бет Шығарма кейіпкерлеріне қатысты үзінділерді повестен тауып оқып, Нүрке мен Айна бейнесіне тұжырым жаса. Үлгі: 1) Менің ойымша, повестегі ____ бейнесі ______ 2)Ойымды былай дәлелдеймін. 1-аргумент- 2-аргумент- 3-аргумент- 3)Өз ойымды дәлелдей отырып, мынадай қорытынды шешімге келдім. |
Кейіпкердің портретіне мінездеме беріп, кейіпкердің ең маңызды әрекеттерін анықтайды. Кейіпкерге қатысты қорытынды жасайды.
Шығарма кейіпкерлеріне қатысты үзінділерді повестен тауып оқып, Нүрке мен Айна бейнесіне тұжырым жасайды |
Дескриптор Білім алушы: - даралық мінезінен шығармадан мысал келтіреді; - жиынтық мінезінен мысал келтіреді; - өмір шындығымен байланысы көрсетеді.
Оқушыларды бағалау: Алшы – (9-10 балл) Тәйке (тауа) – (7-8 балл) Бүге (бүк) – (4-6 балл) Шіге (шік) – (1-4 балл)
|
Кеспе қағаздар
|
||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Кері байланыс: «Сөйлемді аяқта» Мен мынаны білдім: Маған қызық болғаны: Маған қиын болғаны: Мен мынаны жасай алдым: Мен мынаған таңғалдым: |
|
|
Оқулық 11-сынып «Мектеп» баспасы |
||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













