Тақырыбы «Тамшының көңілді саяхаты»

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Тақырыбы «Тамшының көңілді саяхаты»

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақтың тақырыбы: Тамшының көңілді саяхаты Проблема: Мен қалай пайда болдым? Мақсаты: Баланың ой-өрісін дамыту практика барысында жаңа әдістерді қолдану. Тәжірибе көрсету арқылы тамшыға қайдан пайда болгғаннын терең түсіндіру.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Ақтөбе қалалық білім бөлімі

14 «Қонжық» мектепке дейінгі ұйымы















Тақырыбы «Тамшының көңілді саяхаты»


























Ақтөбе қаласы


Сабақтың тақырыбы: Тамшының көңілді саяхаты

Проблема: Мен қалай пайда болдым?

Мақсаты: Баланың ой-өрісін дамыту практика барысында жаңа әдістерді қолдану. Тәжірибе көрсету арқылы тамшыға қайдан пайда болгғаннын терең түсіндіру.

Сабақтың барысы:

1. - Балалар мына глобусқа қараңдаршы. Қандай түсті көп байқап тұрсыңдар?

  • Көк түсті

  • Себебі жер шарының көп бөлігін су алып жатыр.

2. Топқа тамшы (жылап) кіреді.

- Сәлеметсіздер ме балалар? Мен сіздерден көмек сұрап келдім. Мен қайдан, қалай пайда болғанымды білмей, көмек сұрап келдім.

Тәрбиеші: - Балалар кәне тамшының қайдан, қалай пайда болғанын түсіндіреміз бе?

  • Тамшы, қалдық қайдан шығады балалар?
    - Еріген қардан, мұздан, будан.

  • Балалар су қандай күйде болады?

  • Сұйық, қатты, газ

  • Сұйық сумен не істейміз?

  • Жуынамыз, ішеміз, өсімдіктер өсіреміз

Ү


ш күйдің бейнесін көрсету.

- бұлт, *- қар, - жаңбыр



Балалар енді біз тәжірибе жүзінде тамшыға қалай пайда болғанын түсіндірейік.

I.Тәжірибе. Сұйық күй.

1. Түймедақ гүлінің қайнаған тұнбасын көрсету.

Иісі, түсі бар.

2.Миниралды суды ішкізіп, оның асқазанға көп пайдасы бар екенін түсіндіру.

3.Судың иісі, түсі болмайды.

а.).Бояу қосқанда түсі өзгереді,

б.).шекер немесе тұз қосқанда дәмі өзгереді.

II. Тәжірибе. Газ.

1.Қайнаған судың буынан айна арқылы су тамшысын көрсету.


III. Тәжірибе. Қатты күй.

Түсі әр-түрлі мұздан тамшы алу.

Балалар біз тамшыға қалай пайда болғандығы туралы түсіндірдік, олай болса балалар суды қадірлей, бағалай білуіміз қажет екен.

Енді балалар біздің айтқандарымыз дәлелді болу үшін және тамшыға естелік үшін бүгінгі іс -әрекетімізді суретке салып сыйға тартайық.

Сондықтан барлығың әзір тұрған үстелдердің қасына барып

Сурет салуға кірісіңіздер.

Тамшы саған балалар өздерінің суды қалай пайдаланғандары туралы жасаған фото буклеттерінде сыйға тартады.







Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
21.06.2022
826
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі