Тексерілді:
|
Сыныбы: 5 |
|
|
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тарих пәні туралы |
|
|||
|
Мақсаты |
Тарих пәні өз тарихымызды, өзге халықтармен мемлекеттердің тарихын оқып үйрену біз үшін бұрынғы ата- бабаларымыз қандай болғанын, қазір қандай екенімізді біліп, жан-жақты саралап түсініктерін кеңейту. |
|
|||
|
Күтілетін нәтижелер |
А.Тарих пәні туралы біледі. В. Тарихтың негізін салушы тарихшылардың ғылыми зерттеулерінің маңызын анықтайды. С.Көне замандардан бастап орта ғасырлық тарихшылардың еңбектеріне тоқталып, Қазақ тарихындағы алатын орнын бағалай алады. |
|
|||
|
Керекті жабдықтар |
Оқулық, флипчарт, ақ парақ, қалам сап, әдістемелік құрал, ресурс парақтары, бланкілер және фламастер, Бейне роликтер, карта, тірек- сызба,карта,интербелсенді тақта. |
|
|||
|
Тапсырмалар: |
2,3,4,5,6,7,8 |
|
|||
|
Сабақ барысы: |
|
||||
|
Сабақ кезеңдері |
Уақыты |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
||
|
Кіріспе |
5мин
|
Ұйымдастыру. Амандасу. Жаңа сабақтағы негізгі ұғымдарды пайдалану арқылы топқа бөлу, «Серпілген сауал» әдісімен үй тапсырмасын сұрау, АББҚ бар оқушыға бағдар карта беру. |
Үй тапсырмасына дайындығын көрсету үшін мұғалім берген сұрақтарға жауап береді. Деңгейлік сұрақтарға жауап беріп және сыныптастарына қойылған сұрақтарды саралай отырып өз білімінің қаншалықты деңгейде екенін «Ғажайып сызғыш» әдісі арқылы біліп, өзін өзі бағалайды. |
||
|
Тұсаукесер |
5 мин
|
Табыс критерийлері: А.Тарих пәні туралы білу. В. Тарихтың негізін салушы тарихшылардың ғылыми зерттеулерінің маңызын анықтау. С.Көне замандардан бастап орта ғасырлық тарихшылардың еңбектеріне тоқталып, Қазақ тарихындағы алатын орнын бағалау. Слайд көрсету. «Ой қозғау» сұрақтарын беру. |
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты ашады. |
||
|
Негізгі бөлім |
25мин
|
«Жұптасып-ойланып-бөліс» әдісі арқылы жаңа сабақты өздігінен меңгеру . Постер шығару. Жаңа тақырыпты оқып үйрену үшін жеке оқуға уақыт беру. Оқып болғаннан кейін әр топқа флипчарт таратып, тақырыпты ашу. Бағалау критерилерін тарату. Постер қорғау. Бағалау критерийлеріне сүйене отырып «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісі арқылы бағалату. |
Топтар оқулық материалдарынан және қосымша мәліметтерден алған мәліметтерін қосып постер құрады. Құрып болғаннан кейін басқа топтардың алдында қорғайды. Әр топ сағат тілімен бағыттала отырып, бағалау критерийлеріне сүйеніп «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» беру арқылы өз ара бағалайды. Постерді бағалау критерилері: Тақырып мазмұнының ашылуы Безендірілуі Шығармашылығы |
||
|
Қорытынды |
10 мин |
«Ыстық орындық» әдісі арқылы сабақты қорытындылау. «3:2:1» арқылы кері байланыс жасау. |
Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды. Табыс критерийлері: табыс критерийлері арқылы өзін-өзі бағалау. Сабақтан алған әсерлері жайында рефлексия парағын толтырады. |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тарих пәні туралы
Тарих пәні туралы
Тексерілді:
|
Сыныбы: 5 |
|
|
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тарих пәні туралы |
|
|||
|
Мақсаты |
Тарих пәні өз тарихымызды, өзге халықтармен мемлекеттердің тарихын оқып үйрену біз үшін бұрынғы ата- бабаларымыз қандай болғанын, қазір қандай екенімізді біліп, жан-жақты саралап түсініктерін кеңейту. |
|
|||
|
Күтілетін нәтижелер |
А.Тарих пәні туралы біледі. В. Тарихтың негізін салушы тарихшылардың ғылыми зерттеулерінің маңызын анықтайды. С.Көне замандардан бастап орта ғасырлық тарихшылардың еңбектеріне тоқталып, Қазақ тарихындағы алатын орнын бағалай алады. |
|
|||
|
Керекті жабдықтар |
Оқулық, флипчарт, ақ парақ, қалам сап, әдістемелік құрал, ресурс парақтары, бланкілер және фламастер, Бейне роликтер, карта, тірек- сызба,карта,интербелсенді тақта. |
|
|||
|
Тапсырмалар: |
2,3,4,5,6,7,8 |
|
|||
|
Сабақ барысы: |
|
||||
|
Сабақ кезеңдері |
Уақыты |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
||
|
Кіріспе |
5мин
|
Ұйымдастыру. Амандасу. Жаңа сабақтағы негізгі ұғымдарды пайдалану арқылы топқа бөлу, «Серпілген сауал» әдісімен үй тапсырмасын сұрау, АББҚ бар оқушыға бағдар карта беру. |
Үй тапсырмасына дайындығын көрсету үшін мұғалім берген сұрақтарға жауап береді. Деңгейлік сұрақтарға жауап беріп және сыныптастарына қойылған сұрақтарды саралай отырып өз білімінің қаншалықты деңгейде екенін «Ғажайып сызғыш» әдісі арқылы біліп, өзін өзі бағалайды. |
||
|
Тұсаукесер |
5 мин
|
Табыс критерийлері: А.Тарих пәні туралы білу. В. Тарихтың негізін салушы тарихшылардың ғылыми зерттеулерінің маңызын анықтау. С.Көне замандардан бастап орта ғасырлық тарихшылардың еңбектеріне тоқталып, Қазақ тарихындағы алатын орнын бағалау. Слайд көрсету. «Ой қозғау» сұрақтарын беру. |
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты ашады. |
||
|
Негізгі бөлім |
25мин
|
«Жұптасып-ойланып-бөліс» әдісі арқылы жаңа сабақты өздігінен меңгеру . Постер шығару. Жаңа тақырыпты оқып үйрену үшін жеке оқуға уақыт беру. Оқып болғаннан кейін әр топқа флипчарт таратып, тақырыпты ашу. Бағалау критерилерін тарату. Постер қорғау. Бағалау критерийлеріне сүйене отырып «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісі арқылы бағалату. |
Топтар оқулық материалдарынан және қосымша мәліметтерден алған мәліметтерін қосып постер құрады. Құрып болғаннан кейін басқа топтардың алдында қорғайды. Әр топ сағат тілімен бағыттала отырып, бағалау критерийлеріне сүйеніп «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» беру арқылы өз ара бағалайды. Постерді бағалау критерилері: Тақырып мазмұнының ашылуы Безендірілуі Шығармашылығы |
||
|
Қорытынды |
10 мин |
«Ыстық орындық» әдісі арқылы сабақты қорытындылау. «3:2:1» арқылы кері байланыс жасау. |
Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды. Табыс критерийлері: табыс критерийлері арқылы өзін-өзі бағалау. Сабақтан алған әсерлері жайында рефлексия парағын толтырады. |
||
шағым қалдыра аласыз













