|
Бөлім: Парасат пайымы |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 10 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Таудағы от», «Шайтантауға сапар» бөлімдері. |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.1.1 әдеби шығарманың композициялық ерекшеліктерін талдау; 10.2.2.1 автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтау. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: «Таудағы от», «Шайтантауға сапар» бөлімдерінің композициялық ерекшеліктерін талдау; Көпшілігі: автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтау; Кейбір оқушылар: автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін талдау, баға беру.. |
|||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал. «Сөзді тап» ойыны. Ортаға бір оқушы шығып, бүгінгі тақырыпқа байланысты бірнеше сөзді дене қимылы арқылы көрсетеді. Қалған оқушылар сөзді табу арқылы сабақтың тақырыбын болжайды.
Қызығушылықты ояту.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. |
Сәлемдесу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. «Бес қадам» ойыны арқылы шығарма мазмұнын еске түсіреді. Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. |
ҚБ
|
|
||||||||||||||||||
|
|
ІІ. Мағынаны тану. Тапсырма. «Джигсо» әдісімен оқушылар «Таудағы от», «Шайтантауға сапар» бөлімдерінің мазмұнымен танысады. 1-тапсырма. Оқушылар бөлімдердің негізгі идеясын, мақсатын анықтап, сюжеттік-композициялық құрылысын талдайды.
Дескрипторлар:
ҚБ 2-тапсырма. 1-топ. «Таудағы от» бөліміндегі кейіпкерлер әрекетіне талдау жасаңыз..
Дескриптор:
ҚБ 2-топ. «Шайтантауға сапар» бөліміндегі кейіпкерлер әрекетіне талдау жасаңыз..
Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма. «Ойлаудың алты қалпағы» әдісі арқылы алты топқа бөлініп, өз көзқарастарыңды білдіріңдер. «Ақ қалпақ» (проблемаға қатысты деректерді талассыз келтіреді), «сары қалпақ» (үзіндінің жағымды тұстарын айтады), «Қара қалпақ» (шығарманың жағымсыз тұстарын айтады), «көк қалпақ» (талдау жасайды, топтар «Не үшін?» «Неге?» «Неге байланысты?» деген сұрақтарға жауап іздейді), «Жасыл қалпақ» (шығармаға қатысты тың идеялармен болжамдар айтады), «Қызыл қалпақ» (оқиғаны оқу барысында бастан кешірген сезімдерін тұжырымдайды). Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар «Джигсо» әдісімен оқушылар «Таудағы от», «Шайтантауға сапар» бөлімдерінің мазмұнымен танысады. Оқушылар бөлімдердің негізгі идеясын, мақсатын анықтап, сюжеттік-композициялық құрылысын талдайды.
Шығарма бөлімдері бойынша талдау жұмысын жүргізеді.
«Ойлаудың алты қалпағы» әдісі арқылы алты топқа бөлініп, романдағы көтерілген мәселеге байланысты өз көзқарастарын білдіреді.
|
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
Әдебиет теориясы
«Таудағы от», «Шайтантауға сапар» бөлімдері
Таратпа материалдары
А3 парақтар, фломастер
|
||||||||||||||||||
|
Соңы
|
Рефлексия«3-2-1» Сабақтағы 3 маңызды ақпарат 2 қиындық тудырған мәселе 1 ұсыныс |
|
||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Таудағы от», «Шайтантауға сапар» бөлімдері.
«Таудағы от», «Шайтантауға сапар» бөлімдері.
|
Бөлім: Парасат пайымы |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 10 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Таудағы от», «Шайтантауға сапар» бөлімдері. |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.1.1 әдеби шығарманың композициялық ерекшеліктерін талдау; 10.2.2.1 автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтау. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: «Таудағы от», «Шайтантауға сапар» бөлімдерінің композициялық ерекшеліктерін талдау; Көпшілігі: автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтау; Кейбір оқушылар: автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін талдау, баға беру.. |
|||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал. «Сөзді тап» ойыны. Ортаға бір оқушы шығып, бүгінгі тақырыпқа байланысты бірнеше сөзді дене қимылы арқылы көрсетеді. Қалған оқушылар сөзді табу арқылы сабақтың тақырыбын болжайды.
Қызығушылықты ояту.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. |
Сәлемдесу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. «Бес қадам» ойыны арқылы шығарма мазмұнын еске түсіреді. Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. |
ҚБ
|
|
||||||||||||||||||
|
|
ІІ. Мағынаны тану. Тапсырма. «Джигсо» әдісімен оқушылар «Таудағы от», «Шайтантауға сапар» бөлімдерінің мазмұнымен танысады. 1-тапсырма. Оқушылар бөлімдердің негізгі идеясын, мақсатын анықтап, сюжеттік-композициялық құрылысын талдайды.
Дескрипторлар:
ҚБ 2-тапсырма. 1-топ. «Таудағы от» бөліміндегі кейіпкерлер әрекетіне талдау жасаңыз..
Дескриптор:
ҚБ 2-топ. «Шайтантауға сапар» бөліміндегі кейіпкерлер әрекетіне талдау жасаңыз..
Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма. «Ойлаудың алты қалпағы» әдісі арқылы алты топқа бөлініп, өз көзқарастарыңды білдіріңдер. «Ақ қалпақ» (проблемаға қатысты деректерді талассыз келтіреді), «сары қалпақ» (үзіндінің жағымды тұстарын айтады), «Қара қалпақ» (шығарманың жағымсыз тұстарын айтады), «көк қалпақ» (талдау жасайды, топтар «Не үшін?» «Неге?» «Неге байланысты?» деген сұрақтарға жауап іздейді), «Жасыл қалпақ» (шығармаға қатысты тың идеялармен болжамдар айтады), «Қызыл қалпақ» (оқиғаны оқу барысында бастан кешірген сезімдерін тұжырымдайды). Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар «Джигсо» әдісімен оқушылар «Таудағы от», «Шайтантауға сапар» бөлімдерінің мазмұнымен танысады. Оқушылар бөлімдердің негізгі идеясын, мақсатын анықтап, сюжеттік-композициялық құрылысын талдайды.
Шығарма бөлімдері бойынша талдау жұмысын жүргізеді.
«Ойлаудың алты қалпағы» әдісі арқылы алты топқа бөлініп, романдағы көтерілген мәселеге байланысты өз көзқарастарын білдіреді.
|
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
Әдебиет теориясы
«Таудағы от», «Шайтантауға сапар» бөлімдері
Таратпа материалдары
А3 парақтар, фломастер
|
||||||||||||||||||
|
Соңы
|
Рефлексия«3-2-1» Сабақтағы 3 маңызды ақпарат 2 қиындық тудырған мәселе 1 ұсыныс |
|
||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















