Бекітемін:
|
Бөлім: |
Денсаулық – зор байлық |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
БҚО, Қаратөбе ауданы, Мұхит ат. ЖОББМ. Жоламанова Лунара Асылханқызы |
|
|
Күні: |
14.10.22ж |
|
|
Сынып: 7 а |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Таза табиғат – денсаулық негізі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.1.1 – мәтіндік және графиктік (кесте, диаграмма, сурет, шартты белгілер) ақпаратты интерпретациялау 7.4.3.1 Фразеологизм, мақал-мәтелдердің эмоционалды мәнін, көркемдік ерекшеліктерін түсініп қолдану. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
1. Мәтіннен және графиктік кестеден ақпараттарды жүйелеп, интерпретациялау. 2. Таза ауаның денсаулыққа әсері жайлы пікірлерін тарқатады, мақал мен мәтелдің ұқсастықтарын үйрену. 3. Тұрақты сөз тікестерінің мағынасын ашып, көркемдік ерекшеліктерін түсіну. |
|
|
Бағалау критерийлері
|
- Мәтіннен және графиктік кестеден ақпараттарды жүйелеп, интерпретациялайды. - Таза ауаның денсаулыққа әсері жайлы пікірлерін тарқатады, мақал мен мәтелдің ұқсастықтарын үйренеді. -Тұрақты сөз тікестерінің мағынасын ашып, көркемдік ерекшеліктерін түсінеді. |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
түсіну, қолдану |
|
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі Қызығушылықты ояту 8 мин |
Топтарға бөлу «Castiots» бағдарламасы арқылы оқушыларды топқа бөлу Үй жұмысы «Денсаулық -ел дамуының басты арқауы» «Біз денсаулығымызды қалай күтеміз?» |
Оқушылар берілген топқа бөлінеді Үй тапсырмаларын көрсетіп, қорғайды Видеоролик немесе презентация арқылы тақырыпты ашу. |
ҚБ «Менен пікір...»
|
http://castlots.org/img/logo.png |
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 30 мин |
Ой қозғау. Адамның дені сау болуы үшін ең басты фактор не екен? Дұрыс , табиғат ендеше бүгінгі тақырыбымыз да «Таза табиғат – денсаулық кепілі» деп аталады. Мәтінмен жұмыс 1- тапсырма «Сызбаны сөйлетші» (мәтінді интерпреттациялау) Дискриптор: -Мәтінді оқып, әр азат жолдан тірек сөздерді тауып, жаз. -Әр азат жолдағы негізгі ойды тауып жаз. -Мәтіндегі мақал-мәтел, фразеологизмді тауып жаз. Мақал-мәтел ережесі
«Wordwoll» бағдарламасы арқылы «Мақал ма, мәтел ме?» тапсырма ойыны 2-тапсырма 1. Тазалық - денсаулық кепілі 2.Туа білмейді, жүре біледі 3.Әлсіз денеге ауру ұялайды 4.Бетіне келер ұятын өзі біліп, жуса игі. 5.Дария жанынан құдық қазба 6.Дені саудың – жаны сау 7.Қызым саған айтам, келінім сен тыңда. 8.Тура биде туған жоқ 9.Адамзаттың табиғатсыз күні жоқ, Табиғаттың мұны айтуға тілі жоқ 10. Көп түкірсе –көл Дискриптор: -Мақалды оқып мақал не, мәтел екенін ажыратады -Мақл-мәтелдің мағынасын ашады 3-тапсырма Сұрақтардың орнына дұрыс жауабын қойып, мақал-мәтелдерді жаз. 1.Күлме кімге? (досқа) Келер басқа 2.Талаптыға не жауар? (нұр) 3.Тіл не жарады? (тас) 4.Қандай үй базар? (балалы) 5.Жас келсе қайда? (іске) 6.Көрдім дедім қандай сөз? (көп) Көрмедім деген қанша сөз? (бір) 7.Ашу не? Ақыл не? (дұшпан, дос) 8.Емнің алды не? (еңбек) Дискриптор:
|
Сұрақтарға жауап береді
Тапсырмаларды орындайды
Ережені мұқият тыңдайды, дәптерге жазады.
Берілген мақал-мәтелді оқиды Мақал немесе мәтел екендігін ажыратады
Сұрақтардың орнына дұрыс жауабын қойып, мақал-мәтелдерді жазады.
|
Сабақ бойы ҚБ теңге символы арқылы жүргізіледі. Жинаған ақшаларыңа сабақ соңында тәтті сатып алуға болады.
«Теңге» арқылы
Теңге арқылы |
Интербелсенді тақта
Қима қағаздар, оқулық, дәптер
Интербелсенді тақта https://wordwall.net/resource/36739230
Тақтамен жұмыс |
|
Сабақтың соңы Қорытынды Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
«Еркін микрофон» әдісі Сабақ барысы қалай өтті? Сабақ беру кезінде маған не жетіспеді? Мен не түсіндім? Үйге тапсырма: 5-тапсырма |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін айтады.
Тапсырманы жазып алады |
Оқушылар бағалау критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды, сыйлықтарын алады. |
Қалам, дәптер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Таза табиғат – денсаулық негізі
Таза табиғат – денсаулық негізі
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Денсаулық – зор байлық |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
БҚО, Қаратөбе ауданы, Мұхит ат. ЖОББМ. Жоламанова Лунара Асылханқызы |
|
|
Күні: |
14.10.22ж |
|
|
Сынып: 7 а |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Таза табиғат – денсаулық негізі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.1.1 – мәтіндік және графиктік (кесте, диаграмма, сурет, шартты белгілер) ақпаратты интерпретациялау 7.4.3.1 Фразеологизм, мақал-мәтелдердің эмоционалды мәнін, көркемдік ерекшеліктерін түсініп қолдану. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
1. Мәтіннен және графиктік кестеден ақпараттарды жүйелеп, интерпретациялау. 2. Таза ауаның денсаулыққа әсері жайлы пікірлерін тарқатады, мақал мен мәтелдің ұқсастықтарын үйрену. 3. Тұрақты сөз тікестерінің мағынасын ашып, көркемдік ерекшеліктерін түсіну. |
|
|
Бағалау критерийлері
|
- Мәтіннен және графиктік кестеден ақпараттарды жүйелеп, интерпретациялайды. - Таза ауаның денсаулыққа әсері жайлы пікірлерін тарқатады, мақал мен мәтелдің ұқсастықтарын үйренеді. -Тұрақты сөз тікестерінің мағынасын ашып, көркемдік ерекшеліктерін түсінеді. |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
түсіну, қолдану |
|
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі Қызығушылықты ояту 8 мин |
Топтарға бөлу «Castiots» бағдарламасы арқылы оқушыларды топқа бөлу Үй жұмысы «Денсаулық -ел дамуының басты арқауы» «Біз денсаулығымызды қалай күтеміз?» |
Оқушылар берілген топқа бөлінеді Үй тапсырмаларын көрсетіп, қорғайды Видеоролик немесе презентация арқылы тақырыпты ашу. |
ҚБ «Менен пікір...»
|
http://castlots.org/img/logo.png |
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 30 мин |
Ой қозғау. Адамның дені сау болуы үшін ең басты фактор не екен? Дұрыс , табиғат ендеше бүгінгі тақырыбымыз да «Таза табиғат – денсаулық кепілі» деп аталады. Мәтінмен жұмыс 1- тапсырма «Сызбаны сөйлетші» (мәтінді интерпреттациялау) Дискриптор: -Мәтінді оқып, әр азат жолдан тірек сөздерді тауып, жаз. -Әр азат жолдағы негізгі ойды тауып жаз. -Мәтіндегі мақал-мәтел, фразеологизмді тауып жаз. Мақал-мәтел ережесі
«Wordwoll» бағдарламасы арқылы «Мақал ма, мәтел ме?» тапсырма ойыны 2-тапсырма 1. Тазалық - денсаулық кепілі 2.Туа білмейді, жүре біледі 3.Әлсіз денеге ауру ұялайды 4.Бетіне келер ұятын өзі біліп, жуса игі. 5.Дария жанынан құдық қазба 6.Дені саудың – жаны сау 7.Қызым саған айтам, келінім сен тыңда. 8.Тура биде туған жоқ 9.Адамзаттың табиғатсыз күні жоқ, Табиғаттың мұны айтуға тілі жоқ 10. Көп түкірсе –көл Дискриптор: -Мақалды оқып мақал не, мәтел екенін ажыратады -Мақл-мәтелдің мағынасын ашады 3-тапсырма Сұрақтардың орнына дұрыс жауабын қойып, мақал-мәтелдерді жаз. 1.Күлме кімге? (досқа) Келер басқа 2.Талаптыға не жауар? (нұр) 3.Тіл не жарады? (тас) 4.Қандай үй базар? (балалы) 5.Жас келсе қайда? (іске) 6.Көрдім дедім қандай сөз? (көп) Көрмедім деген қанша сөз? (бір) 7.Ашу не? Ақыл не? (дұшпан, дос) 8.Емнің алды не? (еңбек) Дискриптор:
|
Сұрақтарға жауап береді
Тапсырмаларды орындайды
Ережені мұқият тыңдайды, дәптерге жазады.
Берілген мақал-мәтелді оқиды Мақал немесе мәтел екендігін ажыратады
Сұрақтардың орнына дұрыс жауабын қойып, мақал-мәтелдерді жазады.
|
Сабақ бойы ҚБ теңге символы арқылы жүргізіледі. Жинаған ақшаларыңа сабақ соңында тәтті сатып алуға болады.
«Теңге» арқылы
Теңге арқылы |
Интербелсенді тақта
Қима қағаздар, оқулық, дәптер
Интербелсенді тақта https://wordwall.net/resource/36739230
Тақтамен жұмыс |
|
Сабақтың соңы Қорытынды Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
«Еркін микрофон» әдісі Сабақ барысы қалай өтті? Сабақ беру кезінде маған не жетіспеді? Мен не түсіндім? Үйге тапсырма: 5-тапсырма |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін айтады.
Тапсырманы жазып алады |
Оқушылар бағалау критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды, сыйлықтарын алады. |
Қалам, дәптер |
шағым қалдыра аласыз














