Материалдар / Тазалық – денсаулық кепілі 1кл
«Ustaz tilegi» - Республикалық кәсіби педагогтар қауымдастығына қосылып, сайттағы 381 569 материалды тегін жүктеп алу мүмкіндігіне ие болыңыз
Толығырақ

Тазалық – денсаулық кепілі 1кл

Материал туралы қысқаша түсінік
Тазалық – денсаулық кепілі 1кл
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Пәні: дүниетану Мектеп:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Мектеп және қоғам Мұғалімнің аты-жөні:

Күні: Қатысқандар саны:

Сынып: 1 Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Тазалық – денсаулық кепілі

Оқу мақсаттары



1.1.4.1 Жеке бас гигиенасын сақтаудың маңыздылығын түсіндіру.


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: тазалық сақтаудың маңыздылығын түсінеді.

Көптеген оқушылар: гигиена туралы әңгімелейді

Кейбір оқушылар: жеке бас гигиенасына ереже құрастырады

Бағалау критерийлері

  1. Тазалық сақтау құралдарды пайдаланады

  2. Тазалыққа қатысты тәртіп ережелерін анықтайды

Тілдік мақсаттары

Пәнге тән лексика мен терминология:

Гигиена, тіс щетка, тарақ, сүлгі,сабын,су

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

-Тазалық кімдерге керек?

-Жеке бас тазалығы дегеніміз не?

-Жеке бас гигиенасына қандай заттар жатады?


Құндылықтарды дарыту

Денсаулық пен қауіпсіздікке баулу


Пәнаралық байланыстар


Жаратылыстану 1.2.3.3, көркем еңбек


АКТ қолдану дағдылары

Бейнежазба

https://www.youtube.com/watch?v=WrqFRBuZN9U, суреттер


Бастапқы білім

Денсаулық туралы біледі




Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы







7-мин




айтылым

тыңдалым







Сабақ басында:

Психологиялық ахуал:

Шаттық шеңберге тұрады.Қол ұстаса отырып,бір-біріне жылы лебіздер білдіреді.


«Дәрігер» ойыны арқылы балаларға рольдерге бөліп, тапсырманы орындату.

Дәрігер, тіс ауырған бала, медициналық құралдар

-Саламатсыз апай,мен ауырып қалдым

-Қай жерің ауырды?

-Басым ауырды

-Қане, қызуыңды тесеріп көрейік?

Мына дәріні ішу керек.

Оқушылар рөлдерін ауысып,денсаулық туралы өткен сабақты пысықтаймын.








Бейнежазба

You Tube


«Әдептілік мектебі”










https://yandex.kz/images/search?text=дәрігер&noreask=1&lr=221





Тарақ, сабын, тіс щетка



Сабақтың ортасы






айтылым


тыңдалым





6-мин










оқылым

айтылым

тыңдалым





10-мин































Айтылым

Тыңдалым










8-мин













1-мин














7-мин


жазылым


оқылым















Мойдодыр мультфильмі көрсету арқылы.тазалық туралы түсінідіріп,өз ойларын айтады.



1-тапсырма Жұптық жұмыс

«Адасқан әріптер» ойыны арқылы сөздер беріледі.Сол сөздерді орнынын табады. Гигиена заттарына байланысты сөзер беріледі.

САБЫН –НАСБЫ, ЩЕТКА- АЩТЕК, СҮЛГІ-ЛІҮГС, ТІС ПАСТАСЫ- СТІ СПАТСАЫ

«Шапалақ ұру» арқылы ынталандырамын



2- тапсырма Ұжымдық жұмыс

Оқушыларға мәтінді оқытып, суреттегі жағдаятты салыстырып, өз ойларын айтқызу.

Денің сау әрі әдемі болғың келе ме?Өзіңді күт, жеке бас гигиенасын сақта.

Жеке бас гигиенасы-бұл денені және киімді таза ұстау.Гигена ережелерін сақтау денсаулықтың мықты болуына көмектеседі.

Дескриптор:

-мәтінді оқиды

-суреттерді салыстырады

-өз ойымен айтады

Қ.Б Мадақтау арқылы кері байланыс беремін



3- тапсырма

«Мозайка» әдісі арқылы үш топқа біріктіремін.

1-топ 2-топ 3-топ

Рисунок 1

Мұғалім жетекшілігімен; «Әр адам жеке бас тазалығына көңіл бөлі керек.Тазалық денсаулықты сақтаға көмектеседі.Өз денеңді,киіміңді және бөлмеңді таза ұста.»

Әр топ суреттерге қарап,гигиена ережелерін құрсатырыңдар.Ол ережелерді топта талдап, басқа топтармен өз ойларыңмен бөлісіңдер.





Дескриптор:

- тазалық ережесін құрастырады

- ереже туралы әңгімелейдіҚ


Қ.Б «Қуаныш қалпақ» арқылы бағалаймын



Сергіту сәті.

«Қамажай би»




4- тапсырма. Жеке жұмыс

Дәптермен жұмыс Жеке бас гигиеналық қажеттерді заттарды тауып, боя.


Жұпта өзара тексеріп, смайлк арқылы бағалайды.

Осы жерде жұптық жұмыс жүргіземін.


Дескриптор

- жеке бас гигиеналық заттарды бояйды.

-өзара тексеріп, бағалайды.

Қ.Б«Шапалақ ұру» арқылы ынталандырамын









https://www.youtube.com/watch?v=WrqFRBuZN9U



































https://yandex.kz/images/search?text=тарақ&img_url=https%3A%2F%2Fstatic.webshopapp.com%2Fshops%2F005649%2Ffiles%2F004554689%2Fcomair-coarse-handvatkam-619.jpg&pos=0&rpt=simage


















Оқулық 83-бет























дәптермен жұмыс

58-жұмыс парағы,

60-бет



Сабақтың соңы



6-мин



Жазылым

Айтылым


Кері байланыс

«Дұрыс-бұрыс» әдісі арқылы заттарды сәйкестендірту арқылы оқушылардың бүгінгі сабақты меңгергенін анықтаймын.

сүлгі





сабын




Рисунок 2 қайшы



тарақ





Бас бармақпен ынталандырып, қалыптастырушы бағалау жүргіземін.



































Саралау- оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау- оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасы

Барлық оқушылар бір тапсырманы орындаса да олардың нәтижелері әртүрлі болады. Қабілетті жоғары оқушыны осы 3-тапсырмадағы жұмысына мән беремін.

Дереккөздер арқылы оқушылардың өз ойларын жеткізуі біледі.

1-тапсырмада кейбір оқушы жылдам жұмыс жасайды, көмек қажет ететін оқушыларға қолдау жасау арқылы саралау жұмысын жүргізімін.





«Шапалақ ұру» және «Қуаныш қалпақ» арқылы ынталандырамын. Мадақтау арқылы кері байланыс беремін. Бас бармақпен ынталандырып, қалыптастырушы бағалау жүргіземін.







Сергіту сәттері және партада дұрыс отыруын қадағалаймы

Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?


Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

































Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі