|
Сабақ: Математика |
Мектеп: №228 |
|||
|
Күні:23.01.2017 |
Мұғалімнің аты-жөні: А.Ожанова |
|||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Текше және оның көлемі |
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
: текшенің мәнді белгілерін, түрлік ерекшелігін анықтайды, ажырата алады. Текше және оның көлемі. туралы білімдерін нақтылауға ықпал ету; |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Геометриалық фигураларды ажырата алады. |
|||
|
|
||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Текшенің төбесін,қырларын жақтарын көрсете алады. |
||||
|
|
||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады:Жақтары қандай фигура екенін атай алады,суреттегі білеуше неше текшеден құрастырылғанын атай алады. |
||||
|
|
||||
|
Тілдік мақсат |
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: |
|||
|
Текше,шаршы,жағы,төбесі. |
||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: |
||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
||||
|
Текшенің барлық өырларының ұзындықтары бірдей болады ма? |
||||
|
Не себепті... деп ойлайсыз? |
||||
|
Не себепті білеуше текшеге жатпайды? |
||||
|
|
||||
|
Жетістік критерилері |
|
|||
|
Алдыңғы оқу: |
|
|||
|
Жоспар |
||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері (төменгі жазбаларда сіз жоспарланған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) |
Ресурстар фигуралар моделі, кесте, дидактикалық материалдар |
||
|
Б |
.Математикалық диктант (көбейту, бөлу амалдарын қайталау) 1дм 2=100см 2 1м 2=100дм 2 1а(ар)=100 м 2 Топқа бөліну Үй тапсырмасын тексеру. |
|||
|
Ортасы 5мин 15мин |
№1. суреттегі фигура текше болып табыла ма? Неліктен? Оның әр өлшемі неше сантиметрден? Осы текшенің көлемін қалай өлшеуге болатынын түсіндір, яғни оны қыры 1 см неше текшемен толтыруға болатынын есептеп шығар.Есіңде сақта! Текшенің көлемін табу үшін оның қырын көбейткіш ретінде үш рет алып, көбейтіндінің мәнін табу керек. №2. Қыры 3 см текшенің бір жағының ауданы неше квадрат сантиметр болады? Оның барлық жақтарының аудандарының қосындысы ше? Осы текшенің көлемі неше куб сантиметр? №3. Ұзындығы 4 см, ені 3 см, ал биіктігі 1 см қорапты толтыру ұшін қыры 1 см болатын неше текше керек? №4. қыры 2 см текше берілген. Жазулардың арқайсысы нені білдіреді: а) (2 * 2) * 2 = 8 ә) 2 * (2 * 2) = 8 б) 2 * 2 * 2 = 8 №5. 78 + (35 – 10 * 2) = 93 (78 – 35) + 10 * 2 = 23 №6. а) Ш: 36 : (8-4) = 9 Ж: 9 бала дәптер алды. ә) 4 кг-нан - 9 қ тоқаш 3 кг-нан – 8қ кәмпит барлығы - ? кг Ш: (4 * 9) + (3 * 8) = 60 Ж: барлығы 60 кг тәтті №8. Амалдарды орында: (28 + 72) : 10 = 10 30 * 5 + 16 : 2 = 154 (32 + 18) : 5 = 10 22 + (10 + 70) : 10 = 30 (146 + 54) : 20 = 10 45 : 5 + (66 – 36) : 5 = 15 Сергіту сәті Қостық біз, көбейттік біз, Қатты шаршап кеттік біз. Кәне, тұра қалайық, Қимылдасын қол-аяқ. Кірпікті де қағайық, Терең демді алайық, Орнымызға отырып, Сабаққа назар салайық |
|||
|
С 5мин |
Шығармашылық тапсырма: Логикалық ойлау
қабілетін дамытуға бағытталған тапсырма. Жеке оқушылармен жұмыс Әр оқушыға тапсырма беріледі |
|||
|
Қосымша мәліметтер |
||||
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс-Денсаулық және қауіпсіздік,ИКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі). |
||
|
|
|
|
||
|
Р Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. |
|||
|
|
||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды .(оқытуда,оқуда)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Текше және оның көлемі
Текше және оның көлемі
|
Сабақ: Математика |
Мектеп: №228 |
|||
|
Күні:23.01.2017 |
Мұғалімнің аты-жөні: А.Ожанова |
|||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Текше және оның көлемі |
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
: текшенің мәнді белгілерін, түрлік ерекшелігін анықтайды, ажырата алады. Текше және оның көлемі. туралы білімдерін нақтылауға ықпал ету; |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Геометриалық фигураларды ажырата алады. |
|||
|
|
||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Текшенің төбесін,қырларын жақтарын көрсете алады. |
||||
|
|
||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады:Жақтары қандай фигура екенін атай алады,суреттегі білеуше неше текшеден құрастырылғанын атай алады. |
||||
|
|
||||
|
Тілдік мақсат |
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: |
|||
|
Текше,шаршы,жағы,төбесі. |
||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: |
||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
||||
|
Текшенің барлық өырларының ұзындықтары бірдей болады ма? |
||||
|
Не себепті... деп ойлайсыз? |
||||
|
Не себепті білеуше текшеге жатпайды? |
||||
|
|
||||
|
Жетістік критерилері |
|
|||
|
Алдыңғы оқу: |
|
|||
|
Жоспар |
||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері (төменгі жазбаларда сіз жоспарланған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) |
Ресурстар фигуралар моделі, кесте, дидактикалық материалдар |
||
|
Б |
.Математикалық диктант (көбейту, бөлу амалдарын қайталау) 1дм 2=100см 2 1м 2=100дм 2 1а(ар)=100 м 2 Топқа бөліну Үй тапсырмасын тексеру. |
|||
|
Ортасы 5мин 15мин |
№1. суреттегі фигура текше болып табыла ма? Неліктен? Оның әр өлшемі неше сантиметрден? Осы текшенің көлемін қалай өлшеуге болатынын түсіндір, яғни оны қыры 1 см неше текшемен толтыруға болатынын есептеп шығар.Есіңде сақта! Текшенің көлемін табу үшін оның қырын көбейткіш ретінде үш рет алып, көбейтіндінің мәнін табу керек. №2. Қыры 3 см текшенің бір жағының ауданы неше квадрат сантиметр болады? Оның барлық жақтарының аудандарының қосындысы ше? Осы текшенің көлемі неше куб сантиметр? №3. Ұзындығы 4 см, ені 3 см, ал биіктігі 1 см қорапты толтыру ұшін қыры 1 см болатын неше текше керек? №4. қыры 2 см текше берілген. Жазулардың арқайсысы нені білдіреді: а) (2 * 2) * 2 = 8 ә) 2 * (2 * 2) = 8 б) 2 * 2 * 2 = 8 №5. 78 + (35 – 10 * 2) = 93 (78 – 35) + 10 * 2 = 23 №6. а) Ш: 36 : (8-4) = 9 Ж: 9 бала дәптер алды. ә) 4 кг-нан - 9 қ тоқаш 3 кг-нан – 8қ кәмпит барлығы - ? кг Ш: (4 * 9) + (3 * 8) = 60 Ж: барлығы 60 кг тәтті №8. Амалдарды орында: (28 + 72) : 10 = 10 30 * 5 + 16 : 2 = 154 (32 + 18) : 5 = 10 22 + (10 + 70) : 10 = 30 (146 + 54) : 20 = 10 45 : 5 + (66 – 36) : 5 = 15 Сергіту сәті Қостық біз, көбейттік біз, Қатты шаршап кеттік біз. Кәне, тұра қалайық, Қимылдасын қол-аяқ. Кірпікті де қағайық, Терең демді алайық, Орнымызға отырып, Сабаққа назар салайық |
|||
|
С 5мин |
Шығармашылық тапсырма: Логикалық ойлау
қабілетін дамытуға бағытталған тапсырма. Жеке оқушылармен жұмыс Әр оқушыға тапсырма беріледі |
|||
|
Қосымша мәліметтер |
||||
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс-Денсаулық және қауіпсіздік,ИКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі). |
||
|
|
|
|
||
|
Р Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. |
|||
|
|
||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды .(оқытуда,оқуда)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||
шағым қалдыра аласыз













