|
П Орта мерзімді жоспар бөлімі: Бөлім 3C: Теңдіктер мен теңсіздіктер. Теңдеулер Күні: 31.01.2019ж Сынып: 1 ә сынып |
Мектеп: С.Сейфуллин жом. Мұғалімнің аты-жөні: Құрманалиева Айжан Қатысқандар саны: 26 Қатыспағандар саны: 0 |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Теңдік және теңсіздік |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.2.1 Теңдік және теңсіздікті, теңдеуді, тура және тура емес теңдік пен теңсіздікті айыра білу. |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: теңдік пен теңсіздікті ажырата біледі; Көбі: “+”, “-”, “=”, “≠”, “>” , “<” таңбаларын қолдана біледі. Кейбірі: теңдіктерді “=” таңбасын, ал теңсіздіктерді “≠” таңбасын пайдаланып жазу дағдысын дамытады. |
||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Теңдік, теңсіздік. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Музыка, сауат ашу. |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интернет-ресурстар, дерекқордан және интернеттен сабаққа қатысты ақпаратты іздеу; |
||||
|
Ресурстар |
Топқа бөлуге арналған парақшалар, интерактивті тақта, жұмыс дәптері, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер, видеоматериалдар., постер, кері байланыс парағы магниттік тақта т.б |
||||
|
Бастапқы білім |
Уақыт өлшем бірліктері (мин,сағ, апта,ай)туралы түсінік қалыптасқан. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Жаңа топ құру Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Ғажайып жылулық шынжыры» жылулық шеңбері Балалар бір-бірінің қолдарынан ұстап,жылы күлкілерін сыйлайды.
Оқу құралдары арқылы (өшіргіш, қалам, қарындаш т.б.) ортаға бала санына қарай түрлі ручка, (қарындаш, өшіргіш) қойылады ә Жұмыс ережесін келісу
Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) Тест. ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау. Оқу мақсатын таныстыру Күтілетін нәтижені анықтау |
Оқушыларды топтарға бөлуге арналған суреттер. Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма Ширату тапсырмасы. Белсенді оқу тапсырмалары(топта, ұжымда) Мақсаты:Практикалық құралдарды пайдалану, мәселен, бұршақтың бір уысы секілді заттардың тең немесе тең еместігін анықтауға қажетті қарапайым таразы
Дескриптор: -теңдікті анықтайды және тиісті ұғыммен сәйкестендіреді; - теңсіздікті ажыратады және тиісті ұғыммен сәйкестендіреді; “+”, “-”, “=”, “≠”, “>” , “<” таңбаларын қолдана біледі. ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау 2-тапсырма Жеке жұмыс. «Ойнайық та ойлайық»
3-тапсырма Топпен жұмыс. « Ауылға саяхат» Мақсаты: «Саяхат» тақырыбының аясында теңдік пен теңсіздікті зерттеу. Дескриптор: “+”, “-”, “=”, “≠”, “>” , “<” таңбаларын қолдана біледі. оқулықта берілген
тапсырмаларды өз бетінше орындайды. |
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. Белсенді оқу тапсырмалары. |
|||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда) Кері байланыс парақшасы.
|
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау, толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. О үйрету. |
|||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||
|
1-тапсырма Ширату тапсырмасы. Белсенді оқу тапсырмалары(топта, ұжымда) Мақсаты:Практикалық құралдарды пайдалану, мәселен, бұршақтың бір уысы секілді заттардың тең немесе тең еместігін анықтауға қажетті қарапайым таразы Дескриптор: -теңдікті анықтайды және тиісті ұғыммен сәйкестендіреді; - теңсіздікті ажыратады және тиісті ұғыммен сәйкестендіреді; “+”, “-”, “=”, “≠”, “>” , “<” таңбаларын қолдана біледі. 2-тапсырма Жеке жұмыс. «Ойнайық та ойлайық» Мақсаты:• Сандарды пайдаланып, эксперименттер нәтижелерін сипаттау және теңдіктер мен теңсіздіктер туралы пікірлерді құрастыру. Дескриптор: Заттардың санын салыстыра отырып теңдік немесе теңсіздік екенін анықтай алады.
3-тапсырма Топпен жұмыс. « Ауылға саяхат» Мақсаты:«Саяхат» тақырыбының аясында теңдік пен теңсіздікті зерттеу. Дескриптор: “+”, “-”, “=”, “≠”, “>” , “<” таңбаларын қолдана біледі. оқулықта берілген тапсырмаларды өз бетінше орындайды.
|
|
|
|||
|
|
|
||||
|
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Теңдіктер мен теңсіздіктер. Теңдеулер. Теңдік және теңсіздік
Теңдіктер мен теңсіздіктер. Теңдеулер. Теңдік және теңсіздік
|
П Орта мерзімді жоспар бөлімі: Бөлім 3C: Теңдіктер мен теңсіздіктер. Теңдеулер Күні: 31.01.2019ж Сынып: 1 ә сынып |
Мектеп: С.Сейфуллин жом. Мұғалімнің аты-жөні: Құрманалиева Айжан Қатысқандар саны: 26 Қатыспағандар саны: 0 |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Теңдік және теңсіздік |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.2.1 Теңдік және теңсіздікті, теңдеуді, тура және тура емес теңдік пен теңсіздікті айыра білу. |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: теңдік пен теңсіздікті ажырата біледі; Көбі: “+”, “-”, “=”, “≠”, “>” , “<” таңбаларын қолдана біледі. Кейбірі: теңдіктерді “=” таңбасын, ал теңсіздіктерді “≠” таңбасын пайдаланып жазу дағдысын дамытады. |
||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Теңдік, теңсіздік. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Музыка, сауат ашу. |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интернет-ресурстар, дерекқордан және интернеттен сабаққа қатысты ақпаратты іздеу; |
||||
|
Ресурстар |
Топқа бөлуге арналған парақшалар, интерактивті тақта, жұмыс дәптері, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер, видеоматериалдар., постер, кері байланыс парағы магниттік тақта т.б |
||||
|
Бастапқы білім |
Уақыт өлшем бірліктері (мин,сағ, апта,ай)туралы түсінік қалыптасқан. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Жаңа топ құру Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Ғажайып жылулық шынжыры» жылулық шеңбері Балалар бір-бірінің қолдарынан ұстап,жылы күлкілерін сыйлайды.
Оқу құралдары арқылы (өшіргіш, қалам, қарындаш т.б.) ортаға бала санына қарай түрлі ручка, (қарындаш, өшіргіш) қойылады ә Жұмыс ережесін келісу
Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) Тест. ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау. Оқу мақсатын таныстыру Күтілетін нәтижені анықтау |
Оқушыларды топтарға бөлуге арналған суреттер. Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма Ширату тапсырмасы. Белсенді оқу тапсырмалары(топта, ұжымда) Мақсаты:Практикалық құралдарды пайдалану, мәселен, бұршақтың бір уысы секілді заттардың тең немесе тең еместігін анықтауға қажетті қарапайым таразы
Дескриптор: -теңдікті анықтайды және тиісті ұғыммен сәйкестендіреді; - теңсіздікті ажыратады және тиісті ұғыммен сәйкестендіреді; “+”, “-”, “=”, “≠”, “>” , “<” таңбаларын қолдана біледі. ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау 2-тапсырма Жеке жұмыс. «Ойнайық та ойлайық»
3-тапсырма Топпен жұмыс. « Ауылға саяхат» Мақсаты: «Саяхат» тақырыбының аясында теңдік пен теңсіздікті зерттеу. Дескриптор: “+”, “-”, “=”, “≠”, “>” , “<” таңбаларын қолдана біледі. оқулықта берілген
тапсырмаларды өз бетінше орындайды. |
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. Белсенді оқу тапсырмалары. |
|||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда) Кері байланыс парақшасы.
|
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау, толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. О үйрету. |
|||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||
|
1-тапсырма Ширату тапсырмасы. Белсенді оқу тапсырмалары(топта, ұжымда) Мақсаты:Практикалық құралдарды пайдалану, мәселен, бұршақтың бір уысы секілді заттардың тең немесе тең еместігін анықтауға қажетті қарапайым таразы Дескриптор: -теңдікті анықтайды және тиісті ұғыммен сәйкестендіреді; - теңсіздікті ажыратады және тиісті ұғыммен сәйкестендіреді; “+”, “-”, “=”, “≠”, “>” , “<” таңбаларын қолдана біледі. 2-тапсырма Жеке жұмыс. «Ойнайық та ойлайық» Мақсаты:• Сандарды пайдаланып, эксперименттер нәтижелерін сипаттау және теңдіктер мен теңсіздіктер туралы пікірлерді құрастыру. Дескриптор: Заттардың санын салыстыра отырып теңдік немесе теңсіздік екенін анықтай алады.
3-тапсырма Топпен жұмыс. « Ауылға саяхат» Мақсаты:«Саяхат» тақырыбының аясында теңдік пен теңсіздікті зерттеу. Дескриптор: “+”, “-”, “=”, “≠”, “>” , “<” таңбаларын қолдана біледі. оқулықта берілген тапсырмаларды өз бетінше орындайды.
|
|
|
|||
|
|
|
||||
|
|
|||||
шағым қалдыра аласыз
ән:
Математика
р оқушы
өзіне ұнаған түсті алады түстер бір-бірін тауып, бір топ
құрайды
















