Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Бөліп шығару |
Мектеп: Қостанай қаласы № 15 ОМ |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Асылбеков Т.Р. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 сынып |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Терінің маңызы, құрылысы мен қызметі. Тер бөлінудің реттелуі |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.1.5.3 - терінің құрылысы мен оның бөліп шығарудағы маңызын сипаттау. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы үшін: терінің құрылысын білу және оның бөліп шығарудағы маңызын түсіндіру Көпшілігі үшін: тері қабаттарының қызметін білу және қандай заттар шығаратынын ажырату Кейбіреуі үшін: терінің бөліп шығарудағы маңызын білу және тер бездерінің рөлін бағалау |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Терінің құрылысын біледі және бөліп шығарудағы маңызын түсіндіреді Тері қабаттарының қызметің біледі және қандай заттар шығаратының ажыратады терінің бөліп шығарудағы маңызын, тер бездерінің рөлін бағалайды |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: - Тері-сүтқоректілер денесінің …жамалғылсы; - Сыртқы қабат…деп аталады; - Терінің орта қабаты…; - Терінің iшкі қабаты…; Пәнге тән лексика мен терминология:
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам жəне жоғары руханият. Денсаулық сақтау мақсатыда ұлттық руханиятты дамыту. «Дені саудын –жаны сау» |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Физика, химия, өзін-өзі тану |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
7.1.5.1 ағзалардың тіршілік әрекетіндегі бөліп шығарудың маңызын сипаттау |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут 3 минут 2 минут |
СМАРТ БЕЙДЖ бойынша топқа бөлу «Карта ойыны» арқылы үй тапсырмасы тексеріледі Кері байланыс: «Білім қоржыны»
|
Қызыл түсті қағаздан
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 минут 5 минут
5 минут 5 минут 5 минут |
Мұғалім сөзі: Слайдқа қарап сканвордты шешейік.Ортадағы сөз қандай болып шықты? Дұрыс! Бүл сөз «Тері», яғни бүгінгі сабақтын тақырыбытерімен байланысты, сондықтан бүгінгі сабағымыздың мақсаттары:
Жаңа сабақ 1 тапсырма. Оқу мақсаты: Барлығы үшін: терінің құрылысын білу және оның бөліп шығарудағы маңызын түсіндіру Ойлау дағдырының деңгейлері:білу, түсіну. Бағалау критерийлері: Терінің құрылысын біледі және бөліп шығарудағы маңызын түсіндіреді. Тапсырма«Айналмалы бекеттер» әдісі арқылы
ІІ-топ тапсырмасы: Тері қабаттарының қызметің сипаттап талқыланыз және қандай заттар шығаратының ажыратып ІV-топқа түсіндірініз
ІІІ-топ тапсырмасы:Терінің қызметін сипаттап ІІ- топқа түсіндірініз
Дескриптор:
Қ.Б:«Білім теңізіне қайықты жіберіңіз» Тақырыпты жақсы меңгердім деп есептеген балалар өз қайығын Білім теңізіне жібереді, ал оған сенімсіз балалар Ереже шығанағында қалады. Топтар бірін-бірі бағалайды (1-ші топ 3-ші топты,2-топ 4-ші топты, 3-ші 1-ші топты, 4-ші топ 2-ші топты ) Кері байланыс:1.Терінің құрылысы қандай? 2.Терінің қызметі неде?
Тапсырма 2 Оқу мақсаты: Көпшілігі үшін: тері қабаттарының қызметін білу және қандай заттар шығаратынын ажырату. Ойлау дағдырының деңгейлері: білу, ажырату Бағалау критерийлері: Тері қабаттарының қызметің біледі және қандай заттар шығаратының ажыратады Тапсырма: «Суреттер галереясы» Суреттердің арасынан тақырыпқа қатысты суреттерді таңдап алып, қызметін түсіндіреді. Бөліп шығаратын заттарды айтады. Тері қабаттарының қызметтерін салыстырып дәлелдеу. (бірінші бітіргендер 3 балл, екінші бітіргендер 2 балл, үшінші бітіргендер 1 балл, төртіншілерге балл қойылмайды ) Дескриптор:
Қ.Б. «А,В,С» А-сұраққояды. В-жауапбереді. С – айтқанжауаптардыбақылайды, толықболмасатолықтырады. Оқушылар топта үшеуден отырады. А — сұрақ қоюшы, В – жауап беруші, С — бақылаушы рөлін атқарады. Бақылаушы қажетті жерлерін түртіп алып, әңгіме соңында қорытынды береді. Оқушылар осы сұрақтарға жазбаша стикерге жауап береді. Ұсыныс, тілектерін айтады. Кері байланыс: 1.Бөліп шығаратын заттарды ата. 2.Тері қабаттарының қызметтерін салыстыр.
3 тапсырма Оқу мақсаты: терінің бөліп шығарудағы маңызын білу және тер бездерінің рөлін бағалау Ойлау дағдырының деңгейлері: білу, бағалау Бағалау критерийлері: терінің бөліп шығарудағы маңызын, тер бездерінің рөлін бағалайды Тапсырма: «Бірге ойлаймыз» Бұл сыныбыңызда талқылауға және диалогқа ықпал ететін және «Қолыңды көтеріп адамға сену» көзқарасынан бас тартуға көмектесетін жақсы тәсілі. 1. Оқушыларды 8 адамнан тұратын 2 топқа бөліп, әр оқушыға 1-ден 2-кі дейін нөмір беріңіз. 2. Одан кейін сіз оқушыларға топта талқылау үшін сұрақ қоясыз. Берілген уақыт біткеннен кейін, олар өз жауаптарын планшетке жазады және сыныппен бөліседі. 1. «Төбе шашы тік түрды», «Денем тітіркеніп кетті» деген сөзде қандай талшықтар туралы айтылған? 2.Талшықтар қандай қабатта орналасқан? Осы сүрақтарға жауап іздеп талқылайды және бағалайды. Дескриптор: 1.Теріде орналасқан сезімтал жасушалармен жүйке үштары-рецепторларды біледі. 2.Жүйке талшықтары орналасқан қабатын ажыратады Қ.Б. «Борт журналы» «Борт журналы» - тақырыпты оқып үйренуде өз ойларын жазуға үйретудің әртүрлі әдіс-тәсілдерін қамтитын жалпылама атауы. «Борт журналы» қарапайым түрде мәтінді оқу алдында және оқу материалымен танысқан соң қолданылады. Оқушылар келесі сұрақтарға жауап жазады:
Мәтіннің түйінді ойларын оқушылар өздерінің «Борт журналына» енгізеді. Оқу кезіндегі үзілісте оқушылар тақырыпты өз ойларымен, тәжірибелерімен байланыстырып, «Борт журналының» бағандарын толтырады. Мұғалім оқушылармен бірлесе отырып жұмыс орындайды, оқушылардың кейін жазбаларын пайдалана білулеріне мүмкіндік туғызады. Кері байланыс:1. «Төбе шашы тік түрды», «Денем тітіркеніп кетті» деген сөзде қандай талшықтар туралы айтылған? 2. Талшықтар қандай қабатта орналасқан? Саралауға арналған тапсырмалар оқушылардын оқу дағдыларына сай құрастырылған. « Оқушының қойын дәптері» әдісі А
В
С
Дескриптор: Қ.Б.«Плюс, минус, қызықты» әдісі Бұл рефлексияны ауызша да, жазбаша да орындауға болады. Жазбаша орындау үшін үш бағаннан тұратын кестені толтыру ұсынылады. «Плюс» бағанына сабақта ұнаған кезеңдердің барлығы жазылады. «Минус» -оқушының пікірінше, бұл ақпарат ол үшін керексіз, пайдасыз. «Қызықты» бағанына оқушылар қызығушылық тудырған деректер мен әдістерді, ол туралы басқа дерек көздерінен көбірек білгісі келгендіктері туралы жазады.
2.Сипап сезу құрылымдарын ата. |
Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер
«Бағдаршам» Жасыл, сары, қызыл түсті кесінділер. Бір А-4 парақта мәтін беріледі және жауаптары бар кесінділер.
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 7 минут 3 минут |
Сабақ соңында оқушылар «ВАК» (визуал, аудиал, кинестетик) стратегиясы арқылы рефлексия жүргізеді: - Бүгінгі сабақта көзбен көріп не үйрендім? - Бүгінгі сабақта құлақпен естіп не үйрендім? - Бүгінгі сабақта қолмен жасап не үйрендім?
Өз ойларын ламинатталған параққа немесе стикерлерге жазады. Үй тапсырмасы: &29, 133 беттегі кестені толтыру. |
Ламинат парағы немесе стикерлер. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты оқушыларды қажеттіліктеріне сай қойылады.Әр бір тапсырма оқушылардың білімін деңгейін ескере отырып құрастырылды.Сабақ оқушылардың жас ерекшеліктеріне сай дайындалады.Үлгірімі жоғары оқушылар тапсырманы қарқынды орындаған оқушылар қалған оқушыларға көмектеседі.Көмек қажет ететін сыныптасарына көмектеседі.Мұғалім тарапынан әр оқушыға бағыт береді. Оқушылардын оқу қажеттілігіне сай деңгейлік тапсырмалар берілді. А-деңгейлік тапсырмасында Терінің мүйізді қабатының майлануына жауапты құрылымдарды атандар деген сүрақ берілді. В- деңгейлік тапсырмасында Тері арқылы қандай заттар шығарылады? Олар қандай органикалық заттардың ыдырау өнімдері болып табылады? Деген сүрақтар берілді. С- деңгейлік тапсырмасында Затты үстағанда оның қатты немесе жұмсақ, жылы немесе суық екенің сеземіз? Осы үдерісті талдап, соған жауапты құрылымдарды сипаттандар.
|
Топтардың өзара бағалауы «Білім теңізіне қайықты жіберіңіз» стратегиясы арқылы оқушылар бірін-бірі бағалайды. 2-ші тапсырма орындалып «А,В,С» әдісі бойынша топтар бірін бірі бағалайды 3-ші тапсырма «Борт журналы» әдісімен бағаланады 4-ші тапсырмадан кейін «Плюс, минус, қызықты» әдісі арқылы оқушылар бағаланады. |
Денсаулықты дұрыс сақтау: Бөлмені желдету,жарықтың жеткілікті болуы ,бөлме температурасының қалыпты болуы. Сергіту сәті: «Қыдырып қайтайық» |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Терінің маңызы, құрылысы мен қызметі. Тер бөлінудің реттелуі
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Бөліп шығару |
Мектеп: Қостанай қаласы № 15 ОМ |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Асылбеков Т.Р. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 сынып |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Терінің маңызы, құрылысы мен қызметі. Тер бөлінудің реттелуі |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.1.5.3 - терінің құрылысы мен оның бөліп шығарудағы маңызын сипаттау. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы үшін: терінің құрылысын білу және оның бөліп шығарудағы маңызын түсіндіру Көпшілігі үшін: тері қабаттарының қызметін білу және қандай заттар шығаратынын ажырату Кейбіреуі үшін: терінің бөліп шығарудағы маңызын білу және тер бездерінің рөлін бағалау |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Терінің құрылысын біледі және бөліп шығарудағы маңызын түсіндіреді Тері қабаттарының қызметің біледі және қандай заттар шығаратының ажыратады терінің бөліп шығарудағы маңызын, тер бездерінің рөлін бағалайды |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: - Тері-сүтқоректілер денесінің …жамалғылсы; - Сыртқы қабат…деп аталады; - Терінің орта қабаты…; - Терінің iшкі қабаты…; Пәнге тән лексика мен терминология:
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам жəне жоғары руханият. Денсаулық сақтау мақсатыда ұлттық руханиятты дамыту. «Дені саудын –жаны сау» |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Физика, химия, өзін-өзі тану |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
7.1.5.1 ағзалардың тіршілік әрекетіндегі бөліп шығарудың маңызын сипаттау |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут 3 минут 2 минут |
СМАРТ БЕЙДЖ бойынша топқа бөлу «Карта ойыны» арқылы үй тапсырмасы тексеріледі Кері байланыс: «Білім қоржыны»
|
Қызыл түсті қағаздан
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 минут 5 минут
5 минут 5 минут 5 минут |
Мұғалім сөзі: Слайдқа қарап сканвордты шешейік.Ортадағы сөз қандай болып шықты? Дұрыс! Бүл сөз «Тері», яғни бүгінгі сабақтын тақырыбытерімен байланысты, сондықтан бүгінгі сабағымыздың мақсаттары:
Жаңа сабақ 1 тапсырма. Оқу мақсаты: Барлығы үшін: терінің құрылысын білу және оның бөліп шығарудағы маңызын түсіндіру Ойлау дағдырының деңгейлері:білу, түсіну. Бағалау критерийлері: Терінің құрылысын біледі және бөліп шығарудағы маңызын түсіндіреді. Тапсырма«Айналмалы бекеттер» әдісі арқылы
ІІ-топ тапсырмасы: Тері қабаттарының қызметің сипаттап талқыланыз және қандай заттар шығаратының ажыратып ІV-топқа түсіндірініз
ІІІ-топ тапсырмасы:Терінің қызметін сипаттап ІІ- топқа түсіндірініз
Дескриптор:
Қ.Б:«Білім теңізіне қайықты жіберіңіз» Тақырыпты жақсы меңгердім деп есептеген балалар өз қайығын Білім теңізіне жібереді, ал оған сенімсіз балалар Ереже шығанағында қалады. Топтар бірін-бірі бағалайды (1-ші топ 3-ші топты,2-топ 4-ші топты, 3-ші 1-ші топты, 4-ші топ 2-ші топты ) Кері байланыс:1.Терінің құрылысы қандай? 2.Терінің қызметі неде?
Тапсырма 2 Оқу мақсаты: Көпшілігі үшін: тері қабаттарының қызметін білу және қандай заттар шығаратынын ажырату. Ойлау дағдырының деңгейлері: білу, ажырату Бағалау критерийлері: Тері қабаттарының қызметің біледі және қандай заттар шығаратының ажыратады Тапсырма: «Суреттер галереясы» Суреттердің арасынан тақырыпқа қатысты суреттерді таңдап алып, қызметін түсіндіреді. Бөліп шығаратын заттарды айтады. Тері қабаттарының қызметтерін салыстырып дәлелдеу. (бірінші бітіргендер 3 балл, екінші бітіргендер 2 балл, үшінші бітіргендер 1 балл, төртіншілерге балл қойылмайды ) Дескриптор:
Қ.Б. «А,В,С» А-сұраққояды. В-жауапбереді. С – айтқанжауаптардыбақылайды, толықболмасатолықтырады. Оқушылар топта үшеуден отырады. А — сұрақ қоюшы, В – жауап беруші, С — бақылаушы рөлін атқарады. Бақылаушы қажетті жерлерін түртіп алып, әңгіме соңында қорытынды береді. Оқушылар осы сұрақтарға жазбаша стикерге жауап береді. Ұсыныс, тілектерін айтады. Кері байланыс: 1.Бөліп шығаратын заттарды ата. 2.Тері қабаттарының қызметтерін салыстыр.
3 тапсырма Оқу мақсаты: терінің бөліп шығарудағы маңызын білу және тер бездерінің рөлін бағалау Ойлау дағдырының деңгейлері: білу, бағалау Бағалау критерийлері: терінің бөліп шығарудағы маңызын, тер бездерінің рөлін бағалайды Тапсырма: «Бірге ойлаймыз» Бұл сыныбыңызда талқылауға және диалогқа ықпал ететін және «Қолыңды көтеріп адамға сену» көзқарасынан бас тартуға көмектесетін жақсы тәсілі. 1. Оқушыларды 8 адамнан тұратын 2 топқа бөліп, әр оқушыға 1-ден 2-кі дейін нөмір беріңіз. 2. Одан кейін сіз оқушыларға топта талқылау үшін сұрақ қоясыз. Берілген уақыт біткеннен кейін, олар өз жауаптарын планшетке жазады және сыныппен бөліседі. 1. «Төбе шашы тік түрды», «Денем тітіркеніп кетті» деген сөзде қандай талшықтар туралы айтылған? 2.Талшықтар қандай қабатта орналасқан? Осы сүрақтарға жауап іздеп талқылайды және бағалайды. Дескриптор: 1.Теріде орналасқан сезімтал жасушалармен жүйке үштары-рецепторларды біледі. 2.Жүйке талшықтары орналасқан қабатын ажыратады Қ.Б. «Борт журналы» «Борт журналы» - тақырыпты оқып үйренуде өз ойларын жазуға үйретудің әртүрлі әдіс-тәсілдерін қамтитын жалпылама атауы. «Борт журналы» қарапайым түрде мәтінді оқу алдында және оқу материалымен танысқан соң қолданылады. Оқушылар келесі сұрақтарға жауап жазады:
Мәтіннің түйінді ойларын оқушылар өздерінің «Борт журналына» енгізеді. Оқу кезіндегі үзілісте оқушылар тақырыпты өз ойларымен, тәжірибелерімен байланыстырып, «Борт журналының» бағандарын толтырады. Мұғалім оқушылармен бірлесе отырып жұмыс орындайды, оқушылардың кейін жазбаларын пайдалана білулеріне мүмкіндік туғызады. Кері байланыс:1. «Төбе шашы тік түрды», «Денем тітіркеніп кетті» деген сөзде қандай талшықтар туралы айтылған? 2. Талшықтар қандай қабатта орналасқан? Саралауға арналған тапсырмалар оқушылардын оқу дағдыларына сай құрастырылған. « Оқушының қойын дәптері» әдісі А
В
С
Дескриптор: Қ.Б.«Плюс, минус, қызықты» әдісі Бұл рефлексияны ауызша да, жазбаша да орындауға болады. Жазбаша орындау үшін үш бағаннан тұратын кестені толтыру ұсынылады. «Плюс» бағанына сабақта ұнаған кезеңдердің барлығы жазылады. «Минус» -оқушының пікірінше, бұл ақпарат ол үшін керексіз, пайдасыз. «Қызықты» бағанына оқушылар қызығушылық тудырған деректер мен әдістерді, ол туралы басқа дерек көздерінен көбірек білгісі келгендіктері туралы жазады.
2.Сипап сезу құрылымдарын ата. |
Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер
«Бағдаршам» Жасыл, сары, қызыл түсті кесінділер. Бір А-4 парақта мәтін беріледі және жауаптары бар кесінділер.
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 7 минут 3 минут |
Сабақ соңында оқушылар «ВАК» (визуал, аудиал, кинестетик) стратегиясы арқылы рефлексия жүргізеді: - Бүгінгі сабақта көзбен көріп не үйрендім? - Бүгінгі сабақта құлақпен естіп не үйрендім? - Бүгінгі сабақта қолмен жасап не үйрендім?
Өз ойларын ламинатталған параққа немесе стикерлерге жазады. Үй тапсырмасы: &29, 133 беттегі кестені толтыру. |
Ламинат парағы немесе стикерлер. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты оқушыларды қажеттіліктеріне сай қойылады.Әр бір тапсырма оқушылардың білімін деңгейін ескере отырып құрастырылды.Сабақ оқушылардың жас ерекшеліктеріне сай дайындалады.Үлгірімі жоғары оқушылар тапсырманы қарқынды орындаған оқушылар қалған оқушыларға көмектеседі.Көмек қажет ететін сыныптасарына көмектеседі.Мұғалім тарапынан әр оқушыға бағыт береді. Оқушылардын оқу қажеттілігіне сай деңгейлік тапсырмалар берілді. А-деңгейлік тапсырмасында Терінің мүйізді қабатының майлануына жауапты құрылымдарды атандар деген сүрақ берілді. В- деңгейлік тапсырмасында Тері арқылы қандай заттар шығарылады? Олар қандай органикалық заттардың ыдырау өнімдері болып табылады? Деген сүрақтар берілді. С- деңгейлік тапсырмасында Затты үстағанда оның қатты немесе жұмсақ, жылы немесе суық екенің сеземіз? Осы үдерісті талдап, соған жауапты құрылымдарды сипаттандар.
|
Топтардың өзара бағалауы «Білім теңізіне қайықты жіберіңіз» стратегиясы арқылы оқушылар бірін-бірі бағалайды. 2-ші тапсырма орындалып «А,В,С» әдісі бойынша топтар бірін бірі бағалайды 3-ші тапсырма «Борт журналы» әдісімен бағаланады 4-ші тапсырмадан кейін «Плюс, минус, қызықты» әдісі арқылы оқушылар бағаланады. |
Денсаулықты дұрыс сақтау: Бөлмені желдету,жарықтың жеткілікті болуы ,бөлме температурасының қалыпты болуы. Сергіту сәті: «Қыдырып қайтайық» |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз























