Материалдар / Тікбұрышты үшбұрыштарды шешу. 8-сынып

Тікбұрышты үшбұрыштарды шешу. 8-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
геометрия 8-сынып. Тікбұрыштарды шешу тақырыбы қмж
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
16 Қырқүйек 2023
282
2 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

«Қасым Аманжолов атындағы жалпы орта білім беретін мектебі» КММ

Сабақтың тақырыбы: Тікбұрышты үшбұрыштарды шешу

Бөлімі:

Тікбұрышты үшбұрыштың қабырғалары мен бұрыштары арасындағы қатынастар

Педагогтің аты-жөні:

Танатарова Фарида Миратовна

Күні:

20.12.2022

Сыныбы: 8 «А»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.1.3.6. тікбұрышты үшбұрышты 300, 450, 600-қа тең бұрыштардың синус, косинус, тангенс және котангенсінің мәндерін табу үшін қолдану.

Сабақтың мақсаты:

  • 300, 450, 600 бұрыштарының синусы, косинусы, тангенсі, котангенсі мәндерін табуды қолданады.

  • 300, 450, 600 бұрыштарының синусы, косинусы, тангенсі, котангенсі мәндерін тұжырымдайды.

  • Тікбұрышты үшбұрыштың қабырғаларының қатынасын есеп шығару барысында меңгереді.

Бағалау критерийлері



  • 300, 450, 600 –тағы бұрыштарының синусы, косинусы, тангенсі, котангенсы мәндерін табады;

  • 300, 450, 600 –тағы бұрыштарының синусы, косинусы, тангенсі, котангенсы мәндерін есеп шығару барысында қолданады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин





Өткен сабақты тексеру

6 мин










Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпқа қатысты сұрақтар қою:

Өткен сабақты қайталап, кері байланыс алу, қандай да болмасын ақпарат (мәлімет, проблема, сұрақ) туралы бар білгендерін ортаға салу.

1.Тікбұрышты үшбұрыштың косинусы дегеніміз не?

2.Тік бұрышты үшбұрыштың синусы дегеніміз не?

3. Тік бұрышты үшбұрыштың тангенсі дегеніміз не?

4. Тік бұрышты үшбұрыштың котангенсі дегеніміз не?

5. Пифагор теоремасын тұжырымдаңыз.

6. Тікбұрышты үшбұрыш деп қандай үшбұрышты айтамыз?

7. Тік бұрышты үшбұрыштың элементтерін атаңыз.


Көршісімен дәптерін ауыстырып, үй жұмысын тексереді. Жинаған баллын дәптеріне жазады.






Үй тапсырмасын орындап келгені үшін – 1 балл

Сұраққа жауап бергені үшін – 1 балл







































Сабақтың ортасы

15 мин












































Функционалдық сауаттылыққа есеп

10 мин
















Жұптық жұмыс

20 мин

Жеке жұмыс. Тапсырмаларды тарату.


300

450

600

sin α




cos α,




tg α




ctg α




Жауабы:


300

450

600

sin α




cos α,




tg α




ctg α






«Қазына іздеу жолында» әдісі бойынша тапсырманың белгісіз элементтерін табу.

Бағалау критерийі:

  • мәндер кестесін қолдану;

  • белгісіз элементтерін табу;

  • периметрін таба алу.


Тақтамен жұмыс. Тапсырмаларды тарату. Жауабын ауызша оқу






DrawObject1









Бағалау критерийі:

  • мәндерінің кестесін пайдалану;

  • Пифагор теоремасын қолдану;

  • белгісізді табу.



Тапсырмаларды тарату. Жауаптарын ауызша оқу

Тапсырма

А

Б

В

1

Есептеңдер:



1


2

2

tg450+6


7


1

3

sin600-cos300

0

4

ctg450


1

5

sin300+cos600


1

6

3+4ctg450


1


7


Жауабы:

1

2

3

4

5

6

А

Б

Б

В

Б

В

1

7

0

1

1

7


Таратылған тапсырмаларды білім алушы өз бетімен орындайды. Жауаптарын тексерді



















Тапсырманы орындайды, жауабын тексереді















Сызбасын дәптеріне сызады. Қажетті формулаларды анықтап, есептеулер жүргізеді. Жауабын тексереді













Білім алушы жұбымен бірге тапсырманы орындайды, жауабын тексерді.













Мадақтау

12 дұрыс болса – 12 балл





















Мадақтау

Дескриптор:

  • мәндер кестесін қолданады;

  • белгісіз элементтерін табады;

  • периметрін таба алады.

Жалпы балл – 3







Дескриптор:

  • мәндерінің кестесін пайдаланады;

  • Пифагор теоремасын қолданады;

  • белгісізді табады.

Жалпы балл – 3













Мадақтау

Жалпы балл – 6

Таратпа қағаздар





250 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ