Сабақтың
тақырыбы:
Төрт түлік мал жайындағы
өлең-жырлар.
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалім:
|
Сынып:
|
Қатысқан:
|
Қатыпағандар:
|
Сабақта
меңгерілетін
дағдылық
мақсаттар
|
Оқушылар жаңа тақырыпты
түсінеді, алған білімін тапсырмаларды орындағанда қолданады. тұрмыс
– салт жырлары , төрт түлік малға байланысты туралы әдеби білім
алады, дүниетанымдары кеңейеді, мәнерлеп оқу дағдылары
дамиды.
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық оқушылар білуге
тиісті:
Тақырып туралы қосымша
мәліметтер біледі.
|
Оқушылардың көпшілігі
білуге тиіс:
Тақырып мазмұнын түсінуі
тиіс
|
Кейбір оқушылар білуге
тиіс:
Ережемен жұмыс істей
алады
|
Бұрыннан бар
білімдері
|
Салт өлеңдері мен бата-тілек
жырлары
|
Жоспар
|
Жоспарланған
уақыттар
|
Жоспарланған уақыт
(жаттығулар)
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру
кезеңі
«Кездесу»
ойыны
Жай әуенмен екі шеңбер болып
қарама –қарсы айналады, әуен тоқтаған кезде бір-біріне қарап,
баланың қасиетін айтады.
Қызығушылықты
ояту
«Қара жорға» биіне шақыру
арқылы оқушы көңілін көтеру.
«Санамақ» арқылы топқа
бөлу.
Төрт түлік туралы
флипчартқа жазып шығуды тапсыру.
Бейнежазба
тыңдау.
|
Таныстыры
лым,
суреттер.
|
Ортасы
|
Жаңа
сабақ
Оқулықта берілген
тапсырмаларды орындау.
1. Қой - төрт түліктің ұсағы
2. Сиыр ірі қараға жатады. 3. Жылқы - төрт түліктің бірі. 4. Түйе –
түлік басы. Түйе – көштің көлігі
1-топ. Шопан
ата
2-топ. Ойсыл
қара
3-топ. Зеңгі
баба
4-топ. Қамбар
ата
Әр топ жыр, мақал мәтел, тиым
сөздер, жұмбақтар мен ертегі аңыздар
айтады.
Топтық, жеке жұмыс
жүргізу.
Дәптермен
жұмыс.
Оқулықта берілген жаттығуларды
орындау
|
Оқулық, дәптер, үлестірмелі
парақшалар, флипчарт.
|
Сергіту
сәті
|
«Кездесу»
ойыны
Жай әуенмен екі шеңбер болып
қарама –қарсы айналады, әуен тоқтаған кезде бір-біріне қарап,
баланың қасиетін айтады.
|
Сергіту жаттығуы жазылған
парақша
|
Аяқталуы
|
Тыйым
сөздер. * Қой қырқатын қырықтықты бос
қайтармайды, жүнге орап береді.
* Қой қоздап жатқанда біреуге мал сыйламайды, сатпайды.
* Мал айдап келе жатқан адамға "айдар көбейсін" дейді, ал малшыға
"бағар көбейсін" дейді
* Малдың алдынан бос ыдыспен шығуға болмайды.
* Мал сүйегін пешке салма.
* Қойдың жүнін, мүйізін отқа жақпайды.
* Ақты төкпе
Малды теппе
* Малға теріс мінбе
* Малдың басынан ұрма
Мақал – мәтел мәйегі:
1. Мал өсірсең қой өсір
Өнімі оның көл көсір
2. Малды баға биі, бабын таба біл
|
Берілген тапсырманы
орындайды
|
Үйге
тапсырма: 1Сөздікпен
жұмыс.
2.Халқымның салт-дәстүрін,әдет
–ғұрпын құрметтеймін
|
Дифференциациялау оқушыларға
мейлінше қолдау
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға
тапсырманы
қалайша
түрлендіресіз?
|
Бағалау – оқушы
білімін
тексеруді
қалайша
жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс
–
Денсаулық пен
қауіпсіздікті
тексеру,
АКТ
|
Рефлексия
Сабақтың
мақсаты
мен оқу
міндеттері
анық
па?
Бүгін оқушылар
не
үйренді?
Сабақ қалай
өтті,
қандай
деңгейде
өтті?
|
Өз сабағыңызды талдау үшін осы
бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап
беріңіз?
|
Дифференциялау
жоспарым
жүзеге
асты
ма?
Тапсырмалары
сәйкес болды
ма?
Уақыт дәлдігі
қалай
болды?
Жоспарыма
қандай
өзгерістер
енгіздім?
|
Топ жұмысын бағалау
кестесі
Кри-
терий-
лер
Топ
мүшелері
|
Идея-ларды
ұсыну
|
Жолдас-
тарын топ жұмысына
жұмылдыру
|
Идея-лардың
дербестігі
|
Сұ-рақ
қою
|
Сұрақ-
тарға
жауап
беру
|
Белсен-ді
түрде
тыңдау
|
Жалпы
балл
|
Мұрат
|
+
|
+
|
+
|
+
|
+
|
|
5
|
Қаламқас
|
+
|
+
|
+
|
+
|
+
|
+
|
6
|
Маруана
|
|
+
|
|
+
|
+
|
+
|
4
|
Бақытгүл
|
+
|
|
+
|
|
|
+
|
3
|
Топ
бойынша
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
18 немесе 75
%
|
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды
(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1: Оқушыларды сабақтың әр
кезеңінде бағалау.
2: Дарынды және үлгерімі төмен
оқушылардың ерекшелігіне көңіл
бөлу.
Қандай екі нәрсе сабақты
жақсарта алады ( оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1: Сабақтың нәтижесіне көңіл
бөлу.
2:
Рефлексия.
Сабақ барысында мен сынып
немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге
көмектесетін не білдім ?
|