Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 9.2.А Тізбектер |
Мектеп: «Ш.Тоқжігітов атындағы орта мектебі» КММ |
||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты - жөні: Үркімбай Сәуле Мұратжанқызы |
||||||
Сынып: 9 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары |
||||||
Осы сабақта қол жеткізіле тін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.1.3.12- төртбұрыштар мен үшбұрыштартардың аудандарының формулаларын есеп шығаруда қолдану |
||||||
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: төртбұрыштар мен үшбұрыштартардың аудандарының формулаларын есеп шығаруда қолдану |
||||||
Оқушылардың басым бөлігі: 8төртбұрыштар мен үшбұрыштартардың аудандарының формулаларын есеп шығаруда қолдану |
|||||||
Кейбір оқушылар: шексіз кемімелі геометриялық прогрессияның қосындысы формуласын қолданып,периодты ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыра отырып теңдікті дәлелдейді. |
|||||||
Бағалау критерийі: |
Шексіз кемімелі геометриялық прогрессия қосындысының формула- сын периодты ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыруда қолданады. |
||||||
Тілдік мақсаттар: |
Оқушылар: -Шексіз кемімелі геометриялық прогрессияның қосындысы формуласын тұжырымдайды; - Периодты ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыруды баяндайды. |
||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер:Шексіз кемімелі тізбек,еселік |
|||||||
Диалогқа, жазылымға қажетті тіркестер :
Шексіз кемімелі геометриялық прогрессия қосындысын табу үшін ....; |
|||||||
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясының «Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы» 6-шы құндылығы негізінде оқушыларды мемлекеттік тілді құрметтеуге, үштілділікке тәрбиелеу. |
||||||
Пәнаралық байланыс |
Орыс тілі, ағылшын |
||||||
Алдыңғы білім: |
Геометриялық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы Шексіз кемімелі геометриялық прогрессия қосындысының формуласы |
||||||
Сабақтың барысы: |
|||||||
Сабақтың жоспарлан- ған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығулар түрлері |
Ресурстар |
|||||
Сабақтың басы (7 мин) |
І.Ұйымдастыру кезеңі: ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. «Пікір алмасу» тәсілі |
|
|||||
Сабақтың ортасы (20 мин) |
І. Жұптық жұмыс. «Зерттеушілік конференциясы» Тапсырма 1. №239 a) 0,(6); b) 2,(13); с) 0,(115) шексіз периодты ондық бөлшектерді жай бөлшектер арқылы жазыңдар. Дескриптор:1.Шексіз периодты ондық бөлшекті қосынды түрінде жазады;2. Еселігін табады;3.Шексіз кеміме лі геометриялық прогрессия қосындысының формула сын қолданады;4.Сәйкес жай бөлшекті алады. Тапсырма 2. Шексіз периодты ондық бөлшекті жай бөлшек түрінде жазыңдар. Дескриптор: 1.Шексіз периодты ондық бөлшекті қосынды түрінде жазады;2.Еселігін табады;3.Шексіз кемімелі геометриялық прогрессияның қосындысының формуласын қолданады;4 Амалдарды орындайды. Тапсырма 3. Тепе-теңдікті дәлелдеңдер. Дескриптор: 1. Шексіз периодты ондық бөлшекті қосынды түрінде жазады;2.Еселігін табады;3.Шексіз кемімелі геометрия лық прогрессияның қосындысының формуласын қолданады;4. Тепе-теңдікті дәлелдейді. ҚБ. «Ауызша» әдісі. Дискрипторды талдай отырып, бағалау критерийіне сәйкес бірін-бірі бағалайды.Сергіту сәті. «Заряд алу» әдісі. |
А.Әбілқасымова Алматы «Мектеп» 2009ж. А.Әбілқасымова Алматы «Мектеп» 2009ж. Дидактикалық материал |
|||||
Сабақтың соңы (13 мин) |
Тапсырма 2. ҚБ. «Индекс карточкалар» әдісі арқылы жауап үлгісімен дескриптор бойынша бір-бірін бағалайды. Карточканың 1 бетіне есеп шығарғандағы жетістіктері туралы жазады, 2 бетіне жіберген қателіктері туралы жазады. Рефлексия. «Бас, қол, жүрек» Шульман әдісі Бүгінгі сабақта
Үйге тапсырма: |
http://expert.atamura.kz/kz/books/536 А.Е.Әбілқасымова Алгебра. 9 сынып. Алматы «Мектеп» 2013ж. Дидиктикалық материал |
|||||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||
Саралау тәсілдері: тапсырма, диалогқа түсу және қолдау, жіктеу, қарқын. Оқушыны мақсатқа жеткізу барысында диалог және жеке тапсырмалар тәсілін қолданамын. |
«Индекс карточкалар» әдісі. Дескрипторды талдай отырып, бағалау критерийіне сәйкес бірін-бірі бағалау. |
Оқушыларды топтастыру кезінде денсаулықтарын ескеремін. Сергіту сәтін өткізу кезінде қауіпсіздік ережелерін сақтаймын. |
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 9.2.А Тізбектер |
Мектеп: «Ш.Тоқжігітов атындағы орта мектебі» КММ |
||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты - жөні: Үркімбай Сәуле Мұратжанқызы |
||||||
Сынып: 9 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Шексіз кемімелі геометриялық прогрессия |
||||||
Осы сабақта қол жеткізіле тін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.2.3.8. шексіз кемімелі геометриялық прогрессия қосындысының формуласын периодты ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру үшін қолдану |
||||||
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: периодты ондық бөлшекті шексіз кемімелі геометриялық прогрессияның қосындысы формуласын қолданып жай бөлшекке айналдырады; |
||||||
Оқушылардың басым бөлігі:периодты ондық бөлшекті жай бөлшек- ке айналдырып амалдарды орындауда шексіз кемімелі геометриялық прогрессияның қосындысының формуласын қолданады. |
|||||||
Кейбір оқушылар: шексіз кемімелі геометриялық прогрессияның қосындысы формуласын қолданып,периодты ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыра отырып теңдікті дәлелдейді. |
|||||||
Бағалау критерийі: |
Шексіз кемімелі геометриялық прогрессия қосындысының формула- сын периодты ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыруда қолданады. |
||||||
Тілдік мақсаттар: |
Оқушылар: -Шексіз кемімелі геометриялық прогрессияның қосындысы формуласын тұжырымдайды; - Периодты ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыруды баяндайды. |
||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер:Шексіз кемімелі тізбек,еселік |
|||||||
Диалогқа, жазылымға қажетті тіркестер :
Шексіз кемімелі геометриялық прогрессия қосындысын табу үшін ....; |
|||||||
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясының «Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы» 6-шы құндылығы негізінде оқушыларды мемлекеттік тілді құрметтеуге, үштілділікке тәрбиелеу. |
||||||
Пәнаралық байланыс |
Орыс тілі, ағылшын |
||||||
Алдыңғы білім: |
Геометриялық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы Шексіз кемімелі геометриялық прогрессия қосындысының формуласы |
||||||
Сабақтың барысы: |
|||||||
Сабақтың жоспарлан- ған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығулар түрлері |
Ресурстар |
|||||
Сабақтың басы (7 мин) |
І.Ұйымдастыру кезеңі: ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. «Пікір алмасу» тәсілі |
|
|||||
Сабақтың ортасы (20 мин) |
І. Жұптық жұмыс. «Зерттеушілік конференциясы» Тапсырма 1. №239 a) 0,(6); b) 2,(13); с) 0,(115) шексіз периодты ондық бөлшектерді жай бөлшектер арқылы жазыңдар. Дескриптор:1.Шексіз периодты ондық бөлшекті қосынды түрінде жазады;2. Еселігін табады;3.Шексіз кеміме лі геометриялық прогрессия қосындысының формула сын қолданады;4.Сәйкес жай бөлшекті алады. Тапсырма 2. Шексіз периодты ондық бөлшекті жай бөлшек түрінде жазыңдар. Дескриптор: 1.Шексіз периодты ондық бөлшекті қосынды түрінде жазады;2.Еселігін табады;3.Шексіз кемімелі геометриялық прогрессияның қосындысының формуласын қолданады;4 Амалдарды орындайды. Тапсырма 3. Тепе-теңдікті дәлелдеңдер. Дескриптор: 1. Шексіз периодты ондық бөлшекті қосынды түрінде жазады;2.Еселігін табады;3.Шексіз кемімелі геометрия лық прогрессияның қосындысының формуласын қолданады;4. Тепе-теңдікті дәлелдейді. ҚБ. «Ауызша» әдісі. Дискрипторды талдай отырып, бағалау критерийіне сәйкес бірін-бірі бағалайды.Сергіту сәті. «Заряд алу» әдісі. |
А.Әбілқасымова Алматы «Мектеп» 2009ж. А.Әбілқасымова Алматы «Мектеп» 2009ж. Дидактикалық материал |
|||||
Сабақтың соңы (13 мин) |
Тапсырма 2. ҚБ. «Индекс карточкалар» әдісі арқылы жауап үлгісімен дескриптор бойынша бір-бірін бағалайды. Карточканың 1 бетіне есеп шығарғандағы жетістіктері туралы жазады, 2 бетіне жіберген қателіктері туралы жазады. Рефлексия. «Бас, қол, жүрек» Шульман әдісі Бүгінгі сабақта
Үйге тапсырма: |
http://expert.atamura.kz/kz/books/536 А.Е.Әбілқасымова Алгебра. 9 сынып. Алматы «Мектеп» 2013ж. Дидиктикалық материал |
|||||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың
материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап
отырсы Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |