|
Ұзaқ мерзімді жoспaр бөлімі: 10.1.В.Тригонометриялық функциялар |
Мектеп: № 20 |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 10.10.2023ж |
Мұғалім: Нуралбекова Н.А. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 10 а |
Қатысқан оқушылар саны: Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тригонометриялық функциялардың графиктерін түрлендірулер көмегімен салу |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
10.2.3.2. Тригонометриялық функцияларың графиктерін түрлендірулер көмегімен сала білу |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлығы: Тригонометриялық функцияларың анықтамасын біледі және графиктерін сала біледі Басым бөлігі: симметриялы жиын, жұп, тақ, периодты, шектелген функциялар ұғымын біледі, функциялардың анықтамаларына сүйене отырып, тригонометриялық функциялардың графиктерін сызады Кейбірі: Тригонометриялық функциялардың қасиеттерін ажырата алады.Тригонометриялық функциялардың қасиеттері ұғымын меңгереді; Тригонометриялық функциялардың таңбаларын, тақ-жұптығы және периодтылығы түсініктерін ұғындырып, есептер шығара біледі |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Тригонометриялық функцияның қасиеттерін анықтау, анықтамасын білу, қасиеттерін тұжырымдау. симметриялы жиын, жұп, тақ, периодты, шектелген функциялар ұғымын білу. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Негізгі сөздер: Функция, тригонометриялық функция, абцисса, ордината |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау деңгейі |
Түсіну, қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жұппен жұмыс iстеу арқылы сөздiк қорын дамыту, белсендi қарым- қатынас жасауға, достыққа, адамгершiлiкке,басқаның пiкiрiне құрметпен қарауға баулу. Жеке жұмыстар орындау кезiнде ұқыптылыққа, өзiндiк шешiм қабылдай бiлуге баулу |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Сызу, геометрия |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу Бастапқы білім |
Фунция, оның графиктері, қасиеттері. Тригонометрия үғымы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезендері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Алтын ереже құру қажеттігі туралы айту. Фигуралармен бағалау әдісімен бағалау үшін фигуралар таратып беру «Сандарды бейнеле» ойыны Арқылы психологиялық ахуалды жақсарту |
Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы орындайды. Оқу мақсатымен, тілдік мақсатпен танысады; Жетістік критерийлерін болжайды; Жетістік критерийлерімен танысады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Негізгі бөлім |
Өткен сабақты қайталау сұрақтары: 1) Тақ функция? 2) Жұп функция? 3) Периодты функция? 4) Өспелі функция? 5) Кемімелі функция? 6) Функциясының минимум нүктесі? 7) Функциясының максимум нүктесі? 8) Sin, cos функцияларының графиктері қалай аталады және қай салада кездеседі. (геодезия, медицина, физика) №1 Функцияның графигін
салыңдар А)
№2есеп: берілген функцияның жұп , тақ немесе жұп та ,тақ та емес екенін көрсетіңдер
а)
Тақ функция
Дифферецияланған тапсырмалар
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді
Оқушылар өз ойларын айтады
-Графигін кескіндейді Анықталу облысы мен мәндер жиінін анықтайды
Дескриптoр: - функцияның тақ-жұптығын анықтайды
Дескриптoр: - функцияның тақ-жұптығын анықтайды -Периодтылығын анықтайды -Макимум , минимум нүктелерін табады -Графигін кескіндейді |
1балл
3балл
2балл
4балл
КБ «Екi жұлдыз бiр тiлек» әдiсi .Бiрiн-бiрi бағалау.
|
Оқулық
Оқулық
Дидактикалық материал 10 сынып |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия «Аяқталмаған сөздер» Үйге тапсырма: №14.1,14.4 |
1. Менiң сабақтағы көңiл-күйiм... 2. Маған бүгiнгi сабақта түсiнiктi болғаны... 3. Менiң бүгiнгi сабақта есiмде қалғаны... 4. Маған бүгiнгi сабақта ұнамағаны... Сабақтан алған әсерлерi мен ұсыныстарын стикерлерге бейнелейдi,жазады,оқиды. |
смайлик Түрлі-түсті стикерлер |
Оқулық |
||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тригонометриялық функциялардың графиктерін түрлендірулер көмегімен салу
Тригонометриялық функциялардың графиктерін түрлендірулер көмегімен салу
|
Ұзaқ мерзімді жoспaр бөлімі: 10.1.В.Тригонометриялық функциялар |
Мектеп: № 20 |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 10.10.2023ж |
Мұғалім: Нуралбекова Н.А. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 10 а |
Қатысқан оқушылар саны: Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тригонометриялық функциялардың графиктерін түрлендірулер көмегімен салу |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
10.2.3.2. Тригонометриялық функцияларың графиктерін түрлендірулер көмегімен сала білу |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлығы: Тригонометриялық функцияларың анықтамасын біледі және графиктерін сала біледі Басым бөлігі: симметриялы жиын, жұп, тақ, периодты, шектелген функциялар ұғымын біледі, функциялардың анықтамаларына сүйене отырып, тригонометриялық функциялардың графиктерін сызады Кейбірі: Тригонометриялық функциялардың қасиеттерін ажырата алады.Тригонометриялық функциялардың қасиеттері ұғымын меңгереді; Тригонометриялық функциялардың таңбаларын, тақ-жұптығы және периодтылығы түсініктерін ұғындырып, есептер шығара біледі |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Тригонометриялық функцияның қасиеттерін анықтау, анықтамасын білу, қасиеттерін тұжырымдау. симметриялы жиын, жұп, тақ, периодты, шектелген функциялар ұғымын білу. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Негізгі сөздер: Функция, тригонометриялық функция, абцисса, ордината |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау деңгейі |
Түсіну, қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жұппен жұмыс iстеу арқылы сөздiк қорын дамыту, белсендi қарым- қатынас жасауға, достыққа, адамгершiлiкке,басқаның пiкiрiне құрметпен қарауға баулу. Жеке жұмыстар орындау кезiнде ұқыптылыққа, өзiндiк шешiм қабылдай бiлуге баулу |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Сызу, геометрия |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу Бастапқы білім |
Фунция, оның графиктері, қасиеттері. Тригонометрия үғымы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезендері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Алтын ереже құру қажеттігі туралы айту. Фигуралармен бағалау әдісімен бағалау үшін фигуралар таратып беру «Сандарды бейнеле» ойыны Арқылы психологиялық ахуалды жақсарту |
Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы орындайды. Оқу мақсатымен, тілдік мақсатпен танысады; Жетістік критерийлерін болжайды; Жетістік критерийлерімен танысады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Негізгі бөлім |
Өткен сабақты қайталау сұрақтары: 1) Тақ функция? 2) Жұп функция? 3) Периодты функция? 4) Өспелі функция? 5) Кемімелі функция? 6) Функциясының минимум нүктесі? 7) Функциясының максимум нүктесі? 8) Sin, cos функцияларының графиктері қалай аталады және қай салада кездеседі. (геодезия, медицина, физика) №1 Функцияның графигін
салыңдар А)
№2есеп: берілген функцияның жұп , тақ немесе жұп та ,тақ та емес екенін көрсетіңдер
а)
Тақ функция
Дифферецияланған тапсырмалар
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді
Оқушылар өз ойларын айтады
-Графигін кескіндейді Анықталу облысы мен мәндер жиінін анықтайды
Дескриптoр: - функцияның тақ-жұптығын анықтайды
Дескриптoр: - функцияның тақ-жұптығын анықтайды -Периодтылығын анықтайды -Макимум , минимум нүктелерін табады -Графигін кескіндейді |
1балл
3балл
2балл
4балл
КБ «Екi жұлдыз бiр тiлек» әдiсi .Бiрiн-бiрi бағалау.
|
Оқулық
Оқулық
Дидактикалық материал 10 сынып |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия «Аяқталмаған сөздер» Үйге тапсырма: №14.1,14.4 |
1. Менiң сабақтағы көңiл-күйiм... 2. Маған бүгiнгi сабақта түсiнiктi болғаны... 3. Менiң бүгiнгi сабақта есiмде қалғаны... 4. Маған бүгiнгi сабақта ұнамағаны... Сабақтан алған әсерлерi мен ұсыныстарын стикерлерге бейнелейдi,жазады,оқиды. |
смайлик Түрлі-түсті стикерлер |
Оқулық |
||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз



















