Бағалау парағы
Оқушының аты-жөні: ...................................................
|
«Сұрақтар жаңбыры» |
«Автобус аялдамасы» |
«Математикалық шайқас» |
«Аламан» |
Ұпай саны |
Баға |
|||
|
1 |
2 |
3 |
|
|||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Түзу мен шеңбердің өзара орналасуы. Екі шеңбердің өзара орналасуы
Түзу мен шеңбердің өзара орналасуы. Екі шеңбердің өзара орналасуы
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.3.С Түзулердің өзара орналасуы |
Зайсан қаласы М.В.Ломоносов атындағы орта мектебі |
|||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Тоқанова С.Т |
|||||||||||||
|
Сынып: 7 А |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Түзулердің параллельдік белгілерін дәлелдеу |
|||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.2.3 Екі түзуді қиюшымен қиғанда пайда болған бұрыштарды танып білу 7.1.2.4 Түзулердің параллельдік белгілерін дәлелдеу |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар Параллель түзулердің анықтамасын,параллель түзулерді қиюшымен қиғанда пайда болатын бұрыштардың түрлерін ажыратып, анықтама бере алады. Оқушылардың басым бөлігі: Параллель түзулердің белгілерін пайдаланып, градустық өлшемі белгісіз бұрыштардың шамасын табуға есептер шығара алады. Кейбір оқушылар: Параллель түзулердің белгілері туралы теоремаларды дәлелдейді. |
|||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Паралель түзулердің анықтамасын, параллель түзулерді қиюшымен қиғанда пайда болатын бұрыштарды біледі. Паралель түзулердің белгілерін біледі және есеп шығаруда қолданады; |
|||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: - есептің шығару жолын түсіндіре алады; - Түзулердің параллельдік белгілерін тұжырымдайды; - есеп мәтіні бойынша қажетті сызбаны салу жолын сипаттай алады;
|
|||||||||||||
|
Бөлім бойынша лексика мен терминология |
- Паралель түзулер, қиюшы, ішкі айқыш, сыртқы айқыш, ішкі тұстас, сыртқы тұстас бұрышта,сәйкес бұрыштар.
|
|||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Жалпыға бірдей еңбек қоғамы. |
|||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Сызу, Информатика |
|||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
- теоремаларды дәлелдеу әдістерін білу: тура дәлелдеу және «кері жору» әдістері; - сыбайлас және вертикаль бұрыштардың қасиеттерін дәлелдеу және қолдану; |
|||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Топқа бөлу: «Ғажайып фигуралар» әдісі Парақшада белгіленген нүктелерді кесінділермен қосу арқылы фигураларды шығарып топқа бөлінеді. (үшбұрыш, квадрат, тік төртбұрыш)
Бағалау: смайликтер
|
Парақшалар
«Сұрақтар жаңбыры»
Қалам,қағаз
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
3. «Автобус аялдамасы» әдісі Топтық жұмыс: Әр топ мәтінді тәсілімен оқып, түсінгендерін ортада талдайды. 1-топ: Түзулердің параллельдігінің 1 - белгісін түсіндіреді. 2-топ: Түзулердің параллельдігінің 2 - белгісін түсіндіреді. 3-топ: Түзулердің параллельдігінің 3 - белгісін түсіндіреді.(постер жасау) Саралау тəсілдері: диалог және қолдау Бағалау: «Мадақтау бутерброды» 1-бөлік- не ұнады? 2-бөлік не нәрсені жақсарту керек? 3-бөлік- маған ұнады, бірақ келесі жолы ... . Мұнда оқушылар сабақ соңындағы іс-әрекетіне баға береді. 4. «Сергіту сәті» Барлык топтың атына сәйкес геометриялык фигураларды басымен, оң қолымен, сол колымен, оң аяғымен, сол аяғымен жазады.
5.«Математикалық шайқас » әдісі Деңгейлік 3 тапсырма 3 топқа беріледі, тапсырмаларды әрқайсысы орындап болған соң,есептердің жауабы дескриптор арқылы бағаланып, әр оқушының ұпайы анықталады.Топтың ортақ ұпайы шығарылады. Көп ұпай жинаған топ жеңіске жетеді. 1.Сурет бойынша дұрыс,қатесін анықта
Топ ішінде дескриптор арқылы әр оқушының ұпайы анықталады Бағалау: дескриптор арқылы Саралау; Тапсырма |
Оқулық Флипчарттар,әртүрлі бояулар «Бутерброд парағы»
Үлестірме материалдары
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
6. «Аламан» әдісі Барлық оқушылар «Kahoot» программасы арқылы тест сұрақтарын шешеді.
. Саралау: Қарқын,дереккөз Бағалау: өздік бағалау
7. Кері байланыс «Табыс баспалдағы»
Әр оқушы аттары жазылған стикерді «табыс баспалдағына »іліп,жинаған ұпайлары бойынша білім деңгейлерін анықтайды. |
Kahoot com Компьютер смартфон
«Табыс баспалдағы» Стикер
|
||||||||||||
|
||||||||||||||
Бағалау парағы
Оқушының аты-жөні: ...................................................
|
«Сұрақтар жаңбыры» |
«Автобус аялдамасы» |
«Математикалық шайқас» |
«Аламан» |
Ұпай саны |
Баға |
|||
|
1 |
2 |
3 |
|
|||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


) 1=3
(-);
















