Сабақтың
технологиялық картасы
Пән
Дискретті және жоғары математика негіздері
Мерзімі «___»____________201 ж. Топ______________________________
Сабақ №1
Сабақтың
тақырыбы: Кіріспе.Математика және
ғылыми-техникалық прогресс.Түзудің жалпы түрдегі теңдеуі. Екі
түзулер арасындағы бұрыш. Түзулердің параллельдігі және
перпендикулярлық белгісі.
Сабақтың
мақсаты: Студенттердің
функционалдық сауаттылығын дамытуға жағдай жасау және
интелектуалдық,танымдық біліктіліктер мен дағдыларын жетілдіру
.
Міндеттері:
Білімділік
: Түзудің жалпы түрдегі теңдеуімен ;түзулердің қиылысуы
формулаларымен; түзулер арасындағы бұрыш формулаларымен; түзулердің
параллельдік және перпендикулярлық белгілерімен таныстыру,түзулер
теңдеулерін қорытып шығару.
Дамытушылық :
Түзулердің
теңдеулерін құрастыруға есептер шығарып жаттығу, білім, білік
дағдыларын қалыптастыру.
Тәрбиелік :
Азаматтық жауапкершілікке, жинақылыққа тәрбиелеу
.
Сабақтың
типі: Жаңа тақырыпты
түсіндіру сабағы
Сабақтың
қамтамасыздандырылуы:
а)оқу
корнекілік құралдар ДК
б)
үлестірмелі материалдар бақылау сұрақтары
в) ТҚО
видеопроектор_,
экран
Пән аралық
байланыс алгебра,геометрия
Өз бетінше
жұмыс жеке, топтық
Сабақтың
өту барысы:
Ұйымдастыру кезеңі .Сәлемдесу.
Оқушыларды
түгендеу,аудиторияны сабаққа әзірлеу . Сабақтың тақырыбын
белгілеп, оның мақсат, міндеттерін түсіндіру
Оқушылардың біліктілігі мен дағдысын
тексеру
-
Математика және
ғылыми-техникалық прогресс тақырыбында СӨЖ қабылдау, презентация
қорғау
Жаңа
тақырыптың мазмұны мен жұйесі (конспект)
-
Түзудің бұрыштық
коэффициентіне анықтама беру
-
Бұрыштық коэффициентті бар
түзу теңдеуін қорыту
-
Түзудің жалпы түрдегі теңдеуі
Ах + Ву + С=0
-
Түзулер арасындағы
бұрыш ,
-
Егер түзулері бұрыштық коэффициент арқылы берілсе
, , онда , параллельдік шарты алынады.
-
Түзу теңдеулеріне есептер
шығарып жаттығу,жеке,топтық жұмыс
жасау.
Жаңа материалды бекіту,
біліктілік пен дағдыны
қалыптастыру
-
Түзудің бұрыштық
коэффициентпен берілген теңдеуін қорытып
шығарыңдар?.
-
Түзудің жалпы теңдеуін қорытып
шығарыңдар?.
-
Түзудің жалпы теңдеуін
зертте.
-
Түзудің перпендикулярлық және
параллельдік шарттарының орындалуы
талдаңдар?
Сабақтың
қорытындысы
-
Жеке оқушылар білімін
бағалау.
-
Жалпы оқушылардың сабаққа
қатысуының сапасын бағалау.
Рефлексия
Сабақ оқушының дамуына не
берді? Бүгінгі сабақ туралы ойларын,пікірлерін сұрау, болашақта
нені үйренгісі келетінін айқындау.
Бағалау Оқушылар білімін
бағалау
Үй
тапсырмасы Қ.А.Хасеинов 3 тарау.§3.1, 70
б,№3.13-3.22;
Оқытушының
қолы_____________ Әбдісана Ұ.Ә.