Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы Өскемен қаласы
бойынша білім бөлімінің « №26 орта мектебі» КММ
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 5 «В» |
|
|
Сабақ тақырыбы: |
«Ұлт ұстазы-Ыбырай Алтынсарин» |
|
Сабақ мақсаты: |
Ы. Алтынсариннің шығармашылығына оқушылардың қызығушылығын ояту, оқушылардың шығармашылық қабілеттерін, салауатты бәсекелестіктері мен тәртіп моделдеоі , адамгершілік және эстетикалық талғамдарын қалыптастыруға тәрбиелеу;. |
|
Бөлім/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурсы |
|
5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: І. Амандасу ІІ. Оқушыларды түгендеу ІІІ. Қызығушылықты ояту Сабақтың тақырыбымен таныстыру, оқу мақсаты мен күтілетін нәтижесін оқушылармен талдау. Тапсырма 1 Суреттер сөйлейді.Оқушыларға суреттер тізбегін көрсетеді. Оқушы сол суреттердің біреуін таңдап, екі сұраққа жауап береді. - Суреттерді көре отыра , қандай ой келді? -Не себепті Ыбырай Алтынсаринді - Ұлы ұстаз дейміз? Мұғалім оқушылардың жауаптарын бағалап, кері байланыс береді. |
Оқушылар суреттер тізбегін тамашалайды. Оқушы сол суреттердің біреуін таңдап, екі сұраққа жауап береді. - Суреттерді көре отыра , қандай ой келді? -Не себепті Ыбырай Алтынсаринді - Ұлы ұстаз дейміз? |
Презентация Слайд 1 Суреттер галереясы |
|
Сабақтың ортасы 5 мин
30 мин |
Мағынаны ашу немесе мақсатқа жету үшін әрекеттер кезеңі: 1-қадам. Жаңа ақпарат: «Ой қозғау» Бейнебаян көрсетілімі« Ыбырай»
Мұғалім оқушылардың жауаптарын бағалап, кері байланыс береді. |
«Ыбырай» Бейнебаянының көрсетілімі. Сендер басты кейіпкер орнында болсаңдар не істер едіңдер? Тақырыбында балалар ойталқы жүргізеді.(Ойталқы |
https://www.youtube.com/watch?v=SFmS5FfmxZ4 |
|
|
2-қадам. Топтық жұмыс: «Ұлт ұстазы-Ыбырай Алтынсарин» зияткерлік ойыны. Оқушылар «молекула хаос» ойыны бойынша 4 топқа бөлінеді; *Әділ қазылар алқасы таныстырылады; *Зияткерлік ойынды сынып белсендісі жүргізеді; *Жүргізуші сайыс шарттарымен таныстырады; * Сайыскерлер ұяшықтарды таңдау арқылы сұрақтарға жауап береді; -Ойын соңында жеңімпаз командалалар марапатталады; Әділ қазылар алқасы қорытынды шығарғанға дейін, жалпы қатысушыларға арналған Ыбырай өлеңдерін жатқа айту сайысы өтеді. «Үздік ойыншы» номинациясымен ең белсенді ойыншы марапатталады Мұғалім зияткерлік ойынды бағалап, кері байланыс береді. |
Оқушылар «молекула хаос» ойыны бойынша 4 топқа бөлінеді; Әділ қазылар алқасы қорытынды шығарғанға дейін, жалпы қатысушыларға арналған Ыбырай өлеңдерін жатқа айту сайысы өтеді. «Үздік ойыншы» номинациясымен ең белсенді ойыншы марапатталады |
Презентация Слайд 2-27 |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сауалнама. Оқушылар Зияткерлік ойынын пысықтау мақсатында «Ашық микрофон» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс береді. Сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтижеге қол жеткізгендігімізді анықтау үшін оқушыларды сауалнамадан өтулері ұсынылады. Кері байланыс:
Мұғалімнің кері байланысы беріледі. |
Ашық микрофон» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс береді. |
Презентация Слайд . |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Ұлт ұстазы-Ыбырай Алтынсарин»
«Ұлт ұстазы-Ыбырай Алтынсарин»
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы Өскемен қаласы
бойынша білім бөлімінің « №26 орта мектебі» КММ
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 5 «В» |
|
|
Сабақ тақырыбы: |
«Ұлт ұстазы-Ыбырай Алтынсарин» |
|
Сабақ мақсаты: |
Ы. Алтынсариннің шығармашылығына оқушылардың қызығушылығын ояту, оқушылардың шығармашылық қабілеттерін, салауатты бәсекелестіктері мен тәртіп моделдеоі , адамгершілік және эстетикалық талғамдарын қалыптастыруға тәрбиелеу;. |
|
Бөлім/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурсы |
|
5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: І. Амандасу ІІ. Оқушыларды түгендеу ІІІ. Қызығушылықты ояту Сабақтың тақырыбымен таныстыру, оқу мақсаты мен күтілетін нәтижесін оқушылармен талдау. Тапсырма 1 Суреттер сөйлейді.Оқушыларға суреттер тізбегін көрсетеді. Оқушы сол суреттердің біреуін таңдап, екі сұраққа жауап береді. - Суреттерді көре отыра , қандай ой келді? -Не себепті Ыбырай Алтынсаринді - Ұлы ұстаз дейміз? Мұғалім оқушылардың жауаптарын бағалап, кері байланыс береді. |
Оқушылар суреттер тізбегін тамашалайды. Оқушы сол суреттердің біреуін таңдап, екі сұраққа жауап береді. - Суреттерді көре отыра , қандай ой келді? -Не себепті Ыбырай Алтынсаринді - Ұлы ұстаз дейміз? |
Презентация Слайд 1 Суреттер галереясы |
|
Сабақтың ортасы 5 мин
30 мин |
Мағынаны ашу немесе мақсатқа жету үшін әрекеттер кезеңі: 1-қадам. Жаңа ақпарат: «Ой қозғау» Бейнебаян көрсетілімі« Ыбырай»
Мұғалім оқушылардың жауаптарын бағалап, кері байланыс береді. |
«Ыбырай» Бейнебаянының көрсетілімі. Сендер басты кейіпкер орнында болсаңдар не істер едіңдер? Тақырыбында балалар ойталқы жүргізеді.(Ойталқы |
https://www.youtube.com/watch?v=SFmS5FfmxZ4 |
|
|
2-қадам. Топтық жұмыс: «Ұлт ұстазы-Ыбырай Алтынсарин» зияткерлік ойыны. Оқушылар «молекула хаос» ойыны бойынша 4 топқа бөлінеді; *Әділ қазылар алқасы таныстырылады; *Зияткерлік ойынды сынып белсендісі жүргізеді; *Жүргізуші сайыс шарттарымен таныстырады; * Сайыскерлер ұяшықтарды таңдау арқылы сұрақтарға жауап береді; -Ойын соңында жеңімпаз командалалар марапатталады; Әділ қазылар алқасы қорытынды шығарғанға дейін, жалпы қатысушыларға арналған Ыбырай өлеңдерін жатқа айту сайысы өтеді. «Үздік ойыншы» номинациясымен ең белсенді ойыншы марапатталады Мұғалім зияткерлік ойынды бағалап, кері байланыс береді. |
Оқушылар «молекула хаос» ойыны бойынша 4 топқа бөлінеді; Әділ қазылар алқасы қорытынды шығарғанға дейін, жалпы қатысушыларға арналған Ыбырай өлеңдерін жатқа айту сайысы өтеді. «Үздік ойыншы» номинациясымен ең белсенді ойыншы марапатталады |
Презентация Слайд 2-27 |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сауалнама. Оқушылар Зияткерлік ойынын пысықтау мақсатында «Ашық микрофон» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс береді. Сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтижеге қол жеткізгендігімізді анықтау үшін оқушыларды сауалнамадан өтулері ұсынылады. Кері байланыс:
Мұғалімнің кері байланысы беріледі. |
Ашық микрофон» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс береді. |
Презентация Слайд . |
шағым қалдыра аласыз













