« Жетісу облысы білім басқармасының Алакөл ауданы бойынша білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
«Үшарал қаласының №1 орта мектебі» КММ
Бөлім : Әлемдегі ірі кітапханалар
Тақырып : « Ұлттық кітапхана»
5 «В» сыныбы
Пән мұғалімі : Куатова С.Р.
2022 – 2023 оқу жылы
|
Бөлім : |
Әлемдегі ірі кітапханалар |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Куатова С.Р. |
|
|
Күні: |
15 .12.2022 |
|
|
Сынып: 5 в |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ұлттық кітапхана |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.3.1. Күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсіну 5.2.3.1. Ауызша мәтіндер құрауда қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын,үндестік заңын ескеріп айту |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- Күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсінеді - Ауызша/жазбаша мәтіндерде қазақ тіліндегі төл дыбыстарды/болымды, болымсыз етістіктерді орынды қолданады ЕББҚ мұғалімнің көмегімен сұраулы сөйлемдер құрайды; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (3 мин)
|
1.Сәлемдесу 2. Ынтымақтастық атмосферасын құру 3. « 16 желтоқсан – Тәуелсіздік күні» мерекесін атап кету арқылы Мемлекеттік Гимнді айтқызу |
1. Сәлемдеседі 2. Мереке қарсаңына қарай Мемлекеттік Гимнді орындайды
|
|
|
|
Сабақтың басы (7 мин) |
Кітап туралы 3 мақал – мәтел жазып келу |
1. Үй тапсырмасын оқиды
|
Мұғалімнің кері байланысы Жарайсың! Жақсы текшелері беріледі |
|
|
Сабақтың ортасы (27 мин) |
-Сіз тұратын жерде кітапхана бар ма? - Біздің мектептегі кітапхана нешінші қабатта орналасқан ? - Сіз кітапханадан кітап алып оқисыз ба? - Соңғы оқыған кітабың қалай аталады?
Интерактивті тақтадан жаңа сөздердегі төл дыбыстарды үндестік заңын сақтай отырып дұрыс оқимын.
3 – тапсырма. Мәтінді түсініп оқы. Мәтін мазмұны бойынша 4 сұрақ құра.(7 минут) Жұптық жұмыс Дискриптор бойынша дұрыс жұмыс жасаған топқа 2 «ақылдан» беріледі Әр жұп кезекпен сұрақтарын оқиды. Басқа топтар сұрақтарды тыңдап,қателерін түзейді. 7.Тілдік бағдар. Болымсыз етістіктің жасалуын түсіндіремін Болымсыз етістік тудыратын жұрнақтар:
Мысалы : айт – па, бар – ма, айт –қан жоқ, барған жоқ Оқушыларға ауызша мысалдар келтірту 8.Жазылым 4 – тапсырма. Етістіктің түрлеріне – ған,- ген,- қан, -кен жұрнақтары мен «жоқ» сөз тіркестіріп, болымсыз етістікке айналдыр « Өзіңді өзің тексер» Тақтадан көрсетілген дұрыс жауап бойынша жазғандарын тексертемін Әр дұрыс жауапқа бір «ақылдан» алады 9.Сергіту сәті. Диалог. Көрініс. « Кітапханада» Кітапханашы және оқушылар арасында диалог құрылады |
Интерактивті тақтадан суреттер көру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын табады Жаңа сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен танысады Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабаққа ынталанады
Тақтадан жаңа сөздердегі төл дыбыстарды дұрыс, үндестік заңын сақтай отырып оқиды, аудармасын есте сақтайды
Сыныптан екі оқушы мәнерлеп мәтінді оқиды Мәтін мазмұны бойынша жұппен 4 сұрақ құрады (7 минут)
Оқушылар жұптарымен кезекпен сұрақтарын оқиды. Өзге жұптардың сұрақтарын тыңдайды.
Интерактивті тақтадан болымды,болымсыз етістіктің ережесімен танысады Ауызша мысалдар келтіреді
Болымды етістіктерді болымсыз етістікке айналдырып жазады
Оқушылар тақтадағы дұрыс жауап бойынша жұмыстарын тексереді. Өз – өзін бағалайды.
Оқушылар тақтаға шығып диалогқа түседі ,сергиді
|
Дескриптор:
Дескриптор :
|
АКТ АКТ АКТ Оқулық 120 – бет 3 - тапсырма Оқулық 120 – бет 4 – тапсырма АКТ |
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
10.Рефлексия «Үш маңызды жұмыс» Бүгін мен не істедім?
2. Үй тапсырмасын беру.121-бет,7- тапсырма |
Бүгінгі сабақта орындаған 3 маңызды жұмысын жазып,оқиды
|
Мұғалімнің кері байланысы Жақсы! Тамаша! |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Ұлттық кітапхана" 5 сынып
« Жетісу облысы білім басқармасының Алакөл ауданы бойынша білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
«Үшарал қаласының №1 орта мектебі» КММ
Бөлім : Әлемдегі ірі кітапханалар
Тақырып : « Ұлттық кітапхана»
5 «В» сыныбы
Пән мұғалімі : Куатова С.Р.
2022 – 2023 оқу жылы
|
Бөлім : |
Әлемдегі ірі кітапханалар |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Куатова С.Р. |
|
|
Күні: |
15 .12.2022 |
|
|
Сынып: 5 в |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ұлттық кітапхана |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.3.1. Күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсіну 5.2.3.1. Ауызша мәтіндер құрауда қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын,үндестік заңын ескеріп айту |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- Күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсінеді - Ауызша/жазбаша мәтіндерде қазақ тіліндегі төл дыбыстарды/болымды, болымсыз етістіктерді орынды қолданады ЕББҚ мұғалімнің көмегімен сұраулы сөйлемдер құрайды; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (3 мин)
|
1.Сәлемдесу 2. Ынтымақтастық атмосферасын құру 3. « 16 желтоқсан – Тәуелсіздік күні» мерекесін атап кету арқылы Мемлекеттік Гимнді айтқызу |
1. Сәлемдеседі 2. Мереке қарсаңына қарай Мемлекеттік Гимнді орындайды
|
|
|
|
Сабақтың басы (7 мин) |
Кітап туралы 3 мақал – мәтел жазып келу |
1. Үй тапсырмасын оқиды
|
Мұғалімнің кері байланысы Жарайсың! Жақсы текшелері беріледі |
|
|
Сабақтың ортасы (27 мин) |
-Сіз тұратын жерде кітапхана бар ма? - Біздің мектептегі кітапхана нешінші қабатта орналасқан ? - Сіз кітапханадан кітап алып оқисыз ба? - Соңғы оқыған кітабың қалай аталады?
Интерактивті тақтадан жаңа сөздердегі төл дыбыстарды үндестік заңын сақтай отырып дұрыс оқимын.
3 – тапсырма. Мәтінді түсініп оқы. Мәтін мазмұны бойынша 4 сұрақ құра.(7 минут) Жұптық жұмыс Дискриптор бойынша дұрыс жұмыс жасаған топқа 2 «ақылдан» беріледі Әр жұп кезекпен сұрақтарын оқиды. Басқа топтар сұрақтарды тыңдап,қателерін түзейді. 7.Тілдік бағдар. Болымсыз етістіктің жасалуын түсіндіремін Болымсыз етістік тудыратын жұрнақтар:
Мысалы : айт – па, бар – ма, айт –қан жоқ, барған жоқ Оқушыларға ауызша мысалдар келтірту 8.Жазылым 4 – тапсырма. Етістіктің түрлеріне – ған,- ген,- қан, -кен жұрнақтары мен «жоқ» сөз тіркестіріп, болымсыз етістікке айналдыр « Өзіңді өзің тексер» Тақтадан көрсетілген дұрыс жауап бойынша жазғандарын тексертемін Әр дұрыс жауапқа бір «ақылдан» алады 9.Сергіту сәті. Диалог. Көрініс. « Кітапханада» Кітапханашы және оқушылар арасында диалог құрылады |
Интерактивті тақтадан суреттер көру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын табады Жаңа сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен танысады Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабаққа ынталанады
Тақтадан жаңа сөздердегі төл дыбыстарды дұрыс, үндестік заңын сақтай отырып оқиды, аудармасын есте сақтайды
Сыныптан екі оқушы мәнерлеп мәтінді оқиды Мәтін мазмұны бойынша жұппен 4 сұрақ құрады (7 минут)
Оқушылар жұптарымен кезекпен сұрақтарын оқиды. Өзге жұптардың сұрақтарын тыңдайды.
Интерактивті тақтадан болымды,болымсыз етістіктің ережесімен танысады Ауызша мысалдар келтіреді
Болымды етістіктерді болымсыз етістікке айналдырып жазады
Оқушылар тақтадағы дұрыс жауап бойынша жұмыстарын тексереді. Өз – өзін бағалайды.
Оқушылар тақтаға шығып диалогқа түседі ,сергиді
|
Дескриптор:
Дескриптор :
|
АКТ АКТ АКТ Оқулық 120 – бет 3 - тапсырма Оқулық 120 – бет 4 – тапсырма АКТ |
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
10.Рефлексия «Үш маңызды жұмыс» Бүгін мен не істедім?
2. Үй тапсырмасын беру.121-бет,7- тапсырма |
Бүгінгі сабақта орындаған 3 маңызды жұмысын жазып,оқиды
|
Мұғалімнің кері байланысы Жақсы! Тамаша! |
|
шағым қалдыра аласыз













