Материалдар / Ұлы дала табиғаты. ӘНШІ ҚҰМ.
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ұлы дала табиғаты. ӘНШІ ҚҰМ.

Материал туралы қысқаша түсінік
Барлық оқушылар: Сөйлемдегі сөздердің байланысын сұрақ қою арқылы анықтай алады. -Көптеген оқушылар: сөйлем және оның тыныс белгілері жайындағы алған ұғымдарын тиянақтайды. -Кейбір оқушылар: күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сұхбаттасының сөзін тыңдап, диалогке қатысады сабақтан алған әсерлерімен бөліседі.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
01 Маусым 2022
430
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

КММ № 26 Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:

12.Ұлы дала табиғаты

Педагогтіңаты-жөні

Конкараева РК

Күні:

22.04.2022

Сынып: 5 «В»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтыңтақырыбы

ӘНШІ ҚҰМ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары.

5.2.1.1 тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіру

-Барлық оқушылар: Сөйлемдегі сөздердің байланысын сұрақ қою арқылы анықтай алады.

-Көптеген оқушылар: сөйлем және оның тыныс белгілері жайындағы алған ұғымдарын тиянақтайды.

-Кейбір оқушылар: күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сұхбаттасының сөзін тыңдап, диалогке қатысады сабақтан алған әсерлерімен бөліседі.

Сабақтың мақсаты

Тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіре біледі.

Сабақтыңбарысы

Сабақтыңкезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі.1 мин

Кіріспе. Амандасу


сәлемдесу



Психологиялық дайындық

3 мин

«Жүректен жүрекке» тренингі. (бүгінгі сабақта бір-біріне тілек айтады)

Мақсаты: жағымды психологиялық ахуал орнату.

Шеңберге тұрып, тілектерін білдіреді



Топқа бөлу

Смайликтердің түсі бойынша топқа бөлемін

Сары, жасыл түсті смайликтерді кезекпен алады.



Лексикалық минут2 мин

-Қазір қай сабақ?-Апта күндерін ата?

-Қазір қай мезгіл? Көктем айларын ата!

Балалар қойылған сұраққа жауап береді

Қолпаштау сөздер


Миға шабуыл

1-топқа ребус беремін

2-топқа ыдысқа салынған құм,әншінің суреті бойынша ойланады


Әр топ ойланып ,сабақтың тақырыбын айтады

«Бас бармақ» әдісі


Үй тапсырмасын тексеру

«Допты қағып ал» ойны тәсілімен үй тапсырмасын пысықтап алу.

Сұрақтарға жауап

1.«Алтынемел» ұлттық саябағы қашан құрылған?

2.Саябақ қай жерде орналасқан?

3.Саябақтың көлемі қанша жерді алып жатыр?

4.Оның құрамына қандай таулар кіреді?

5.Саябақ неге бай?

6.Саябақта өсімдіктердің қанша түрі өседі?


Әр қатысқан оқушыға 1 балл

Оқушылар допты қағып алып сұрақтарға жауап береді.

Әр топқа бағалау парақшасы беріледі.


Жаңа сөздер

Сырнай –музыкалық аспап

Төбе-холм

Желсіз-безветренный

Жаңбырлы-дождливый

Құбылыс-явление

Биіктік-высота

Шақырым-километр

Жолаушылар-путник

«Қарлы кесек әдісі»: Сөз- сөз тіркесі- сөйлем

Мысалы:

Маған желсіз ауа райы ұнайды.

Жаңбырлы күні далада жұмыс істеу мүмкін емес.

Біз досымызбен табиғат құбылыстарын зерттедік.

Алыстан бір төбе көрінеді

Мектеп менің үйімнен екі шақырым жерде орналасқан.

Нұр- Сұлтанда биік ғимараттар өте көп.

Жанардың әпкесі сырнайда жақсы ойнайды.


  • Сөздік сөздерді оқып, қайталап, сөздерден сөзтіркесі мен сөйлем құрастырады.Сөздік дәптерге жазады



Видео тамашалау

Бейнежазба не туралы?


Оқушылар жауап береді



Тапсырма

108 бет, 2-тапсырма Мәтінді оқу

1-топ сұрақтарға жауап береді

  1. (Әнші құм қайда орналасқан?

  2. Құмды төбе неге «Әнші құм» атанған?

  3. «Әнші құмның дауысын» адамдар неге ұқсатады?)

2-топ есеп шығарады

( Берілген есепті шығарып, шыққан санның нені білдіретінін айтыңдар

  1. 100+50 тең

  2. 10-2 тең

  3. 9-6 тең )


Дескриптор

  • Мәтінді мұқият оқып,түсінеді

  • Сұрақтарға лайықты жауап береді



  • Есептерді шығарып, қазақ тілінде толық айтып береді






Тапсырма

1-топ

«Шашыраған сөздер» тәсілі арқылы тақырыпқа қатысты берілген сөйлемнің сөздерінің орны ауысып кеткен. Сол сөздерді орындарына дұрыс қойып, сөйлем құрайды.

(Жібек жолының бойында орналасқан «Әнші құмның» даусын есту үшін жолаушылар алыс алыс жерлерден әдейі келеді)



2-топ

Ақпарат

Дұрыс

Дұрыс емес












  • -Сөздерді орындарына қойып, сөйлемді дұрыс құрайды.






  • -Берілген ақпараттың дұрыс, дұрыс еместігін анықтайды



Тапсырма

Әр топқа Жағдаят беріледі. Бірлесіп оқып, жағдаяттан шығу жолын көрсетесіңдер


1-топ құмды төбеге жолға шығып, жолда машинаның дөңгелегі құмға батып қалады.

Берілген тапсырманы дұрыс орындап берсе машина құмнан шығады


2-топ құмды төбеге келе жатып, шөлдеп су ішкісі келіп құмыра тауып алады. «Құмыраның ішіндегі тапсырманы орындасаңдар су болады»- деген жазуы бар хат тауып алады.

Сөзжумбақты шеш. 4-тапсырма 109 бет





  • -Қажетті сөздерді орындарына қояды.












  • -Құмыраның ішіндегі сұрақтарға жауап беру арқылы сөзжұмбақты шешеді.



Тапсырма





Қорытынды

Сабақ барысында қандай жұмыстар атқардық?


Қолпаштау сөздері


Рефлексия.

Тақтада «Жетістік баспалдағы» ілініп тұрады.Алдарыңдағы стикерге бүгінгі сабақта қандай жетістіктерге жеттіңдер жазып жапсыруларыңды сұраймын.

  • Оқушылар стикерлерге жетістіктерін жазып тақтаға жапсырады.


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!