|
Пәні:қазақ әдебиеті |
Мектеп: Ю.Гагарин атындағы №53 ЖОМ КММ |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Талипова Кадиша Охаповна |
|||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Үмбетей жырау «Бөгенбай өлімін Абылай ханға естірту» толғауы |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Үмбетей жырау «Бөгенбай өлімін Абылай ханға естірту» толғауы жайлы түсініп оқу |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Үмбетей жырау «Бөгенбай өлімін Абылай ханға естірту» толғауымен таныса отырып,толғаудың тақырыбы мен идеясын, көркемдігін ашу,толғау туралы түсінігін кеңейтеді |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: толғауларын мәнерлеп оқиды Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:толғау, Диалог құруға /шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Үмбетей жырау толғауларындағы елдік рух пен ерлік дәстүрлері Талқылауға арналған сұрақтар Қазақ жырауларын ата. Азау қаласында туған кім? |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Үмбетей жырау өмірі мен толғаулары туралы айтады |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік Ел» Тарихтың,мәдениет пен тілдің біртұтастығы |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі,тарих |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
, А4,маркер |
|||||
|
Бастапқы білім |
Үмбетей жырау туралы біледі |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурс-тар |
||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы/ сабақтың негізгі бөлімі Сабақтың соңы |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу,оқу құралдарын дайындау. Сыныпта психологиялық атмосфераны қалыптастыру. Шаттық шеңберін құру(Тәуелсіздіктің 27 жылдығына бір-біріне тілек айту) «Саяхаттаушы ақпарат» әдісімен үй тапсырмасын сұрау, пысықтау «Джигсо» әдісімен Үмбетей жыраудың өмірі мен шығармашылығы туралы түсінік қалыптастыру Дескриптор Үмбетей жыраудың өмірі мен шығармашылығы туралы түсінік айтады. Қ/Б "Бағдаршам" әдісі 1-тапсырма "Ревин" әдісі 1.Толғауды үзінділерге бөліп оқу; 2.Үзінділерге жоспар құрады; 3.Сөздікпен жұмыс жасайды; 4.Үзіндінің негізгі ойын табады; 5. Үзіндіге тақырып қояды; Дескриптор Толғауларын мәнерлеп оқып,талдау жасайды Қ/Б "Бағдаршам" әдісі «Сұрақ-жауап» әдісімен сабақты қорытындылау Үйге тапсырма: Үмбетей жырау толғауларын оқу Кері байланыс: «Білім ағашы» "3-2-1" Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті Бүгінгі сабақта ұнаған іс-әрекет |
Тірек сызба, үлгілер |
||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? "Бағдаршам" әдісі |
Денсау лық және қауіпсіз-дік техника-сының сақталуы |
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Үмбетей жырау «Бөгенбай өлімін Абылай ханға естірту» толғауы
Үмбетей жырау «Бөгенбай өлімін Абылай ханға естірту» толғауы
|
Пәні:қазақ әдебиеті |
Мектеп: Ю.Гагарин атындағы №53 ЖОМ КММ |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Талипова Кадиша Охаповна |
|||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Үмбетей жырау «Бөгенбай өлімін Абылай ханға естірту» толғауы |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Үмбетей жырау «Бөгенбай өлімін Абылай ханға естірту» толғауы жайлы түсініп оқу |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Үмбетей жырау «Бөгенбай өлімін Абылай ханға естірту» толғауымен таныса отырып,толғаудың тақырыбы мен идеясын, көркемдігін ашу,толғау туралы түсінігін кеңейтеді |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: толғауларын мәнерлеп оқиды Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:толғау, Диалог құруға /шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Үмбетей жырау толғауларындағы елдік рух пен ерлік дәстүрлері Талқылауға арналған сұрақтар Қазақ жырауларын ата. Азау қаласында туған кім? |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Үмбетей жырау өмірі мен толғаулары туралы айтады |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік Ел» Тарихтың,мәдениет пен тілдің біртұтастығы |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі,тарих |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
, А4,маркер |
|||||
|
Бастапқы білім |
Үмбетей жырау туралы біледі |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурс-тар |
||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы/ сабақтың негізгі бөлімі Сабақтың соңы |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу,оқу құралдарын дайындау. Сыныпта психологиялық атмосфераны қалыптастыру. Шаттық шеңберін құру(Тәуелсіздіктің 27 жылдығына бір-біріне тілек айту) «Саяхаттаушы ақпарат» әдісімен үй тапсырмасын сұрау, пысықтау «Джигсо» әдісімен Үмбетей жыраудың өмірі мен шығармашылығы туралы түсінік қалыптастыру Дескриптор Үмбетей жыраудың өмірі мен шығармашылығы туралы түсінік айтады. Қ/Б "Бағдаршам" әдісі 1-тапсырма "Ревин" әдісі 1.Толғауды үзінділерге бөліп оқу; 2.Үзінділерге жоспар құрады; 3.Сөздікпен жұмыс жасайды; 4.Үзіндінің негізгі ойын табады; 5. Үзіндіге тақырып қояды; Дескриптор Толғауларын мәнерлеп оқып,талдау жасайды Қ/Б "Бағдаршам" әдісі «Сұрақ-жауап» әдісімен сабақты қорытындылау Үйге тапсырма: Үмбетей жырау толғауларын оқу Кері байланыс: «Білім ағашы» "3-2-1" Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті Бүгінгі сабақта ұнаған іс-әрекет |
Тірек сызба, үлгілер |
||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? "Бағдаршам" әдісі |
Денсау лық және қауіпсіз-дік техника-сының сақталуы |
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||
шағым қалдыра аласыз













