|
Бөлім: Парасат пайымы |
Мектеп: |
|||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||
|
Сыныбы: 10 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.1.1 әдеби шығарманың композициялық ерекшеліктерін талдау; 10.3.4.1 ғылыми еңбектерді негізге ала отырып, шығармаға әдеби сын жазу. |
|||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: «Үңгірдегі сыр» бөлімінің композициялық ерекшеліктерін талдау; Көпшілігі: ғылыми еңбектерді негізге ала отырып, шығармаға сын жазу; Кейбір оқушылар: ғылыми еңбектерді негізге ала отырып, шығармаға әдеби сын жазу. |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
|
||||||||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал. «Сөзді тап» ойыны. Ортаға бір оқушы шығып, бүгінгі тақырыпқа байланысты бірнеше сөзді дене қимылы арқылы көрсетеді. Қалған оқушылар сөзді табу арқылы сабақтың тақырыбын болжайды. Қызығушылықты ояту.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. |
Сәлемдесу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
Оқушылар суреттер арқылы шығарманың мазмұнын еске түсіреді.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. |
ҚБ
|
|
||||
|
Сабақтың ортасы
|
ІІ. Мағынаны тану. Тапсырма. «Джигсо» әдісімен оқушылар «Үңгірдегі сыр» бөлімінің мазмұнымен танысады.
1-тапсырма. Бөлім мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беріңдер.
Дескрипторлар:
ҚБ 2-тапсырма. Оқушылар «Үңгірдегі сыр» бөлімінің негізгі идеясын, мақсатын анықтап, сюжеттік-композициялық құрылысына талдайды.
Дескрипторлар:
ҚБ Әдеби сын жазу дегеніміз не?
3-тапсырма. «Үңгірдегі сыр» бөлімі бойынша ғылыми еңбектерді негізге ала отырып, әдеби сын жазыңдар.
Дескриптор:
ҚБ «Автор орындығы» әдісімен оқушылар ортаға шығып, әдеби-сын жұмыстарын оқиды. |
Оқушылар «Джигсо» әдісімен оқушылар «Үңгірдегі сыр» бөлімінің мазмұнымен танысады. Оқушылар бөлім мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бер
Оқушылар «Үңгірдегі сыр» бөлімінің негізгі идеясын, мақсатын анықтап, сюжеттік-композициялық құрылысына талдайды.
Әдеби сын туралы теориялық білім алады.
«Үңгірдегі сыр» бөлімі бойынша ғылыми еңбектерді негізге ала отырып, әдеби сын жазады.
|
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
Әдебиет теориясы «Үңгірдегі сыр» бөлімі Таратпа материалдары А3 парақтар, фломастер |
||||
|
Соңы |
Рефлексия«3-2-1» Сабақтағы 3 маңызды ақпарат 2 қиындық тудырған мәселе 1 ұсыныс |
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Үңгірдегі сыр» бөлімі.
«Үңгірдегі сыр» бөлімі.
|
Бөлім: Парасат пайымы |
Мектеп: |
|||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||
|
Сыныбы: 10 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.1.1 әдеби шығарманың композициялық ерекшеліктерін талдау; 10.3.4.1 ғылыми еңбектерді негізге ала отырып, шығармаға әдеби сын жазу. |
|||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: «Үңгірдегі сыр» бөлімінің композициялық ерекшеліктерін талдау; Көпшілігі: ғылыми еңбектерді негізге ала отырып, шығармаға сын жазу; Кейбір оқушылар: ғылыми еңбектерді негізге ала отырып, шығармаға әдеби сын жазу. |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
|
||||||||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал. «Сөзді тап» ойыны. Ортаға бір оқушы шығып, бүгінгі тақырыпқа байланысты бірнеше сөзді дене қимылы арқылы көрсетеді. Қалған оқушылар сөзді табу арқылы сабақтың тақырыбын болжайды. Қызығушылықты ояту.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. |
Сәлемдесу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
Оқушылар суреттер арқылы шығарманың мазмұнын еске түсіреді.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. |
ҚБ
|
|
||||
|
Сабақтың ортасы
|
ІІ. Мағынаны тану. Тапсырма. «Джигсо» әдісімен оқушылар «Үңгірдегі сыр» бөлімінің мазмұнымен танысады.
1-тапсырма. Бөлім мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беріңдер.
Дескрипторлар:
ҚБ 2-тапсырма. Оқушылар «Үңгірдегі сыр» бөлімінің негізгі идеясын, мақсатын анықтап, сюжеттік-композициялық құрылысына талдайды.
Дескрипторлар:
ҚБ Әдеби сын жазу дегеніміз не?
3-тапсырма. «Үңгірдегі сыр» бөлімі бойынша ғылыми еңбектерді негізге ала отырып, әдеби сын жазыңдар.
Дескриптор:
ҚБ «Автор орындығы» әдісімен оқушылар ортаға шығып, әдеби-сын жұмыстарын оқиды. |
Оқушылар «Джигсо» әдісімен оқушылар «Үңгірдегі сыр» бөлімінің мазмұнымен танысады. Оқушылар бөлім мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бер
Оқушылар «Үңгірдегі сыр» бөлімінің негізгі идеясын, мақсатын анықтап, сюжеттік-композициялық құрылысына талдайды.
Әдеби сын туралы теориялық білім алады.
«Үңгірдегі сыр» бөлімі бойынша ғылыми еңбектерді негізге ала отырып, әдеби сын жазады.
|
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
Әдебиет теориясы «Үңгірдегі сыр» бөлімі Таратпа материалдары А3 парақтар, фломастер |
||||
|
Соңы |
Рефлексия«3-2-1» Сабақтағы 3 маңызды ақпарат 2 қиындық тудырған мәселе 1 ұсыныс |
|
||||||
шағым қалдыра аласыз



















