|
Педагогтің тегі, аты: Қалмұратова Ақбота |
Күні: 04-05.02.2025 Сынып: 8 Ғ, Г, Б Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Б.Момышұлы Ұшқан ұя |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
.1.1.1 әдеби шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін, эпилог, прологтарды анықтау; 8.2.1.1 композицияны тұтастан бөлшеккке, бөлшектен тұтасқа қарай талдау; |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты
Құндылықтарды дарыту |
әдеби шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін, эпилог, прологтарды анықтай алады. Әңгіме жанрына байланысты сюжеттік желілеріне, эпилог, прологтарға талдау жасайды, әңгіме жанрына байланысты сюжеттік желілеріне, эпилог,прологтарға талдау жасай отырып, жанрлық ерекшелігін ажыратады. |
||||||||
|
уақыты |
Педагогтің іс –әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
Бағалау |
Рес |
|||||
|
Басы 2-3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушыларды түгелдеу Сынып тазалығына назар аудару |
Оқушылар сабаққа дайындалады |
|
|
|||||
|
|
Үй тапсырмасы 3 саны арқылы арқылы өтілен тақырыптарға шолу жасау мақсатында тест аламын. 1. Б.Момышұлы
кім? |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді |
Дискриптор бойынша бағалау(1-2 бал) |
|
|||||
|
Жаңа сабақ |
«Түйінді сөздер» Оқушыларға парақшаларда түйінді сөздер тізімі беріледі. Олар топтарда сол сөздерді пайдалана отырып әңгіме жасайды, сабақ тақырыбын анықтайды. Түйін сөздер: Момыш, қарлығаш , балалық шақ, әже, жанұя Шығарма авторы Бауыржан Момышұлы туралы мәлімет беріледі. «Фишбоун» әдісі
Орындалу барысы:басына – шығарманың тақырыбын, үстіңгі сүйектеріне – шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін, астыңғы сүйектеріне – эпилог, прологтарды, құйрығына – шығарма тілі жайлы оқушының ойын жазылады . Қаңқадағы жазулар қысқа болу керек. Олар тірек сөздерден немесе тақырыптың негізгі ойын ашатын фразалық сөздерден болуы мүмкін.
|
Түйін сөздер: Момыш, қарлығаш , балалық шақ, әже, жанұя Шығарма авторы Бауыржан Момышұлы туралы мәлімет беріледі.
Шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін, эпилог, прологтарды анықтап жазу. |
Дескриптор: Түйінді сөздерді пайдаланады; Түйінді сөздерді пайдалана отырып әңгіме жасайды. ҚБ Дескриптор: шығарманың тақырыбын анықтайды; шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін анықтайды; шығармадағы эпилог, прологтарды анықтайды; шығарма тілі жайлы оқушы ойы жазылады. |
|
|||||
|
Тапсырмалар |
«Өрмекші» ойыны арқылы автордың толғауларындағы өзінің бейнесін тануына ықпал ету РАФТ стратегиясы Мысалы: Р-Момыш А- ХХ! Ғасыр ұрпағына Ф-өсиет
|
«Өрмекші» ойыны арқылы автордың толғауларындағы өзінің бейнесін тануына ықпал етеді |
Өз бейнесін табуға ықпал етеді 1 б |
|
|||||
|
Жаңа сабақты бекіту |
2-тапсырма. Тақырып бойынша «Бортты жүк» кестесін толтыру. Оқулықтағы қосымша мәліметтерді пайдана отырып, кестені толтырады.
Берілген сұраққа үш дәлел келтіру.
|
Апта дәйексөзі оқушылар сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: Шығарма жанрын анықтай алады.2.Өз ойын нақты дәлелмен жеткізеді.3.Көтерілген мәселені анықтайды. ҚБ
|
|
|||||
|
Үй тапсырмасы беру
|
Бауыржан Момышұлының 5 нақылсөзін жаттап келу |
Бауыржан Момышұлының 5 нақылсөзін жаттап келеді
|
Дескриптор: Нақыл сөзді жаттайды. Мағынасын ашады Толық айтқан оқушыға 1 б беріледі |
|
|||||
|
Кері байланыс |
«Classrom screen» бағдарламасы арқылы сабаққа кері байланыс жасайды
|
Оқушылар сабақты қаншалықты меңгергені туралы бағдарламаға басып шығады |
|
|
|||||
Тексерілді: ________
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұшқан ұя шығармасы. 8-сынып Әдебиет Қмж
Ұшқан ұя шығармасы. 8-сынып Әдебиет Қмж
|
Педагогтің тегі, аты: Қалмұратова Ақбота |
Күні: 04-05.02.2025 Сынып: 8 Ғ, Г, Б Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Б.Момышұлы Ұшқан ұя |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
.1.1.1 әдеби шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін, эпилог, прологтарды анықтау; 8.2.1.1 композицияны тұтастан бөлшеккке, бөлшектен тұтасқа қарай талдау; |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты
Құндылықтарды дарыту |
әдеби шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін, эпилог, прологтарды анықтай алады. Әңгіме жанрына байланысты сюжеттік желілеріне, эпилог, прологтарға талдау жасайды, әңгіме жанрына байланысты сюжеттік желілеріне, эпилог,прологтарға талдау жасай отырып, жанрлық ерекшелігін ажыратады. |
||||||||
|
уақыты |
Педагогтің іс –әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
Бағалау |
Рес |
|||||
|
Басы 2-3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушыларды түгелдеу Сынып тазалығына назар аудару |
Оқушылар сабаққа дайындалады |
|
|
|||||
|
|
Үй тапсырмасы 3 саны арқылы арқылы өтілен тақырыптарға шолу жасау мақсатында тест аламын. 1. Б.Момышұлы
кім? |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді |
Дискриптор бойынша бағалау(1-2 бал) |
|
|||||
|
Жаңа сабақ |
«Түйінді сөздер» Оқушыларға парақшаларда түйінді сөздер тізімі беріледі. Олар топтарда сол сөздерді пайдалана отырып әңгіме жасайды, сабақ тақырыбын анықтайды. Түйін сөздер: Момыш, қарлығаш , балалық шақ, әже, жанұя Шығарма авторы Бауыржан Момышұлы туралы мәлімет беріледі. «Фишбоун» әдісі
Орындалу барысы:басына – шығарманың тақырыбын, үстіңгі сүйектеріне – шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін, астыңғы сүйектеріне – эпилог, прологтарды, құйрығына – шығарма тілі жайлы оқушының ойын жазылады . Қаңқадағы жазулар қысқа болу керек. Олар тірек сөздерден немесе тақырыптың негізгі ойын ашатын фразалық сөздерден болуы мүмкін.
|
Түйін сөздер: Момыш, қарлығаш , балалық шақ, әже, жанұя Шығарма авторы Бауыржан Момышұлы туралы мәлімет беріледі.
Шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін, эпилог, прологтарды анықтап жазу. |
Дескриптор: Түйінді сөздерді пайдаланады; Түйінді сөздерді пайдалана отырып әңгіме жасайды. ҚБ Дескриптор: шығарманың тақырыбын анықтайды; шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін анықтайды; шығармадағы эпилог, прологтарды анықтайды; шығарма тілі жайлы оқушы ойы жазылады. |
|
|||||
|
Тапсырмалар |
«Өрмекші» ойыны арқылы автордың толғауларындағы өзінің бейнесін тануына ықпал ету РАФТ стратегиясы Мысалы: Р-Момыш А- ХХ! Ғасыр ұрпағына Ф-өсиет
|
«Өрмекші» ойыны арқылы автордың толғауларындағы өзінің бейнесін тануына ықпал етеді |
Өз бейнесін табуға ықпал етеді 1 б |
|
|||||
|
Жаңа сабақты бекіту |
2-тапсырма. Тақырып бойынша «Бортты жүк» кестесін толтыру. Оқулықтағы қосымша мәліметтерді пайдана отырып, кестені толтырады.
Берілген сұраққа үш дәлел келтіру.
|
Апта дәйексөзі оқушылар сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: Шығарма жанрын анықтай алады.2.Өз ойын нақты дәлелмен жеткізеді.3.Көтерілген мәселені анықтайды. ҚБ
|
|
|||||
|
Үй тапсырмасы беру
|
Бауыржан Момышұлының 5 нақылсөзін жаттап келу |
Бауыржан Момышұлының 5 нақылсөзін жаттап келеді
|
Дескриптор: Нақыл сөзді жаттайды. Мағынасын ашады Толық айтқан оқушыға 1 б беріледі |
|
|||||
|
Кері байланыс |
«Classrom screen» бағдарламасы арқылы сабаққа кері байланыс жасайды
|
Оқушылар сабақты қаншалықты меңгергені туралы бағдарламаға басып шығады |
|
|
|||||
Тексерілді: ________
шағым қалдыра аласыз













