|
Педагогтің тегі, аты: |
Күні: Сынып: Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бауыржан Момышұлы «Ұшқан ұя» повесінің тарихи және көркемдік құндылығы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.2.1 шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға беру; |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты
Құндылықтарды дарыту |
шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды заманауи тұрғыда салыстыра отырып елжандылық, толеранттық, ұлтжандылыққа тәрбиелейді |
||||||||||||||||||||||||||||
|
уақыты |
Педагогтің іс –әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
Бағалау |
Рес |
|||||||||||||||||||||||||
|
Басы 2-3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушыларды түгелдеу Сынып тазалығына назар аудару |
Оқушылар сабаққа дайындалады |
|
|
|||||||||||||||||||||||||
|
|
Үй тапсырмасы wordwall платформасы арқылы үй тапсырмасын сұрап шығамын https://wordwall.net/ru/resource/28566837 https://wordwall.net/ru/resource/35933402 |
Оқушылар шығарманы сәйкестендіріп шығады |
Дискриптор бойынша бағалау(1-2 бал) |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ |
1. Ұшқан ұя повесінің негізгі идеясы қандай?
2.
Неге ол Ұшкан ұя деп
аталды?
|
Түйін сөздер: Момыш, қарлығаш , балалық шақ, әже, жанұя Шығарма авторы Бауыржан Момышұлы туралы мәлімет беріледі.
Шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін, эпилог, прологтарды анықтап жазу. |
Дескриптор: Түйінді сөздерді пайдаланады; Түйінді сөздерді пайдалана отырып әңгіме жасайды. ҚБ Дескриптор: шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға береді. |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Тапсырмалар |
Берілген тірек мәтіндермен танысып,кестені толтырады, постер арқылы қорғайды. 1-топ
2-топ
3-топ
|
Берілген тірек мәтіндермен танысып,кестені толтырады, постер арқылы қорғайды |
Дескриптор: -үзіндідегі басты мәселені анықтай алады; -қазіргі өмірмен байланыстыра алады; - үзінді арқылы автордың ойын анықтайды; -топтық жұмысқа белсенді қатысады.
|
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақты бекіту |
|
Апта дәйексөзі оқушылар сұрақтарға жауап береді Шығарманың көркемдік құндылығын анықтай отырып пікір жазады |
Шығарманың көркемдік құндылығын анықтай отырып пікір жазады |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы беру
|
Берілген сұраққа тірек мәтіннен дәлелдерді таба отырып, тірек сызбаны толтырады, тұжырым жасайды. «Намыс» тобы- «Жаңа туған нәрестеге берілген батаның ерекшелігі қандай?» «Тәртіп» тобы- «Бауыржанның әкесі Момыш қандай ұлттық құндылықтарды бойына сіңірген?» «Қызмет» тобы – « Жазушы шығармада туған жердің қадір-қасиетін қалай танытады ? » Үлгі:
|
Берілген сұраққа тірек мәтіннен дәлелдерді таба отырып, тірек сызбаны толтырады, тұжырым жасайды.
|
Дескриптор: - берілген сұрақты нақты дәлелдермен талдайды; - талқылауға белсенді қатысады.
Дескриптордың нәтижесінде қалыптастырушы бағалау жүреді. |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
«Classrom screen» бағдарламасы арқылы сабаққа кері байланыс жасайды
|
Оқушылар сабақты қаншалықты меңгергені туралы бағдарламаға басып шығады |
|
|
|||||||||||||||||||||||||
Тексерілді: ________
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұшқан ұя шығармасының тарихи құндылығы 8 сынып әдебиет
Ұшқан ұя шығармасының тарихи құндылығы 8 сынып әдебиет
|
Педагогтің тегі, аты: |
Күні: Сынып: Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бауыржан Момышұлы «Ұшқан ұя» повесінің тарихи және көркемдік құндылығы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.2.1 шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға беру; |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты
Құндылықтарды дарыту |
шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды заманауи тұрғыда салыстыра отырып елжандылық, толеранттық, ұлтжандылыққа тәрбиелейді |
||||||||||||||||||||||||||||
|
уақыты |
Педагогтің іс –әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
Бағалау |
Рес |
|||||||||||||||||||||||||
|
Басы 2-3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушыларды түгелдеу Сынып тазалығына назар аудару |
Оқушылар сабаққа дайындалады |
|
|
|||||||||||||||||||||||||
|
|
Үй тапсырмасы wordwall платформасы арқылы үй тапсырмасын сұрап шығамын https://wordwall.net/ru/resource/28566837 https://wordwall.net/ru/resource/35933402 |
Оқушылар шығарманы сәйкестендіріп шығады |
Дискриптор бойынша бағалау(1-2 бал) |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ |
1. Ұшқан ұя повесінің негізгі идеясы қандай?
2.
Неге ол Ұшкан ұя деп
аталды?
|
Түйін сөздер: Момыш, қарлығаш , балалық шақ, әже, жанұя Шығарма авторы Бауыржан Момышұлы туралы мәлімет беріледі.
Шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін, эпилог, прологтарды анықтап жазу. |
Дескриптор: Түйінді сөздерді пайдаланады; Түйінді сөздерді пайдалана отырып әңгіме жасайды. ҚБ Дескриптор: шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға береді. |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Тапсырмалар |
Берілген тірек мәтіндермен танысып,кестені толтырады, постер арқылы қорғайды. 1-топ
2-топ
3-топ
|
Берілген тірек мәтіндермен танысып,кестені толтырады, постер арқылы қорғайды |
Дескриптор: -үзіндідегі басты мәселені анықтай алады; -қазіргі өмірмен байланыстыра алады; - үзінді арқылы автордың ойын анықтайды; -топтық жұмысқа белсенді қатысады.
|
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақты бекіту |
|
Апта дәйексөзі оқушылар сұрақтарға жауап береді Шығарманың көркемдік құндылығын анықтай отырып пікір жазады |
Шығарманың көркемдік құндылығын анықтай отырып пікір жазады |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы беру
|
Берілген сұраққа тірек мәтіннен дәлелдерді таба отырып, тірек сызбаны толтырады, тұжырым жасайды. «Намыс» тобы- «Жаңа туған нәрестеге берілген батаның ерекшелігі қандай?» «Тәртіп» тобы- «Бауыржанның әкесі Момыш қандай ұлттық құндылықтарды бойына сіңірген?» «Қызмет» тобы – « Жазушы шығармада туған жердің қадір-қасиетін қалай танытады ? » Үлгі:
|
Берілген сұраққа тірек мәтіннен дәлелдерді таба отырып, тірек сызбаны толтырады, тұжырым жасайды.
|
Дескриптор: - берілген сұрақты нақты дәлелдермен талдайды; - талқылауға белсенді қатысады.
Дескриптордың нәтижесінде қалыптастырушы бағалау жүреді. |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
«Classrom screen» бағдарламасы арқылы сабаққа кері байланыс жасайды
|
Оқушылар сабақты қаншалықты меңгергені туралы бағдарламаға басып шығады |
|
|
|||||||||||||||||||||||||
Тексерілді: ________
шағым қалдыра аласыз














