|
Сабақ тақырыбы: |
Ұзындыққа секіру негіздері |
||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: Сауранбаев Лескул Рыскулович Мектеп: Мұхаммед Хайдар Дулати атындағы орта мектебі |
|||||||||
|
Сыныбы: 2 |
Қатысқан саны 20 |
Қатыспағандар саны |
|||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
2.4.3.2. Дене жаттығуларын орындау кезінде және қимыл-қозғалыс уақытында ағзадағы физикалық өзгерістерді бақылауды біледі |
||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады Кеңістікте еркін қозғалу жаттығуларын жасауды біледі. Ұзындыққа секірудің, қозғалудың қарапайым жаттығуларын орындай алады Оқушылар көпшілігі орындай алады Қимыл-қозғалыс жаттығуларын орындауды Ұзындыққа секіру кезінде орындалатын қарапайым жаттығуларды орындай алады Кейбір оқушылар орындай алады Кеңістікте қозғалу еркін жаттығуларды орындай Ұзындыққа шапшаң жүгіріп, секіру жаттығуларын орындауды Берілген уақыт ішінде ұзындыққа секіру жаттығуларын орындауы. |
||||||||
|
Пән аралық байланыс : |
Математика , әдебиеттік оқу |
||||||||
|
Алдынғы оқу: |
Қозғалмалы ойындар |
||||||||
|
Жоспарланған уақыт: |
Жоспарланған жаттығулар түрлері. |
Ресурстар. |
|||||||
|
45 мин |
Ж.Д.Ж Басқа : қолға, белге, аяққа арналған жаттығулар түрлері. |
Доп, ,АКТ |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||||
|
Сабақ кезендері |
|||||||||
|
Сабақтың басы: 10 минут |
(Б, Ж.Тәж.К) Сапқа тұрғызу .Сәлемдесу. Сабақ барысын түсіндіру. Саптағы жаттығулар: Еркін жүгірулер. Сап түзіп жүру, асықпай баяу жүгіру, секіру, ырғу, керілу. Құралсыз орындалатын жалпы дамыту жаттығуларын орындау. (Б, Тәж, Ф) Қауіпсіздік ережелерін қолдана білу. « Кім шапшаң?» ойыны.Оқушылар кеңістікте еркін секіру мен жүгіруді зерттейді. Оқушыларға секіру, сермелу дағдыларының не екенін түсінгендіктерін сипаттай және көрсету. Кең ашық кеңістікте мұғалім көмегімен немесе сыныптас арқылы 1-2 жаттығу орындау. Доппен кеңістікте қозғалу, лақтыру, қағып алу еркін жаттығулары |
Әр жаттығу үшін кең, таза кеңістік,ысқырық, конус, нығыздалған доптар. |
|||||||
|
Сабақтың ортасы: 30 минут |
Геометриялық фигуралар арқылы екі топқа бөліп. Жарыс ережелерін түсіндіру. Ойын ережесі: Топ мүшелері қолдарына волейбол добын ұстап мәре сызығынан жүгіріп шығып, 20 метр қашықтықтағы жалаушадан шапшың жүгіріп айналып келуі қажет. Келген соң добын келесі топ мүшесіне береді. Топ мүшелерінің барлығы жалаушадан айналыр келегнще жарыс жалғасады. Қай топ жарысты бірінші аяқтаса сол топ жеңіске жетеді. «Ұзындыққа секіру» жарыс. Жарыс ережесі: Топ мүшелері кезек – кезек ұзындыққа секіріп жарысады. Қай топ мүшелері қашыққа секірсе, сол топ жеңіске жетеді. Берілген уақыт ішінде ұзындыққа секіру. Оқушылар секіру сапасын жақсарту үшін секіріп және жүгіріп жүргенде оларға сұрақтар қою. Жаттығуларды дұрыс оқушыға сыныптың алдында жаттығуларын қайталата көрсету. Оқушылардан жүрек соғуының жиілігі мен тыныс алуларын секіруден кейін тексеру. Өзгерістер байқау. |
|
|||||||
|
|
Критериалды бағалау |
|
|||||||
|
Дискриптор сұрақтары: |
1.Оқушылар ойынды дұрыс меңгере алды ма? |
2.Команда ойыншылары ойынға түгел қатысты ма? |
3.Оқушылар қауіпсыздік ережесін ескеріп отырды ма? |
Қорытынды бөлім: |
|||||
|
Оқушылар |
2 |
2 |
2 |
6 |
|||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Р е ф л е к с и я Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді басу. Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды. Оқушылар бүгін ұзындыққа секіру негіздерін үйренді. |
||||||||
|
Сабақ өз деңгейінде өтті.Жоспарланған саралау іске асты.Уақытым толық жетті. Смайлинктермен немесе басмармақтырымен көрсету арқылы. |
|||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|
||||||||
|
Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Қолын аяғын дұрыс қою. Жүгірген кезінде қолмен аяқтың үйлесімділігін дұрыс жүгіруі. Жүгіру кезінде қауіпсіздікті сақтау. Жүгіргенде тепе-теңдікті сақтап бір қалыпта жүгіру. |
Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Жүгіру кезінде секіргішпен арақашықтық сақтау. « Кім шапшаң?» ойнағанда тыныс алуды біркелкі сақтау. |
|||||||
|
Қорытынды бағалау. Ең жақсы өткен екі нәрсе (Оқыту мен оқуға қатысты) Оқушылар топтық жұмыста белсенділік танытты. Ойынға оқушылар ұйымшылдықпен қатысты. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді. (Оқыту мен оқуға қатысты) Ұзындыққа секіру жаттығуларының әдіс тәсілдерін түрлендіру арқылы сабақта қолдану Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1.Дене тәрбиесі сабағындағы қозғалмалы ойындары барысында қауіпсіздік ережелерін қадағалау
2.Келесі сабақта қозғалмалы ойындар түрлерін түрлендіріп өткізу. |
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұзындыққа секіру негіздері
Ұзындыққа секіру негіздері
|
Сабақ тақырыбы: |
Ұзындыққа секіру негіздері |
||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: Сауранбаев Лескул Рыскулович Мектеп: Мұхаммед Хайдар Дулати атындағы орта мектебі |
|||||||||
|
Сыныбы: 2 |
Қатысқан саны 20 |
Қатыспағандар саны |
|||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
2.4.3.2. Дене жаттығуларын орындау кезінде және қимыл-қозғалыс уақытында ағзадағы физикалық өзгерістерді бақылауды біледі |
||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады Кеңістікте еркін қозғалу жаттығуларын жасауды біледі. Ұзындыққа секірудің, қозғалудың қарапайым жаттығуларын орындай алады Оқушылар көпшілігі орындай алады Қимыл-қозғалыс жаттығуларын орындауды Ұзындыққа секіру кезінде орындалатын қарапайым жаттығуларды орындай алады Кейбір оқушылар орындай алады Кеңістікте қозғалу еркін жаттығуларды орындай Ұзындыққа шапшаң жүгіріп, секіру жаттығуларын орындауды Берілген уақыт ішінде ұзындыққа секіру жаттығуларын орындауы. |
||||||||
|
Пән аралық байланыс : |
Математика , әдебиеттік оқу |
||||||||
|
Алдынғы оқу: |
Қозғалмалы ойындар |
||||||||
|
Жоспарланған уақыт: |
Жоспарланған жаттығулар түрлері. |
Ресурстар. |
|||||||
|
45 мин |
Ж.Д.Ж Басқа : қолға, белге, аяққа арналған жаттығулар түрлері. |
Доп, ,АКТ |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||||
|
Сабақ кезендері |
|||||||||
|
Сабақтың басы: 10 минут |
(Б, Ж.Тәж.К) Сапқа тұрғызу .Сәлемдесу. Сабақ барысын түсіндіру. Саптағы жаттығулар: Еркін жүгірулер. Сап түзіп жүру, асықпай баяу жүгіру, секіру, ырғу, керілу. Құралсыз орындалатын жалпы дамыту жаттығуларын орындау. (Б, Тәж, Ф) Қауіпсіздік ережелерін қолдана білу. « Кім шапшаң?» ойыны.Оқушылар кеңістікте еркін секіру мен жүгіруді зерттейді. Оқушыларға секіру, сермелу дағдыларының не екенін түсінгендіктерін сипаттай және көрсету. Кең ашық кеңістікте мұғалім көмегімен немесе сыныптас арқылы 1-2 жаттығу орындау. Доппен кеңістікте қозғалу, лақтыру, қағып алу еркін жаттығулары |
Әр жаттығу үшін кең, таза кеңістік,ысқырық, конус, нығыздалған доптар. |
|||||||
|
Сабақтың ортасы: 30 минут |
Геометриялық фигуралар арқылы екі топқа бөліп. Жарыс ережелерін түсіндіру. Ойын ережесі: Топ мүшелері қолдарына волейбол добын ұстап мәре сызығынан жүгіріп шығып, 20 метр қашықтықтағы жалаушадан шапшың жүгіріп айналып келуі қажет. Келген соң добын келесі топ мүшесіне береді. Топ мүшелерінің барлығы жалаушадан айналыр келегнще жарыс жалғасады. Қай топ жарысты бірінші аяқтаса сол топ жеңіске жетеді. «Ұзындыққа секіру» жарыс. Жарыс ережесі: Топ мүшелері кезек – кезек ұзындыққа секіріп жарысады. Қай топ мүшелері қашыққа секірсе, сол топ жеңіске жетеді. Берілген уақыт ішінде ұзындыққа секіру. Оқушылар секіру сапасын жақсарту үшін секіріп және жүгіріп жүргенде оларға сұрақтар қою. Жаттығуларды дұрыс оқушыға сыныптың алдында жаттығуларын қайталата көрсету. Оқушылардан жүрек соғуының жиілігі мен тыныс алуларын секіруден кейін тексеру. Өзгерістер байқау. |
|
|||||||
|
|
Критериалды бағалау |
|
|||||||
|
Дискриптор сұрақтары: |
1.Оқушылар ойынды дұрыс меңгере алды ма? |
2.Команда ойыншылары ойынға түгел қатысты ма? |
3.Оқушылар қауіпсыздік ережесін ескеріп отырды ма? |
Қорытынды бөлім: |
|||||
|
Оқушылар |
2 |
2 |
2 |
6 |
|||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Р е ф л е к с и я Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді басу. Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды. Оқушылар бүгін ұзындыққа секіру негіздерін үйренді. |
||||||||
|
Сабақ өз деңгейінде өтті.Жоспарланған саралау іске асты.Уақытым толық жетті. Смайлинктермен немесе басмармақтырымен көрсету арқылы. |
|||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|
||||||||
|
Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Қолын аяғын дұрыс қою. Жүгірген кезінде қолмен аяқтың үйлесімділігін дұрыс жүгіруі. Жүгіру кезінде қауіпсіздікті сақтау. Жүгіргенде тепе-теңдікті сақтап бір қалыпта жүгіру. |
Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Жүгіру кезінде секіргішпен арақашықтық сақтау. « Кім шапшаң?» ойнағанда тыныс алуды біркелкі сақтау. |
|||||||
|
Қорытынды бағалау. Ең жақсы өткен екі нәрсе (Оқыту мен оқуға қатысты) Оқушылар топтық жұмыста белсенділік танытты. Ойынға оқушылар ұйымшылдықпен қатысты. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді. (Оқыту мен оқуға қатысты) Ұзындыққа секіру жаттығуларының әдіс тәсілдерін түрлендіру арқылы сабақта қолдану Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1.Дене тәрбиесі сабағындағы қозғалмалы ойындары барысында қауіпсіздік ережелерін қадағалау
2.Келесі сабақта қозғалмалы ойындар түрлерін түрлендіріп өткізу. |
|||||||||
шағым қалдыра аласыз













