Ы.Алтынсарин Атымтай Жомарт

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ы.Алтынсарин Атымтай Жомарт

Материал туралы қысқаша түсінік
Блум таксаномиясымен жазылған
Материалдың қысқаша нұсқасы

Сабақтың тақырыбы:

Ы.Алтынсарин «Атымтай Жомарт» Жомартық пен сараңдық



Күні: 12.12. 17

СЫНЫП: 5


Қатысқаноқушылар саны:


Қатыспағаноқушылар саны: 0

Оқу мақсаты

әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табу.(5.А/И1)

Мақсаты:

Білу: Басты кейіпкерге мінездеме беру, сипаттама беру, портретін анықтау

Түсіну:Адам бойындағы жақсы қасиеттерді табу, оның антонимін табу

Қолдану: мақал-мәтелдер жазу, өз бойындағы қасиеттерді табу, жаман қасиеттерден арылуына ықпал ету

Талдау: мәтін жазу, кейіпкер мінезімен салыстыру, өмірмен байланыстыру

Жинақтау: эссе жазу, өлең шумақтарын құрастыру, негізгі ойды анықтау

Бағалау:. Сұрақтарға жауап беру арқылы бүгінгі ұрпақ көзімен баға беру, қорытындылау

Күтілетін нәтиже

Білу: Басты кейіпкерге мінездеме береді, сипаттама береді, портретін анықтайды

Түсіну: Адам бойындағы жақсы қасиеттерді табады, оның антонимін табады

Қолдану: мақал-мәтелдер айтады, өз бойындағы қасиеттерді анықтайды

Талдау: мәтін жазады, кейіпкер мінезімен салыстырады, өмірмен байланыстырады

Жинақтау: эссе жазады, өлең шумақтарын құрастырады, негізгі ойды анықтайды

Бағалау:. Сұрақтарға жауап беру арқылы бүгінгі ұрпақ көзімен баға береді, қорытындылайды

Сабақтың құрылымы


І. Ақпараттар блогы

ІІ. Логикалық тапсырмалар блогы

ІІІ. Жаттықтыру және білімді есепке алу блогы

ІV. Интеллектуалды тренинг блогы

V .Күтілетін нәтиже блогы


Оқыту әдісі:«АКТ» «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер» « Оқыту үшін бағалау мен оқуды бағалау» « Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету» « Оқытуды басқару және көшбасшылық»

Мұғалім іс-әрекетінің тәсілі:Бағыт-бағдар береді, оқушыларға қажет болғанда көмек береді, олардың танымдық тапсырмалырды өз бетімен орындауын қадағалайды

Оқу іс-әрекетін ұйымдастыру формасы:Бақылау-сынақ сабағы

Танымдық тапсырмалар:Сабақтың ЖБЕА блогында беріледі

Оқушы іс-әрекетін ұйымдастыру:Күтілетін нәтижеге қол жеткізу үшін кестеде берілген тапсырмаларды орындап, сұрақтарға жауап беру. Өз мүмкіндіктеріне қарай деңгейлік тапсырмаларды орындау. Тақырыптың идеясын түсіне отырып баға беру.

Оқушыда дағды қалыптастыру:Өзін-өзі дамыту дағдылары – өзінің деңгейін бағалау, оны жоғарылату бағытында жүйелі жұмыс жасау, белгіленген мақсатқа жетіп барып нәтиже көрсету, жинақталған білім мен қалыптасқан дағды негізінде ой қорыта алу

Негізгі ұғымдар мен терминдер: борыш, обал, сауап

Ақпарат көзі:Оқулық

Сабақты бағалау:Оқушының оқу іс-әрекеті ол СТК-дағы дағы тапсырмаларды орындау орындау деңгейіне байланысты бағаланады

І. Ақпарат блогы






Тақырып жоспары: 6 минут

1.Кейіпкер мінезін ашу

2.Өз бойындағы қасиеттерді анықтау

3. Эссе, мәтін, 5 жолды өлең жазу

Сұрақтар:І.Білу. Түсіну

  1. Адам мінезі туралы мақал-мәтел

  2. Жақсылық туралы

  3. Жамандық туралы

  4. Сараңдық туралы

  5. Жомартық туралы

ІІ. Қолдану. Талдау

  1. Менің бойымда 5 жақсы қасиет

  2. Менің бойымдағы 5 жаман қасиет

  3. Атымтай Жомарттың бойындағы қасиет бар ма?

ІІІ. Жинақтау

  1. Әңгіменің негізгі түйіні неде?

Ойыңды «4 сөйлем» әдісін пайдаланып айт

ІІ. Логикалық тапсырмалар блогы. 5 минут

Адам бойындағы жақсы , жаман қасиеттер туралы жазылған шығарманы білесің?

Оларды өмірлік ұстанымым деп айта аласың ба ? Неге?



ІІІ. Жаттықтыру және жаңа білімді есепке алу блогы 18 мин.




І деңгей ( Білу. Түсіну)

Сараңдық пен жомарттыққа байланысты тұрақты сөз тіркестерін жаз

Сөзжұмбақ құрастыр

ІІ деңгей

«Періште алтын көрсе жолдан таяды» деген сөзге қалай түсінесің?

ІІІ деңгей

«Арпа- бидай тас ас екен, алтын –күміс тас екен» деп аяқталатын мәтін жаз


ІV. Интеллектуалды тренинг блогы 6 мин.



5 жолды өлең жазу

  1. топ Обал

  2. топ Сауап

  3. топ Борыш

  4. топ Ождан


Үй тапсырмасын беруҚосымша ақпарат














Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
03.01.2018
631
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі