сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Заңды білу заман талабы |
|
|
Құндылықты дарыту |
|
|
|
Қауіпсіздік сабағы |
ТӨТЕНШЕ ЖАҒДАЙ ТУЫНДАҒАН КЕЗДЕ ЖЕДЕЛ ҚЫЗМЕТТЕРГЕ ҚОҢЫРАУ ШАЛУ СКРИПТЕРІ» |
|
|
Мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру бөлімі
ІІ. Кіріспе бөлім
|
Мақал-мәтелдермен жұмыс: «Тәртіпке бағынған құл болмайды, тәртіпсіз ел болмайды». «Заңның құрығы бәрінен ұзын». Оқушылардан мақалдардың мәнін ашу сұралады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІІ. Негізгі бөлім
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
ІV. Қорытынды бөлім
|
Ойын: "Менің таңдауым"Тапсырма: Мұғалім әртүрлі
жағдаяттарды айтады, ал балалар "Бұл құқық" немесе "Бұл міндет" деп
жауап береді.
Мақсаты: Құқық пен міндет арасындағы айырмашылықты түсіндіру. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Қауіпсіздік сабағы |
Сабақтың мақсаты: оқушыларды қауіпсіздік жүйесіне кіретін қызметтерді шақыру кезінде ақпараттың мазмұнымен таныстыру және туындаған қауіпті жағдай туралы қауіпсіздік қызметіне телефон арқылы дұрыс хабарлауға үйрету. Сабақ барысы
Жағымды мотивациялық көзқарасты қалыптастыру (1-2 мин).
Педагог: Телефонмен сөйлескен кезде бір маңызды ереже бар, оны өздерің болжап көріңдер. Нақты ережені анықтау үшін «Бүлінген телефон» ойыны өткізіледі. Педагог оқушыларды қатарға тұрғызып, бір сөзді бір-біріне сыбырлап жеткізуді, содан кейін бірінші және соңғы сөздерді салыстыруды ұсынады. Педагог:
3. Білімді өзектендіру «Есте сақта!»
4. Бастапқы білімді игеру және түсінуді тексеру Қауіпсіздік қызметтерін шақыру ережелері Педагог: қауіпсіздік менеджері қоңыраудың себебін тез түсініп алу үшін дұрыс хабарлап айту керек. Жедел қызметке қоңырау шалған кезде диспетчерге нені хабарлау керек:
МАҢЫЗДЫ! Төтенше қызметтерге жалған қоңырау шалуға, алдауға болмайды! Топпен жұмыс. Рольдік ойын Пәтердің есігін бейтаныс адам кетпей қағып тұрса, полицияға хабарлау керек. Сіздің пәтеріңізден өрт шықса, өрт сөндірушілерге хабарлау керек. Топтық жұмыс. Рольдік ойын
Бекіту. Өзіндік жұмыс Тапсырма. Жағдайды анықтап, төтенше қызметтерінің телефон нөмірін кестеге жаз.
5. Қорытынды
Рефлексия. «Қажет, қажет емес, қызықты» (ауызша немесе жазбаша түрде болуы мүмкін). «Қажет» бағанына сабақ туралы ұнаған пікірін, жағымды эмоциялар тудырған ақпарат.
Пайдалы сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=fyfkEuHSiIc&list=PLA5eCSY2FeoQLLocS- IEuEG9KjOrJzvPM&index=5
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Заңды білу заман талабы тәрбие сағаты қмжсы қауіпсіздік сабағы
Заңды білу заман талабы тәрбие сағаты қмжсы қауіпсіздік сабағы
сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Заңды білу заман талабы |
|
|
Құндылықты дарыту |
|
|
|
Қауіпсіздік сабағы |
ТӨТЕНШЕ ЖАҒДАЙ ТУЫНДАҒАН КЕЗДЕ ЖЕДЕЛ ҚЫЗМЕТТЕРГЕ ҚОҢЫРАУ ШАЛУ СКРИПТЕРІ» |
|
|
Мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру бөлімі
ІІ. Кіріспе бөлім
|
Мақал-мәтелдермен жұмыс: «Тәртіпке бағынған құл болмайды, тәртіпсіз ел болмайды». «Заңның құрығы бәрінен ұзын». Оқушылардан мақалдардың мәнін ашу сұралады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІІ. Негізгі бөлім
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
ІV. Қорытынды бөлім
|
Ойын: "Менің таңдауым"Тапсырма: Мұғалім әртүрлі
жағдаяттарды айтады, ал балалар "Бұл құқық" немесе "Бұл міндет" деп
жауап береді.
Мақсаты: Құқық пен міндет арасындағы айырмашылықты түсіндіру. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Қауіпсіздік сабағы |
Сабақтың мақсаты: оқушыларды қауіпсіздік жүйесіне кіретін қызметтерді шақыру кезінде ақпараттың мазмұнымен таныстыру және туындаған қауіпті жағдай туралы қауіпсіздік қызметіне телефон арқылы дұрыс хабарлауға үйрету. Сабақ барысы
Жағымды мотивациялық көзқарасты қалыптастыру (1-2 мин).
Педагог: Телефонмен сөйлескен кезде бір маңызды ереже бар, оны өздерің болжап көріңдер. Нақты ережені анықтау үшін «Бүлінген телефон» ойыны өткізіледі. Педагог оқушыларды қатарға тұрғызып, бір сөзді бір-біріне сыбырлап жеткізуді, содан кейін бірінші және соңғы сөздерді салыстыруды ұсынады. Педагог:
3. Білімді өзектендіру «Есте сақта!»
4. Бастапқы білімді игеру және түсінуді тексеру Қауіпсіздік қызметтерін шақыру ережелері Педагог: қауіпсіздік менеджері қоңыраудың себебін тез түсініп алу үшін дұрыс хабарлап айту керек. Жедел қызметке қоңырау шалған кезде диспетчерге нені хабарлау керек:
МАҢЫЗДЫ! Төтенше қызметтерге жалған қоңырау шалуға, алдауға болмайды! Топпен жұмыс. Рольдік ойын Пәтердің есігін бейтаныс адам кетпей қағып тұрса, полицияға хабарлау керек. Сіздің пәтеріңізден өрт шықса, өрт сөндірушілерге хабарлау керек. Топтық жұмыс. Рольдік ойын
Бекіту. Өзіндік жұмыс Тапсырма. Жағдайды анықтап, төтенше қызметтерінің телефон нөмірін кестеге жаз.
5. Қорытынды
Рефлексия. «Қажет, қажет емес, қызықты» (ауызша немесе жазбаша түрде болуы мүмкін). «Қажет» бағанына сабақ туралы ұнаған пікірін, жағымды эмоциялар тудырған ақпарат.
Пайдалы сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=fyfkEuHSiIc&list=PLA5eCSY2FeoQLLocS- IEuEG9KjOrJzvPM&index=5
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













