Карипжанов Нурбек Амангелдыевич
Жеке ақпарат жазылмаған
Ватсапта бөлісу
Телеграммда бөлісу
Фейсбукта бөлісу
Сілтемені көшіру
Барлығы: 22 материал
Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру.
Шаяхметова Әсел Асқарқызы
11 Қараша 2019
495
студент мұғалімдерге
Алгебра
Презентация
7 сынып
ШҚО-ң дала өсімдіктері мен жануарлары
Карипжанов Нурбек Амангелдыевич
22 Желтоқсан 2017
523
Тапсырма № 2 Берілген өсімдік атауларынан шөлейт дала өсімдіктерінің астын сыз. 1.Таспашөп; 2.Жантақ; 3.Көкнәр; 4.Сексеуіл; 5.Арша; 6.Қамыс; 7.Қазжуа; 8.Қияқ; 9.Алақоржын; 10.Боз. Тапсырма № 3 Шөлейт, шөл жануарлар әлемін жаз.
География
Сыныптан тыс жұмыс
Барлық сыныптар
Физикалық – географиялық кешендер
Карипжанов Нурбек Амангелдыевич
22 Желтоқсан 2017
948
Физикалық-географиялық кешен - ең басты ұғымдардың бірі физикалық географияның. Ол мынандай бөлшектерден, элементтерден және компоненттерден тұрады: ауа, су, литогенная негізі (тау жыныстары мен жер бетінің тегіс еместігі), топырақ және тірі ағзалар (өсімдіктер, жануарлар, микроорганизмдер). Олардың жиынтығы құрады, табиғи-аумақтық кешені (ТАК) жер бетінің. ТАК ретінде қарастыруға болады бүкіл жер бетін, жекелеген материктер, мұхиттар, сондай-ақ шағын учаскелер: склон сайдан, болотная кочка. ТАК - бірлік, ол бар, тауардың шығу тегі (өткен) және дамуы (осы, келер).
География
Баяндамалар, реферат
Барлық сыныптар
Қазақстанның табиғат ресурстарын тиімді пайдалану, қорғау және экологиялық мәселелер
Карипжанов Нурбек Амангелдыевич
22 Желтоқсан 2017
779
Сабақтың мақсаты: Студенттердің туған жерге деген жауапкершілігін арттыру, табиғат байлықтарын тиімді пайдалану үйрету. Дамытушылық мақсаты: Студенттердің ойлау қабілетін дамыту, өзін-өзі басқаруға үйрету. Сабақтың түрі: Сот сабағы. Құрал –жабдықтар Қазақстанның физикалық картасы, глобус, буклеттер, интерактив тақта, плакаттар, «Қызыл кітап», «Ақсу-Жабағылы» кітабы
География
Тәрбие сағаты
Барлық сыныптар
Жаратылыстану табиғат жайлы ғылымдардың жиынтығы ретінде
Карипжанов Нурбек Амангелдыевич
22 Желтоқсан 2017
727
Тақырыпқа сай дайындалған ресурстармен постер жасау Оқулықтағы тапсырмаларды орындау Сарамандық жұмыс Жаратылыстану сабағының сендерге қажеті неде деп ойлайсыңдар? I топ-жаратылыстану ғылымы II топ-денелер заттан тұрады IIIтоп-табиғаттағы денелер (топтар тапсырмаларын қорғайды) Жекелей жұмыс.Оқушылар арсында кім қанша дене туралы айтады және оның құрамдас бөліктерін атап беру. Видеороликтегі би қимылдарын бірге жасайды. Топтарға тәжірибеге қажетті заттар беріледі. Iтопқа.Ақ бет пен жаңғақ Iiтопқа.1 стақан су мен иод беріледі. IIIтопқа.тұз,қант беріледі. Топ оқушылары біріге отырып,тәжірибе жасап оған қорытынды жазып,оқып береді.
География
Сабақ жоспары
5 сынып
Мектепте жобалау технолоиясын пайдалану
Карипжанов Нурбек Амангелдыевич
22 Желтоқсан 2017
515
Бүгінгі таңдағы Қазақстанның әлемдік білім кеңістігіне енуге деген мүдделілігі осы салада халықаралық әлеуметтік және экономикалық тұрғыдан озық деп танылған оқыту модельдерін өз мүмкіндігімізге сай үйлестіре қолдану үшін заман талабына лайық отандық білім беру стратегиясы мен тактикасын жаңалаудың қажеттілігін арттырып отыр. Өйткені «ұлттың бәсекелестік қабілеті, бірінші кезекте, оның білімділік деңгейімен айқындалады. Әлемдік білім кеңістігіне толығымен кірігу білім беру жүйесін халықаралық деңгейге көтеруді талап ететіні сөзсіз»
География
Мақала
Барлық сыныптар
Климаттың адам өмірі мен оның шаруашылық әрекетіне тигізетін әсері
Карипжанов Нурбек Амангелдыевич
22 Желтоқсан 2017
308
Жаңа сабақты оқушылардың түсінуі -сабақ сатыларына арналған сұрақтар көмегі арқылы талқылау -ойлы тұжырым жасауға мүмкіндік беру. 1. Білімділік: Климаттың адам өмірі мен оның шаруашылық әрекетіне тигізетін әсері туралы білімдерін қалыптастыра отырып, оқушылардың дүниетанымдық қабілеттерін кеңейту. 2.Дамытушылық: Ойын арқылы оқушылардың ой-өрісін, ойлау қабілеттерін өздігінен ізденісін дамыту. 3. Тәрбиелік: Қолайсыз атмосфералық құбылыстармен таныстыра отырып, табиғатына, туған жеріне деген сүйіспеншілігін ояту, бірін-бірі тәрбиелеу.
География
Ашық сабақ
8 сынып
Антропогендік геожуйелерди пайдалануды бағалау және өзгерту
Карипжанов Нурбек Амангелдыевич
22 Желтоқсан 2017
414
Антропоген, антропогендік жүйе - геологияда ұзақтығы 700 мың млн жылға жуық кайнозойдың қазіргі ең соңғы (төрттік) жүйесі (кезеңі). Плейстоцен және голоцен деп бөлінеді. Плейстоценде жоғары ендіктерде климаттың бірнеше рет суынуы мен жылынуының ауысымдары материктік мұз басу мен мұз- дықсыз атыраптарда ылғалды климаттың тұрақтануымен жалғасты. Бұл кездегі ең маңызды окиға — Жер бетінде адам пайда болды.
География
Баяндамалар, реферат
Барлық сыныптар
ЖОБАЛАУ ТЕХНОЛОГИЯСЫН ГЕОГРАФИЯ ПӘНІНДЕ ҚОЛДАНУ
Карипжанов Нурбек Амангелдыевич
22 Желтоқсан 2017
1047
Жобалау технологиясы – пәнаралық және шығармашылықпен кіріктірілген бағдарлы жұмыс түрі. Қазіргі кезде мектеп тәжірибесінде қолданылып жүрген жобалау технологиясы пәндік білімнің мақсат, міндеттеріне сәйкес табиғаттың, қоршаған ортаның, өмірдің заңдылықтарын зерделеуде мәселені өзінше жоба ретінде жоспарлап шешімін табу жолдарын іздестіреді. Бұл әдістің оқу үдерісі барысындағы ерекшелігі оқушының өз жобасын құрып, шығармашылықпен айналысуында[1].
География
Авторлық бағдарлама
Барлық сыныптар
Педагогикадағы ғылыми зерттеудің белгілері мен түрлері.
Карипжанов Нурбек Амангелдыевич
22 Желтоқсан 2017
6175
Педагогикадағы ғылыми зерттеудің белгілері мен түрлері. Әдіснамалық арнайы талдау нәтижелерінде негізделіп педагогика саласындағы үдерістер мен нәтижелерді ғылым саласына жатқызатын белгілері бөлініп қарастырылады. Ондай белгілер төртеу. Олардың біріншісі – біз қоятын мақсаттар сипаты. Мақсат практикалық немесе танымдық болуы мүмкін. Мұғалім балаларды оқыту және тәрбиелеу үшін практикалық мақсатпен сабақтар жүргізеді. Егер ол осы сыныпта қандай тәсілдер пайдалануға, осы жағдайларда өте жақсы нәтижеге жетуге болатыны туралы білім алса, бұл әзірге ғылым емес. Мұндай білім – эмпирикалық. Ал егер ғылыми танымдық деңгейде мақсат қойылса, яғни ғылыми негізделген оқыту әдісінің тәрбиелік қызметі түрлерінің тиімділігін анықтау сияқты мақсат қойылса, бұл танымдық мақсат болады да, алынған білім педагогика ғылымының қрына енеді
География
Авторлық бағдарлама
Барлық сыныптар
Алтай тауының климаты, өзендері мен көлдері, табиғат зоналары
Карипжанов Нурбек Амангелдыевич
22 Желтоқсан 2017
2921
Білімділік: Оқушылардың Алтайдың орографиялық сызбасын оқып-үйренуге, пайдалы қазбаларының таралу заңдылықтары, климат жағдайларының ерекшеліктері, өзендері, көлдері, қорықтары, табиғат ресурстары туралы білімдерін кеңейту. Дамытушылық: Сұрақтарға жауап беру арқылы білім жинақтауына, әртүрлі тапсырмалардың көмегін пайдалана отырып, оқушылардың танымдық қабілетін дамыту, пәнге қызығушылығын ояту, өз ойын, пікірін дұрыс айта білуге үйрету. Тәрбиелік: Оқушыларды бірлесіп жұмыс істеуге, бір-бірінің пікірін тыңдай білуге, табиғаттың сұлулығын аялауға тәрбиелеу.
География
Сабақ жоспары
8 сынып
Жаратылыстану табиғат жайлы ғылымдардың жиынтығы ретінде
Карипжанов Нурбек Амангелдыевич
21 Желтоқсан 2017
767
Мақсаты Күтілетін нәтиже Тақырыптың маңыздылығымен танысады, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, тапсырмаларды дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады Психологиялық ахуал Психологиялық дайындық «Жүректен - жүрекке» шеңбері – Әрбір еркелетіп айтатын есім гүлге ұқсайды. Гүлдердің бәрі әдемі: раушан да, қызғалдақ та, бәйшешек те – бәрі де өзінше керемет, бәрі де адамға қуаныш сыйлайды. Біздің есіміміз де осындай керемет! Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. Топқа бөлу Геометриялық фигуралар үлестіріледі Оқушылар таңдаған фигураларына сай топтарға бөлініп отырады. Қызығушылықты ояту Жаңа тақырыпқа арналған таныстырылым тамашалау Шығармашылық тапсырма 1-топ Сөзжүмбақ 2-топ Ребус 3-топ Тест құрастыру
Жаңартылған бағдарлама
Сабақ жоспары
5 сынып
Педагогикадағы ғылыми зерттеудің белгілері мен түрлері.
Карипжанов Нурбек Амангелдыевич
21 Желтоқсан 2017
299
Педагогикадағы ғылыми зерттеудің белгілері мен түрлері. Әдіснамалық арнайы талдау нәтижелерінде негізделіп педагогика саласындағы үдерістер мен нәтижелерді ғылым саласына жатқызатын белгілері бөлініп қарастырылады. Ондай белгілер төртеу. Олардың біріншісі – біз қоятын мақсаттар сипаты. Мақсат практикалық немесе танымдық болуы мүмкін. Мұғалім балаларды оқыту және тәрбиелеу үшін практикалық мақсатпен сабақтар жүргізеді. Егер ол осы сыныпта қандай тәсілдер пайдалануға, осы жағдайларда өте жақсы нәтижеге жетуге болатыны туралы білім алса, бұл әзірге ғылым емес. Мұндай білім – эмпирикалық. Ал егер ғылыми танымдық деңгейде мақсат қойылса, яғни ғылыми негізделген оқыту әдісінің тәрбиелік қызметі түрлерінің тиімділігін анықтау сияқты мақсат қойылса, бұл танымдық мақсат болады да, алынған білім педагогика ғылымының қрына енеді.
География
Авторлық бағдарлама
Барлық сыныптар
Мұхиттармен байланысты апаттар
Карипжанов Нурбек Амангелдыевич
21 Желтоқсан 2017
1103
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) 7.3.3.7- мұхитар мен теңіздермен байланысты апаттарды топтастырып, сақтану шараларын ұсынады Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар: • Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді. Оқушылардың басым бөлігі: • Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады. Кейбір оқушылар: • Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады. Бағалау критерийі Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. Тілдік құзіреттілік Мұхиттармен байланысты апаттар Ресурстар Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. Әдіс-тәсілдер Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.
География
Ашық сабақ
7 сынып
ШҚО-ң дала өсімдіктері мен жануарлары
Карипжанов Нурбек Амангелдыевич
21 Желтоқсан 2017
970
Тапсырма № 1 Дала түрлерінің бір-бірінен қандай айырмашылығы бар? Дала түрлері Шалғынды дала Қуаң дала Егістік дала Тапсырма № 2 Берілген өсімдік атауларынан дала өсімдіктерінің астын сыз. 1.Көкнәр; 2.Шырша; 3.Сарыгүл; 4.Бетеге; 5.Жантақ; 6.Жиде; 7.Боз; 8.Жусан; 9.Қоға; 10.Сұлы.
География
Сабақ жоспары
8 сынып
Физикалық – географиялық кешендер
Карипжанов Нурбек Амангелдыевич
21 Желтоқсан 2017
1196
Физикалық-географиялық кешен - ең басты ұғымдардың бірі физикалық географияның. Ол мынандай бөлшектерден, элементтерден және компоненттерден тұрады: ауа, су, литогенная негізі (тау жыныстары мен жер бетінің тегіс еместігі), топырақ және тірі ағзалар (өсімдіктер, жануарлар, микроорганизмдер). Олардың жиынтығы құрады, табиғи-аумақтық кешені (ТАК) жер бетінің. ТАК ретінде қарастыруға болады бүкіл жер бетін, жекелеген материктер, мұхиттар, сондай-ақ шағын учаскелер: склон сайдан, болотная кочка. ТАК - бірлік, ол бар, тауардың шығу тегі (өткен) және дамуы (осы, келер).
География
Сабақ жоспары
Барлық сыныптар
Қазақстанның табиғат ресурстарын тиімді пайдалану, қорғау және экологиялық мәселелер
Карипжанов Нурбек Амангелдыевич
21 Желтоқсан 2017
872
Армысыздар, құрметті оқушылар, оқытушылар! Бүгінгі тәрбие сағатымыздың тақырыбы «Қазақстанның табиғат ресурстарын тиімді пайдалану, қорғау және экологиялық мәселелер». Елбасымыз Н.Назарбаев «Тәуелсіз елдің ертеңі-білімді ұрпақ» -дегенде жастарға үлкен сенім артып отыр. Сондықтанда оқып,білім алып,биік шыңдардан көріну арқылы еліміздің табиғатын қорғауға өз үлестерін қоса аласыздар. Қазақстанның бәсекеге қабілетті 30 елдің қатарында болуы еліміздің жан-жақты дамуында,соның ішінде табиғатты,туған жеріміз бен елімізді суюден бастау алады. Туған жерімізді, қастерлеп сақтай білейлік, жастар!
География
Тәрбие сағаты
Барлық сыныптар
Мектепте жобалау технолоиясын пайдалану
Карипжанов Нурбек Амангелдыевич
21 Желтоқсан 2017
437
Бүгінгі таңдағы Қазақстанның әлемдік білім кеңістігіне енуге деген мүдделілігі осы салада халықаралық әлеуметтік және экономикалық тұрғыдан озық деп танылған оқыту модельдерін өз мүмкіндігімізге сай үйлестіре қолдану үшін заман талабына лайық отандық білім беру стратегиясы мен тактикасын жаңалаудың қажеттілігін арттырып отыр. Өйткені «ұлттың бәсекелестік қабілеті, бірінші кезекте, оның білімділік деңгейімен айқындалады. Әлемдік білім кеңістігіне толығымен кірігу білім беру жүйесін халықаралық деңгейге көтеруді талап ететіні сөзсіз» [1].
География
Мақала
Барлық сыныптар
Климаттың адам өмірі мен оның шаруашылық әрекетіне тигізетін әсері
Карипжанов Нурбек Амангелдыевич
21 Желтоқсан 2017
327
8-сынып оқулығы, интерактивті тақта ,маркер, стикерлер, Білім ағашы суреті, плакат, А3, А4, ресурстар. Жаңа сабақты оқушылардың түсінуі -сабақ сатыларына арналған сұрақтар көмегі арқылы талқылау -ойлы тұжырым жасауға мүмкіндік беру. 1. Білімділік: Климаттың адам өмірі мен оның шаруашылық әрекетіне тигізетін әсері туралы білімдерін қалыптастыра отырып, оқушылардың дүниетанымдық қабілеттерін кеңейту. 2.Дамытушылық: Ойын арқылы оқушылардың ой-өрісін, ойлау қабілеттерін өздігінен ізденісін дамыту. 3. Тәрбиелік: Қолайсыз атмосфералық құбылыстармен таныстыра отырып, табиғатына, туған жеріне деген сүйіспеншілігін ояту, бірін-бірі тәрбиелеу.
География
Ашық сабақ
8 сынып
Антропогендік геожуйелерди пайдалануды бағалау және өзгерту
Карипжанов Нурбек Амангелдыевич
21 Желтоқсан 2017
771
Антропоген, антропогендік жүйе - геологияда ұзақтығы 700 мың млн жылға жуық кайнозойдың қазіргі ең соңғы (төрттік) жүйесі (кезеңі). Плейстоцен және голоцен деп бөлінеді. Плейстоценде жоғары ендіктерде климаттың бірнеше рет суынуы мен жылынуының ауысымдары материктік мұз басу мен мұз- дықсыз атыраптарда ылғалды климаттың тұрақтануымен жалғасты. Бұл кездегі ең маңызды окиға — Жер бетінде адам пайда болды.
География
Баяндамалар, реферат
Барлық сыныптар