Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
6 сыныптың қазақ тілден дайын кмж
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пәні |
Қазақ тіл |
||
Мектебі |
|
||
Сыныбы |
6 |
||
Күні |
2.09-4.09.2024 ж |
||
Педогогтың аты – жөні |
Мырзахметова Н |
||
Тақырыбы |
Дыбыс және әріп. Алфавит туралы түсінік |
||
Оқу мақсаты |
6.1.1.1. Дыбысты және әріпті тану |
||
Бағалау |
Шығармашылық жұмыстардың мазмұны мен сапасы |
||
Құндылығы |
Оқушылардың дыбыс пен әріптерді дұрыс анықтап, алфавитті дұрыс жазуы маңызды. |
||
Құзіреттілігі |
Дыбыстар мен әріптерді дұрыс анықтап, оларды бір жүйеге келтіру. Алфавитпен жұмыс жасау барысында әріптер мен дыбыстарды дұрыс қолдану және жазу. |
||
Сабақ барысы |
Жоспар |
||
Сабақтың кезеңі уақыты |
Педогогтың іс әрекеті |
Оқушының іс әрекеті |
Ресурстар |
Басы Минут |
Үйымдастыру кезеңі Сабақты бастау, тақырыпты
таныстыру. |
Оқушылардың сабаққа қызығушылығы мен белсенділігі |
Интерактивті тақта |
Ортасы |
- Дыбыс пен әріптің
айырмашылығын түсіндіру:
Әдіс тәсілдер Түсіндіру, практикалық тапсырмалар, топтық жұмыс Оқулыөпен жұмыс Жаттығулар орындау 4 Дыбысты сөздер 3 дыбысты сөздер 2 дыбысты сөздер Алфавитпен жұмыс жасау
Оқулықпен жұмыс жасау |
Тапсырмаларды орындау сапасы, дыбыс пен әріптерді анықтау дәлдігі Шығармашылық жұмыстардың мазмұны мен сапасы
Тапсырмаларды орындайды.
Оқулықпен жұмвс жасайды |
Интерактивті тақта Тақта мен маркерлер Слайдтар Карточкалар Интерактивті тақта Тақта мен маркерлер Слайдтар Карточкалар |
Соңы |
- Сабақты қорытындылау: |
Шығармашылық жұмыстардың мазмұны мен сапасы |
Интерактивті тақта Тақта мен маркерлер Слайдтар Карточкалар |
Рефлекция |
Сабақ соңында
рефлексия жүргізу: Үй
тапсырмасы: |
Дискрипторлар:
|
Интерактивті тақта Тақта мен маркерлер Слайдтар Карточкалар |
2 Сабақ
Пәні |
Қазақ тілі |
||
Мектебі |
|
||
Сыныбы |
6 |
||
Күні |
9.09- 11.09.2024 ж |
||
Педогогтың аты – жөні |
Мырзахметова Н |
||
Тақырыбы |
Дауыссыз және дауыссыз дыбыстар |
||
Оқу мақсаты |
6.1.1.1: Дауыссыз дыбыстардың түрлерін кесте арқылы көрсету |
||
Бағалау |
Дискрипторлар мен тапсырмалар |
||
Құндылығы |
Коммуникативтік құзіреттілік: Сөздердің дұрыс айтылуы мен
жазылуын меңгеру |
||
Құзіреттілігі |
Коммуникативтік құзіреттілік: Сөздердің дұрыс айтылуы мен
жазылуын меңгеру |
||
Сабақ барысы |
Жоспар |
||
Сабақтың кезеңі уақыты |
Педогогтың іс әрекеті |
Оқушының іс әрекеті |
Ресурстар |
Басы Минут |
Үйымдастыру кезеңі Жаңа сабақ Түсіндіру: Әрбір дауыссыз дыбыстың ерекшеліктерін түсіндіріп, мысал келтіру. Оқушылар өз мысалдарын келтіріп, топта талқылайды. Тапсырмалар:
|
Дауыссыз дыбыстардың түрлерін кесте арқылы көрсету
Кестені толтыру және әр дыбыстың ерекшелігін түсіндіру
Тапсырмалар мен сұрақтарға дұрыс жауап беру |
Интерактивті тақта суреттер слайд Интерактивті тақта суреттер слайд |
Соңы |
Рефлексия:
|
|
|
3 Сабақ
Пәні |
Қазақ тілі |
||
Мектебі |
|
||
Сыныбы |
6 |
||
Күні |
16.09 – 18.09.2024 ж |
||
Педогогтың аты – жөні |
Мырзахметова Н |
||
Тақырыбы |
Жуан және жіңішке дауысты дыбыстарды үлгі арқылы көрсету |
||
Оқу мақсаты |
6.1.1.1 Жуан және жіңішке дауысты дыбыстарды үлгі арқылы көрсету |
||
Бағалау |
|
||
Құндылығы |
Тіл мәдениеті |
||
Құзіреттілігі |
Тілдік құзіреттілік |
||
Сабақ барысы |
Жоспар |
||
Сабақтың кезеңі уақыты |
Педогогтың іс әрекеті |
Оқушының іс әрекеті |
Ресурстар |
Басы Минут |
Үйымдастыру кезеңі - Оқушылармен амандасу, сабаққа даярлықты тексеру. |
- Амандасу, сабаққа дайындалу. |
Оқулықтар дәптер мен жұмыс кітап суреттер |
|
Жуан және жіңішке дауысты
дыбыстарды анықтау және түсіндіру.
|
Дыбыстарды тыңдау және оларды
ажырату.
Жаттығуларды орындау. |
Оқулықтар дәптер мен жұмыс кітап суреттер Сызбалар мен кестемен жұмыс жасау |
Соңы |
Рефлексия | - Сабақтың қалай өткенін талқылау. Оқушылардың сабақтан алған әсерлері мен пікірлерін тыңдау. | - Сабақ бойынша пікірлерін білдіру. |
Дискриптор | - Жуан және жіңішке дауысты дыбыстарды дұрыс таниды және ажырата алады. |
Смайликтер арқылы бағалау |
4 сабақ
Пәні |
Қазақ тілі |
|||
Мектебі |
|
|||
Сыныбы |
6 |
|||
Күні |
23.09.2024 ж |
|||
Педогогтың аты жөні |
Мырзахметова Н |
|||
Тақырыбы: |
Дауыссыз дыбыстар |
|||
Мақсаты: |
Дауыссыз дыбыстардың түрлерін кесте арқылы көрсету |
|||
Құндылық |
Оқушы дыбытардың дауысты және дауыссыз болып бөлінетіні жайлы біледі. |
|||
Құзіреттілік |
|
|||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақ басы Жаңа сабақ |
1.Психологиялық дайындық -Сәлематсыздар ме, балалар?көңіл күйлерің жақсы ма? Шаттық шеңберіне шығып бір-бірлерімен бірігіп тақтада көрсетілген сурет бойынша айтады Қорыққанда:-«ой» дейміз. Таң қалғанда:-«ах» дейміз. Шаршағанда:-«уф» дейміз. Кейігенде:-«Ей е»дейміз. Біліп алып:-«Е-е» дейміз. Қуанғанда:-«Алақай» дейміз.\слайд\ 3.Үй тапсырмасын тексеру. 1.Сұрақ-жауап -дыбыстарды қайтеміз? -осы дыбыстарды таңдап жазсақ не болады? -әріптерді қайтеміз? Слайдтан сурет көрсету |
Оқушылар шаттық шеңберін құрды. Сұрақтарға жауап береді \естиміз\ әріп\ \жазамыз,оқимыз,көреміз\ |
Оқулықтар суреттер слайд |
|
Тұсаукесер |
Айтылу кезінде ауа еркін шықпай кедергіге ұшырап айтылатын дауыссыздар дейміз. Дауыссыз мыналар : Оларды неге дауыссыз дыбыс дейді. Оқулықты оқып беру жаттығулар орындау |
-Сөз, сөйлем,дыбыс,дауысты,дауыссыз дыбыс жайлы балалар айтады. |
суреттер |
|
Негізгі бөлім |
1. Сонымен дыбысты естиміз.Әріпті көреміз жазамыз Сұрақ қою
Кедергімен айтылатын дыбыстар дауыссыз дыбыстар олар көк көйлек киеді\көк түспен белгілейміз\ |
\еркін,кедергі болады\ дәптерімен жұмыс |
||
|
Ә\берілген сурет бойынша дауысты дыбыс,дауыссыз дыбыстарды төртбұрыштардың ішіне белгілерін саламыз\дауысты дыбыс-*** дауыссыз дыбыс болса ***\саламыз Әке,ана,бала,сырмақ т.б -Дыбыстық талдау жасау ата- ******
\ |
|
||
Қорытынды |
Өзіндік тапсырмалар Дауысты дыбыстан басталатын суреттерді тап дуыссыз дыбыстан басталатын суреттерді Дыбыстық талдау жаса \ана\ |
Тапсырма орындайды. |
||
Үйге тапсырма |
Дауысты дыбыстан сөздерді ойлап келу |
Үй тапсырмасын күнделікке жазады. |
|
Пәні |
Қазақ тілі |
|
Мектебі |
|
|
Күні |
2.09- 7.09.2024 ж |
|
Педогог аты жөні |
Мырзахметова Н |
|
Сынып |
6 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Э дыбысы мен |
1 |
Мақсаты |
. |
2 |
Бағалау |
функционалдық сауаттылығы қалыптасады ,шығармашылығы дамиды. |
3 |
Құзіреттілік |
Өзіндік жұмыс жасау барысында бір-бірінің пікірін тыңдауға дағдыланады,өзін –өзі реттеуге, бағалауға үйренеді. |
4 |
Құндылық |
Оқуды және оқыту үшін бағалау: АКТ-ны қолдану; таныстырылым жасау.Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс, жас ерекшеліктеріне сай оқыту. |
Сабақтың кезеңдері Уақыты 35 минут |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Сабақ басында жағымды психологиялық ахуал туғызу мақсатында топқа бөлу Оқушыларды үш топқа бөлу Психологиялық жағымды орта қалыптастыру «Жұлдыздар» |
Оқушылар назарын сабаққа ынта қояды.
Топ басшысын
сайлау. Психологиялық сәт. Балалар біз көңіл-күйіміздің әрқашан көтеріңкі болғанын қалаймыз.Көңілімізді ешқашан кірбің, бұлт шалмаса екен деп ойлаймыз. |
Шат- тық шең-бері |
|
Үй тапсырмасын сұрау |
Ой
қозғау.
Ң қандай дыбыс?
|
Қайталау –білім анасы. 1. Әріп дегеніміз не? 2. Дыбыс нешеге бөлінеді? 3. Әріптің жазба түрі қайда жазылады? 4. Дыбыс дегеніміз не? 5. ң дыбысы қандай дыбыс? 6. Дауыссыз дыбыстарды қалай ажыратамыз? 7. Қызыл текшемен қандай дыбысты белгілейміз? |
3 шапалақ |
|
Жаңа сабаққа даярлық |
«Ол не?»
ойыны арқылы таптыру суретпен жұмыс
|
Әріп таңбасымен танысады. Е дыбысы дауысты дыбыс.Е дыбысын қызыл түспен белгілейміз. Себебі ол созылып, тоқтамай айтылады. Е е дыбысын айтқанда дауысымыз жіңішкеріп естіледі. Е е дыбысы ерін арқылы айтылады. Сонықтан қысаң дауысты дыбыс. Е е дыбысы сөздің басында, ортасында, соңында айтылады. Дәптермен жұмыс. Дәптерімізді ашайық әдемі етіп жазайық
Жазу кезінде кеудені тік
көтеріп дәптерді қиғаштап, қаламды дұрыс ұстап
жазамыз. |
|
|
Жаңа сабақты меңгерту Сергіту сәті |
Сурет бойынша жұмыс. Мәтінмен жұмыс.
Ң тапсырма Электр,экскаватор ,экскурсия, элеватор,экран,эроплан,,экспедитор,эстафета, экипаж, аэроклуб. Кішкентай күн ішінде, Жарқырайды түн ішінде. (электр шамы) Топырақ жеми жата алмайды, Тас шайнапта қақаомайды ( экскаватор)
|
Оқулықтағы суретпен жұмыс
2) Сөздерді оқыту |
Бар-мақ пен |
|
Қорытындылау |
. Ойын «Мен -
фотоаппаратпын» Е е дыбысы сөздің қай жерінде кездеседі? |
. Ойын «Мен -
фотоаппаратпын»
2 – 3 оқушыны тақтаға
шығартып, немере, еден сөздерін жаздыртып, дыбыстық талдау
жасату |
Керемет |
|
Үйге тапсырма |
Е е әрпін жазып үйрену |
Е е дыбысына байланысты суреттер әкеледі. |
|
|
Бағалау |
Біз не үйрендік. Нені түсінбедім? |
Балалар көңіл-күйін смайликтермен көрсетеді. |
Смайлик тер |
|
Пәні |
|
||
Мектебі |
|
||
Сыныбы |
|
||
Күні |
|
||
Педогогтың аты – жөні |
|
||
Тақырыбы |
|
||
Оқу мақсаты |
|
||
Бағалау |
|
||
Құндылығы |
|
||
Құзіреттілігі |
|
||
Сабақ барысы |
Жоспар |
||
Сабақтың кезеңі уақыты |
Педогогтың іс әрекеті |
Оқушының іс әрекеті |
Ресурстар |
Басы Минут |
Үйымдастыру кезеңі |
|
|
Пәні |
|
||
Мектебі |
|
||
Сыныбы |
|
||
Күні |
|
||
Педогогтың аты – жөні |
|
||
Тақырыбы |
|
||
Оқу мақсаты |
|
||
Бағалау |
|
||
Құндылығы |
|
||
Құзіреттілігі |
|
||
Сабақ барысы |
Жоспар |
||
Сабақтың кезеңі уақыты |
Педогогтың іс әрекеті |
Оқушының іс әрекеті |
Ресурстар |
Басы Минут |
Үйымдастыру кезеңі |
|
|
|
|
|
|