Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
8 сынып Қазақ Тіл қмж үйден оқыту
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пәні |
Қазақ тіл |
||
Мектебі |
№ 35 Иса Тоқтыбаев |
||
Сыныбы |
8 |
||
Күні |
2.09.2024 |
||
Педогогтың аты – жөні |
Баджанова Айгерім |
||
Тақырыбы |
Дауыстыдыбыстаржәнеолардыңтүрлері |
||
Оқу мақсаты |
8.1.1.1.Дауысты дыбыстарды тану және олардың түрлерін ажырату. Мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты анықтау. |
||
Бағалау |
|
||
Құндылығы |
Қазақ тілінің дыбыстық жүйесін түсіну.
|
||
Құзіреттілігі |
Мәтіндер мен жұмыс істеу дағдыларын дамыту |
||
Сабақ барысы |
Жоспар |
||
Сабақтың кезеңі уақыты |
Педогогтың іс әрекеті |
Оқушының іс әрекеті |
Ресурстар |
Басы Минут |
Үйымдастыру кезеңі Оқушыларменамандасужәнесабаққадайындықтытексеру. Сабақтыңтақырыбы мен мақсаттарынтүсіндіру. Дауыстыдыбыстардыңтүрлерінфотосуреттерарқылыкөрсету. Әрдыбыстыңерекшеліктерінтүсіндіру (мысалы, «а», «е», «и», «о», «у» дыбыстарынбілдіретінсуреттер). Дыбыстардыңтүрлерінмәтіндердеқалайанықтауғаболатынынкөрсету
|
Сабақтаналғанәсері мен пікірлерінбілдіру
Сабақтыңтақырыбынтүсінужәнефотосуреттердіқарапшығу. Мәтіндерденнегізгі, қосымшажәнедетальдіақпараттыанықтап, түсіну. Практикалықтапсырмалардыорындаужәнетоппенжұмысістеу. Сабақтаналғанәсері мен пікірлерінбілдіру |
Интерактивті тақта |
Ортасы |
Оқушыларғамәтіндер беру, оларданнегізгі, қосымшажәнедетальдіақпараттыанықтаутапсырмасын беру.Әроқушыныңжұмысынтексеружәнеқажетболғанжағдайдақосымшакөмеккөрсету
|
|
|
Соңы |
Жеңілтапсырмалар:
Көмекшісұрақтарғажауап беру арқылынегізгіжәнеқосымшаақпараттыанықтау |
|
|
Рефлекция |
Сабақтыңнәтижелілігінбағалаужәнеболашақсабақтардыжақсартуүшінұсыныстардықарастыру |
Кері байланыс Сабақсоңындаоқушылардансабақтыңқалайөткенінсұрау. Оқушыларғақандайтапсырмалароңайнемесеқиынболғанынбілу. Сабақтыңтиімділігітуралыпікірлер мен ұсыныстардыталқылау. |
Дискрептор Оқушыфотосуреттердегідыбыстардыдұрыстаниды. Мәтінненнегізгіжәнеқосымшаақпараттыдұрысанықтап, белгілейді. Жазужәнетүсіндірукезіндеережелердідұрыссақтайды |
Пәні |
Қазақ тіл |
||
Мектебі |
№ 35 Иса Тоқтыбаев |
||
Сыныбы |
8 |
||
Күні |
6.09.2024 |
||
Педогогтың аты – жөні |
Баджанова Айгерім |
||
Тақырыбы |
Жуан жәнежіңішкедауыстыдыбыстар |
||
Оқу мақсаты |
Оқушыларжуанжәнежіңішкедауыстыдыбыстардыажыратааладыжәнесөздердеолардыанықтайалады. |
||
Бағалау |
Жазужәнеоқубарысындадыбыстардыдұрысқолданады |
||
Құндылығы |
Дыбыстықталдаужасауарқылыжазу мен сөйлеудағдыларындамыту |
||
Құзіреттілігі |
Жазужәнесөйлеудағдыларындамыту |
||
Сабақ барысы |
Жоспар |
||
Сабақтың кезеңі уақыты Басы |
Оқушыларменамандасужәнесабаққадайындау. Сабақтыңтақырыбы мен мақсаттарынтүсіндіру.
Жаңатақырыптытаныстыру (10 минут): Жуан жәнежіңішкедауыстыдыбыстардыфотосуреттерарқылыкөрсету. Әрдыбыстыңерекшеліктерінтүсіндіру (мысалы, «а», «о» жуандыбыстаржәне «и», «е» жіңішкедыбыстар). Фотосуреттердегісөздерарқылыжуанжәнежіңішкедыбыстардыанықтау. Түсіндіру мен талқылау (15 минут): Оқушыларменфотосуреттердіқарап, әрсөздегіжуанжәнежіңішкедыбыстардыталқылау. Сөздердідұрысжазуүшінжуанжәнежіңішкедыбыстардықалайанықтауқажеттігінтүсіндіру.
|
Сабақтаналғанәсерлері мен пікірлерінбілдіру жәнежіңішкедыбыстардыанықтап, дұрысжазу.
Практикалықтапсырмалардыорындаужәнетоппенжұмысістеу.
Сабақтаналғанәсерлері мен пікірлерінбілдіру |
Суреттер слайд |
Ортасы Соңы |
Жеңілтапсырмалар:
Қарапайымсөздержазып, олардыңжуаннемесежіңішкедыбыстарменерекшеленетінінанықтау
Рефлекция:
Сабақтыңнәтижелілігінбағалаужәнеболашақсабақтардыжақсартуүшінұсыныстардықарастыру |
. Сабақтыңтақырыбынтүсінужәнефотосуреттердіқарапшығу. Жуан жәнежіңішкедыбыстардыанықтап, дұрысжазу.
Практикалықтапсырмалардыорындаужәнетоппенжұмысістеу.
Кері байланыс:
|
. Дискриптор:
Жазукезіндедыбыстардыдұрысқолданады |
Пәні |
Қазақ тіл |
||
Мектебі |
№ 35 Иса Тоқтыбаев |
||
Сыныбы |
8 |
||
Күні |
16.09.2024 |
||
Педогогтың аты – жөні |
Баджанова Айгерім |
||
Тақырыбы |
Ұяң дауыссыз дыбыстар |
||
Оқу мақсаты |
8.1.1.1 Оқушыларұядауыссыз дыбыстардың түрлерін ажырата алады, мәтіннен негізгі, қосымша және де тальді ақпаратты анықтай алады |
||
Бағалау |
Ақпараттытүсініктітүрдежеткізеді |
||
Құндылығы |
Дұрысжазужәнесөйлеудағдыларынқалыптастыру |
||
Құзіреттілігі |
Ақпараттытүсініктітүрдежеткізужәнетүсіндіру |
||
Сабақ барысы |
Жоспар |
||
Сабақтың кезеңі уақыты Басы |
Оқушыларменамандасу, сабаққадайындықтытексеру.
Жаңатақырыптытаныстыру (10 минут): Ұяң дауыссыз дыбыстарды фото суреттер арқылы көрсету (мысалы, [қ], [г], [х], [һ дыбыстарын білдірін заттардың суреттері: «қасық», «гүл», «халық», «һәм»). Әр дыбыстың ерекшеліктерін түсіндіру. Сабақтыңмақсатынжәнетақырыптытүсіндіру.ҰядауыссыздыбыстардыфотосуреттерменкөрсетуарқылывизуалдыматериалдардыпайдалануМәтіндерденақпараттыдұрысанықтауәдістерінтүсіндіру.
Оқушыларғажекекөмеккөрсетужәнетапсырмалардыорындаубарысындабақылауж Әрфотосуретбойыншаұядауыссыздыбыстыанықтау (мысалы, «қасық» сөзіндегі [қ] дыбысын табу).Мәтіндерденұядауыссыздыбыстардыбелгілеп, олардыажырату.
Рефлекция: Сабақтыңбарысындақандайқиындықтартуындағанынжәнеолардықалайшешугеболатынынталқылау. Оқушылардыңсабақтаналғанәсерлері мен ұсыныстарынжинау. Сабақтыңнәтижелілігінбағалаужәнеболашақсабақтардыжақсартуүшінұсыныстардықарастыру.
|
Сабақтаналғанәсерлері мен пікірлерінбілдіру
Сабақтаналғанәсерлері мен пікірлерінбілдіру
|
Дискриптор:
Мәтінненнегізгі, қосымшажәнедетальдіақпараттыдұрысбөліпкөрсетеді |