|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 51 сабақ. Табиғат пен адам. Лепті сөйлем. 1 – 5-жаттығулар.
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау; 2.3.7.1 сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдану 1.4.4.1 бас (бас) және кіші әріптерді және олардың қосындыларын жазу, санитарлық-гигиеналық талаптарға сәйкес анық жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды Лепті сөйлемдер құрап жазады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ
құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ
ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Сәттілікке деген ең дұрыс жол-тағы да бір рет қадам жасап көру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Диктант жазу барысында жіберілген қателіктермен жұмыс жасау Тақырыпты ашу Сөйлем түрлерімен таныстыру
Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-жаттығу Өлеңді тиісті дауыс ырғағымен оқы. Тыныс белгісіне назар аудар. Өлең не туралы? Туған өлкеміз туралы Өлеңге ат қой «Туған өлке» ЕБҚ Суреттерді пайдалан. Қазақ жерінің табиғаты туралы өзің білетін мәліметтерді айт. 2-жаттығу Табиғатқа не жатады? Суретті толықтырып айтып көр. Тапқан сөздеріңмен төмендегі үлгі бойынша сөйлемдер құрап жаз. Үлгі: Қандай әдемі гүл! Алтын күннің жарқырауын-ай! Таулар қандай биік! Жасыл жайлау қандай әдемі! ЕҚБ Тұрғылықты жердің табиғаты туралы таңдана айтып көр. Ауылымның әдемісін қарашы! Сергіту сәті
3-жаттығу Тиісті дауыс ырғағымен оқыңдар. Лепті сөйлемді тап. -Ата-ау! -Ау,ботам! -Жамандықтан аулақ болу! Өзің жақсылық дегенді қалай түсінесің? 4-жаттығу Сөйлемдердің соңына тыныс белгілерін қойып жаз Өзеннің жағасы қандай керемет! Айбар шалғымен шөп шапты Саябақтың іші сондай тып-тыныш! Сен нешінші сыныпта оқисың? Үй тапсырмасы 5-тапсырма Өзің екі-үш лепті сөйлем құрап жаз. Үлгі: Атқан таң қандай арайлы! ҚЖ: Лепті сөйлемді өзің құра
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын пысықтайды Сөйлем түрлерімен танысады Өлең мазмұнымен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Суретті толықтырады Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Диалогке түседі Сөйлемдерді жазады Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Диктант жазу барысында жіберілген қателіктерін жөндейді-1б ҚБ: «Домбыра» әдісі
Дескриптор: Өлеңді тиісті дауыс ырғағымен оқиды-1б Өлеңге ат қояды-1б
Дескриптор: Тапқан сөздерімен төмендегі үлгі бойынша сөйлемдер құрап жазады-1б Жарайсыңдар!
Дескриптор: Тиісті дауыс ырғағымен оқиды-1б Лепті сөйлемді табады-1б Дескриптор: Сөйлемдердің соңына тыныс белгілерін қойып жазады-1б Керемет! Дескриптор: Лепті сөйлемдер құрап жаза алады-1б
«Ұстазға хат»» әдісі |
Суреттер оқулық
Жұмыс парағы
Оқулық Суреттер Жұмыс дәптері Суреттер оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 51 сабақ. Табиғат пен адам. Лепті сөйлем. 1 – 5-жаттығулар. 2 сыныпҚазақ тілі
№ 51 сабақ. Табиғат пен адам. Лепті сөйлем. 1 – 5-жаттығулар. 2 сыныпҚазақ тілі
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 51 сабақ. Табиғат пен адам. Лепті сөйлем. 1 – 5-жаттығулар.
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау; 2.3.7.1 сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдану 1.4.4.1 бас (бас) және кіші әріптерді және олардың қосындыларын жазу, санитарлық-гигиеналық талаптарға сәйкес анық жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды Лепті сөйлемдер құрап жазады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ
құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ
ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Сәттілікке деген ең дұрыс жол-тағы да бір рет қадам жасап көру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Диктант жазу барысында жіберілген қателіктермен жұмыс жасау Тақырыпты ашу Сөйлем түрлерімен таныстыру
Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-жаттығу Өлеңді тиісті дауыс ырғағымен оқы. Тыныс белгісіне назар аудар. Өлең не туралы? Туған өлкеміз туралы Өлеңге ат қой «Туған өлке» ЕБҚ Суреттерді пайдалан. Қазақ жерінің табиғаты туралы өзің білетін мәліметтерді айт. 2-жаттығу Табиғатқа не жатады? Суретті толықтырып айтып көр. Тапқан сөздеріңмен төмендегі үлгі бойынша сөйлемдер құрап жаз. Үлгі: Қандай әдемі гүл! Алтын күннің жарқырауын-ай! Таулар қандай биік! Жасыл жайлау қандай әдемі! ЕҚБ Тұрғылықты жердің табиғаты туралы таңдана айтып көр. Ауылымның әдемісін қарашы! Сергіту сәті
3-жаттығу Тиісті дауыс ырғағымен оқыңдар. Лепті сөйлемді тап. -Ата-ау! -Ау,ботам! -Жамандықтан аулақ болу! Өзің жақсылық дегенді қалай түсінесің? 4-жаттығу Сөйлемдердің соңына тыныс белгілерін қойып жаз Өзеннің жағасы қандай керемет! Айбар шалғымен шөп шапты Саябақтың іші сондай тып-тыныш! Сен нешінші сыныпта оқисың? Үй тапсырмасы 5-тапсырма Өзің екі-үш лепті сөйлем құрап жаз. Үлгі: Атқан таң қандай арайлы! ҚЖ: Лепті сөйлемді өзің құра
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын пысықтайды Сөйлем түрлерімен танысады Өлең мазмұнымен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Суретті толықтырады Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Диалогке түседі Сөйлемдерді жазады Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Диктант жазу барысында жіберілген қателіктерін жөндейді-1б ҚБ: «Домбыра» әдісі
Дескриптор: Өлеңді тиісті дауыс ырғағымен оқиды-1б Өлеңге ат қояды-1б
Дескриптор: Тапқан сөздерімен төмендегі үлгі бойынша сөйлемдер құрап жазады-1б Жарайсыңдар!
Дескриптор: Тиісті дауыс ырғағымен оқиды-1б Лепті сөйлемді табады-1б Дескриптор: Сөйлемдердің соңына тыныс белгілерін қойып жазады-1б Керемет! Дескриптор: Лепті сөйлемдер құрап жаза алады-1б
«Ұстазға хат»» әдісі |
Суреттер оқулық
Жұмыс парағы
Оқулық Суреттер Жұмыс дәптері Суреттер оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз






















