Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Әдебиеттік оқу 4 сынып Ата баба мұрасын құрметтейміз
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Ата – баба мұрасын құрметтейміз.
Күні: 26.11.2021
Машықкер: Серикболатова Н.С.
Әдіскер:
Бағасы:
Қолы:
Бөлім: |
|
Машықкердің аты-жөні |
Серикболатова Нурсауле Саятовна |
Күні: |
26.11.2021 |
Сыныбы: 4 «б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Ата- баба мұрасын құрметтейміз |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
4.2.3.1 Шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу. |
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: Шығарманы мазмұнын түсінеді, шығарманы түсініп,мәнерлеп оқиды, сипаттама бере алады, мәтіннің негізгі ойын түсінеді. Көпшілік оқушылар үшін:Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Кейбір оқушылар үшін: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақтың басы 5мин |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Психологиялық ахуал туғызу: «Шаттық шеңбері» Оқушылар шеңберге тұрып, бір- біріне бүгінгі сабаққа тілектерін айтады. Түрлі түсті қағазрармен төрт топқа бөлінеді. |
|
Түрлі түсті қағаздар |
|||
Сабақтың ортасы 3мин |
Ой қозғау. 1-тапсырма Тақтадағы суреттерге зер сал. 1.Суреттерден не байқадың? 2.суреттерде не бейнеленген? 3.Суреттерді қалай атар едің? |
Дескриптор: Оқушылар суретке қарап сұрақтарға жауап беру арқылы сабақтың тақырыбын түсінеді,болжайалады |
|
|
||
8мин 6мин 7 мин |
Т Автор жайлы ақпарат Түртіп алу әдісі: Өтетілеуұлы Ермек — 1938 жылы 1 каңтарда Ақмола (қазіргі Нұр- Сұлтан) қаласында туған 1957 жылы Алматыдағы Абай атындағы педагогтік институтыңың филология факультетіне оқуға түседі, кейін орыс тілі мен әдебиеті пәні мұғалімінің мамандығын алып шығады. 1962—1964 жылы Целиноград (қазіргі Ақмола облысы) Қорғалжын аудандық "Шамшырақ нұры" газетінде қызмет істеген. 1964—1974 жылы республикалық "Балдырған" журналында, 1974—1976 жылы "Жазушы" баспасында редактор, 1976 жылдан жаңадан ашылған "Жалын" баспасында аға редактор, редакция меңгерушісі болып қызмет атқарады, кейін балалар әдебиеті баспасы — "Балаусада" еңбек етеді. Осы үш көркем әдебиет баспаларында жиырма жылдан астам уакыт жұмыс жасаған баспагердің көлынан жүздеген жинақтар мен жеке кітаптар редакцияланып, оқырман қауымға жетеді. Ақынның шығармашылығы бірыңғай балаларға арналғандықтан, оның редакторлық қызметі де жас оқырмандар үшін жазылған көркем әдебиетпен тікелей байланыста болады.
" Оқылым дағдысын қалыптастыру: Өлеңді түсініп оқы. Сөздік: Мирас- Атадан әкеге, әкеден балаға қалатын мұра. Ойлан: Өлең кейіпкері өз ұлтының қандай мұрасын мақтан еткен? Өлеңде аталар мирасы туралы не айтылған? «Сөзсайыс- айтысқа» деген тіркестегі айтыс өнері туралы не білесіңдер? |
Дескриптор: Кестеде көрсетілген топтар топқа сәйкес жұмыс түрін жасайды Дескриптор: Автор жайлы мәліметтермен танысып, керекті жерлерін түртіп алады. Дескриптор : Өлеңді түсініп дауыстап, мәнерлеп оқиды. Дескриптор: Жаңа сөзбен танысып, дәптерге жазып алады. Дескриптор: Өлеңге қатысты сұрақтарға жауап береді. |
Смайликпен бағаланады |
Оқулық,таратпа материал Автор суреті Шығармаларының суреті Дәптер Кітап Кітап, дәптер |
||
2мин |
Сергіту сәті: «Хоки- поки» биі |
|
|
видеоролик |
||
5мин
|
Білгенге маржан: Айтыс- ауыз әдебиетінде ежелден қалыптасқан поэзиялық жанр, топ алдында қолма- қол суырып салып айтылатын сөзсайыс , жыр жарысы. |
Дескриптор: Балалар айтыс жайлы білімдерін молайтады
|
|
|
||
3 мин
|
Тапсырма: Үлгіге қарап, өлеңнің таңдаған екі шумағының мазмұнын қысқаша жаз.
|
Дескриптор: оқушылар дәптерлеріне Мақалдарды жазады.
|
|
Оқулық, жұмыс дәптері. |
||
Сабақтың соңы Рефлексия 1мин.
|
«Желкенді кеме» әдісі бойынша оқушылардан өтілген сабаққа байланысты кері байланыс алынады
Үй тапсырмасы: Қазақтың жақсы дәстүрін сақтап, жалғастыру үшін не істер едің? 4- 5 сөйлем. |
Дескриптор: Оқушылар сабатың неғұрлым жақсы өткеніне байланысты желкенді дұрыс түске бояйды.
|
|
Таратпа қағаздар |
||
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
||||
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу». Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды. |
«Мадақтау сөз» әдісі. 1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады. |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады. |
||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: 770 ₸ - Сатып алу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |