Материалдар / Акробатикалық жаттығулар. Жауырынға тұруды үйрену
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Акробатикалық жаттығулар. Жауырынға тұруды үйрену

Материал туралы қысқаша түсінік
Денешынықтыру пәні мұғалімдеріне үлгілік сабақ жоспарлары,тәрбиелік шарамды ұсынып отырмын.Қажет болса сабақтарына пайдаланар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2017
617
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ: Гимнастика

Күні:

Сынып: 5

Мектеп: Краснояр ОЖББМ

Мұғалімнің аты-жөні:Абилов Беккайыр Сисенбаевич

Қатысқандар саны: 13 қатыспағандар: 0

Сабақ тақырыбы

Акробатикалық жаттығулар. Жауырынға тұруды үйрену

Осы сабаққа қол жеткізуге көмектесетін оқу мақсаттары


5.1.2.2 Қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін білу және орындау ұйымшылдыққа тәрбиелеу

Сабақ мақсаты


Барлық оқушылар орындай алады:

Жауырынға тұру техникасын біледі.

Көпшілік оқушылар орындай алады:

Жауырынға тұрып тепе-теңдік ұстай алады

Кейбір оқушылар орындай алады:

Басқа тұрып тепе-теңдік ұстай алады

Оқушылар топпен жүмыс істей алады

Жетістік критерийлері


Қимыл-қозғалыс комбинацияларын, реттілікпен орындайды. Топпен жұмыс жасайды

Тілдік мақсаттар



Пәнге тән лексика мен терминология:

Алға айналу-кувырок впере-back roll

Артқа айналу-кувырок назад-front roll

Төсеніш-мата-gym mat

Акробатика- акробатика- acrobatics

Пән аралық байланыстар


Биология тарих

Алдыңғы меңгерілген білім

Алға және артқа айналу

Дескрипторлар

-қолын тіреп отырып,шалқалап жатады

-гимнастикалық төсенішке жатып, аяғын кеудесіне жинақтайды;

-гимнастикалық төсенішке жатып, жауырынға тұрады

-гимнастика жаттығуларын реттілікпен орындайды

Тепе тендік жаттығуларын орындайды


Сабақтың жоспарланған кезеңдері



Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы


  • Жалпы дамыту жаттығулары:

  • Саптық жаттығулар

  • Жүру жаттығулары

  • Жүгіру жаттығулары

  • Бір орнында орындалатын жаттығулар

  • Cабақтын мақсатымен таныстру

Спортзал,

ысқырғыш

Сабақтың ортасы

  • Алға және артқа айналуды қайталау

  • Артқа жартылай айналып жауырынға тұру

Шалқадан жатқанда,аяқты көтеріп,екі қолмен белден тіреп жауырынға тұру.

  • Сергіту сәті: эстафералық ойын.

1 бөлім. Тенис таяқшасымен тениис добын алып жүру.

Теннис таяқшасымен теннис добымен кедергілер арасынан өтіп барып, мәредегі математикалық тапсырмалар орындау.

2 бөлім. Көп болып жүгіру.

Ойынға екі команда бір уақытта қатысады. Олар сөре сызығының жанында бір бағытқа қарап лек түзеп тұрады. Әр команданың сөре сызығынан 10-15 м қашық жерден айналып кері қайтатын белгі (жалауша) қойылады.

Белгі берілгеннен кейін командалардың ең алдында тұрған бір-бір ойыншысы жүгірген күйі қойылған белгіні айналып өтіп, өз командасына оралады да, өзінен кейінгі ойыншының қолынан ұстайды. Енді олар қол ұстасқан күйі бірге жүгіріп, белгіні айналып өтіп, тағы да өз командасына оралады. Бұларға енді үшінші ойыншы қосылады. Сөйтіп, ақыры команданың барлық ойыншылары қол ұстасып бірге жүгіретін болады. Жүгіруді ойын тәртібін бұзбай бірінші болып аяқтаған команда жеңеді. Топтасып жүгіріп келіп мәреде берілен спортшылардың суреттері жасырылған есімдерін табу керек.

3 бөлім. Артығын тап.

Әр топқа бір –бірден үлкен доп беріледі.Сол допқа отырып секіріп, мәредегі тапсырманы орындап, өз тобына оралады. Келесі ойыншыда осылай жасайды.Ойын жалғаса береді.

4 бөлім. Бір топ үйрек.

Ойыншылар бір қатарда бір-бірінен қашықтау тұрып, тізелерін аздап бүгіп, қолдарын тізелерінің артынан біріктіріп ұстайды. Мәреден аяқтарының қалпын өзгертпестен жалаушаны айналып мәреге топпен логикалық сұрақтарға жауап беріп өз топтарына жету керек. Осы ретпен ойын жалғаса береді.

5 бөлім. Қап киіп жарысу.

Жарысатын қашықтықтың ұзындығы 10-15 метрдей болады. Мұғалім белгі берісімен Саптың ең алдында тұраған ойыншылар екі аяғын қапқа тез кигізіп, екі қолымен жоғары жағынан ұстап ілгері қарай секіріп мәреге келеді. Мәреде берілген суреттерді үш тілде айту қажет..Осы ретпен ойын қайталана береді..

Төсеніштер,доптар,

Суреттер

Шар, қаптар

Теннис ракеткасы

Сабақтың аяғы


  • Демді тоқтатып,сапқа тұрғызу.

Оқушылырға қойылатын сұрақтар:

  • нені білдім, нені үйрендім ?

  • нені толық орындай алмаймын?

  • қандай жұмысты жалғастыру қажет ?

Оқушылар өз жұмысы мен сыныптастарының жұмысын «Бас бармақ» әдісіі арқылы бағалайды

смайликтер,

жұлдызшалар

Дифференциалды оқыту –

Жауырынға тұру техникасын біледі. Жауырынға тұрып тепе-теңдік ұстай алады.

Қабілеті жоғары оқушыларға жауырынға тұрғанда тепе теңдікті ұзағырақ ұстауды орындату.

Бағалау – Бас бармақ әдісі

.

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын қадағалау Гимнастика сабағындағы қауіпсіздік ережесін қайталау



Сабақ бойынша рефлексия


Оқушылар сабақтың мақсатына қол жеткізді. Оқушылар жауырынға тұруды үйренді. Оқушыларды бас бармақ әдісімен бағалаймын. Арман пен Алиге жауырыңға тұру техникасын үйренуді дәптерлеріне жазу. Ата-аналарының көмегімен келесі сабаққа дайындалуды ескерту.мақтау мадақтау


Қорытынды

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!