|
3 бөлім: Құрал жабдықтар арқылы гимнастика дағдыларын арттыру |
Мектеп:№45 |
|
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні Биханов Жалғас |
|
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Акробатикалық жаттығулар комбинациясын орындау |
|
|
Оқу мақсаттары |
6.1.2.1. Қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін құру және орындау |
|
|
Сабақ мақсаттары |
Қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін құруды және орындауды үйрету. |
|
|
Бағалау критерийлері |
Қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін құрастырады және оларды орындай алады. |
|
|
Педагог әрекеті |
Сабақтың басында өтетін тақырыппен таныстырып, білім алушылармен бірге оқу мақсаты және сабақтың соңында күтілетін нәтиже анықталады. Осыдан кейін білім алушылар сабақтағы бағалау критерийлері және дескрипторлармен танысады. Білім алушылар гимнастикамен айналысу кезіндегі қауіпсіздік ережелері бойынша жалпы талаптармен таныстырылады. Білім алушылар жүру, жүгіру кезіндегі жаттығуларын орындағаннан кейін, демдерін қалпына келтіріп, дененің барлық бұлшық еттеріне дене қыздыру жаттығуларын орындайды. Бастапқы қалып-негізгі тұрыс, оң (сол) қол жағары. Алға домалау: отырып тірелу(тізелер бірге, қолдары жерде, иықтары алда, басы түзу); иықтар алға қарай берілген, дене салмағы қолға бағытталған, аяқты тіктей отырып иек кеудеге қысылған, аяқпен итеріліп домалау, жауырынға түсе берген кезде аяқтар бүгіледі; Жинақталу: шынтақтар денеге қысылған, қол сирақты қысады, арқа дөңгеленеді; Отырып тірелу: тізелер бірге, қолдар жерде, бас түзу; Негізгі тұрыс: өкше бірге, аяқтар тік, қолдар төмен, алақан ішке қарап тұрады. Жауырынға тұру
жаттығуы: «
Бастапқы қалып-негізгі тұрыс: екі қол екі жаққа-жоғары Жаттығуларды орындау кезінде қандай қауіпсіздік ережелерін сақтауымыз қажет? Комбинацияларды орындау кезіндегі реттілікті сақтау қаншалықты маңызды?
|
|
Оқушының әрекеті
|
Білім алушылар комбинациялардағы жекелеген элементтерді қайталап, шеберліктерін шыңдайды. Аяқтарды бүгіп жауырынмен тік тұруЖ
Оқушының бір жағында бір қолмен арқасынын, екінші қолмен аяқтарынан ұстап көмектесу. |
|
Ресустар |
Үлкен бос кеңістік. Гимнастикалық маттар. Комбинацияларды құрастыруға арналған жаттығулардың интернет ресурстарына сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=UWLc-hpND2g https://www.youtube.com/watch?v=zpO-y4VTE60 Үлкен бос кеңістік. Гимнастикалық маттар. Жауырында тұру техникасын үйрену интернет ресурстарына сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=ZVMw-QZfeZI https://www.youtube.com/watch?v=u98IVU1jgwU https://www.youtube.com/watch?v=vdSlvmww6AI
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Акробатикалық жаттығулар комбинациясын орындау.
Акробатикалық жаттығулар комбинациясын орындау.
|
3 бөлім: Құрал жабдықтар арқылы гимнастика дағдыларын арттыру |
Мектеп:№45 |
|
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні Биханов Жалғас |
|
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Акробатикалық жаттығулар комбинациясын орындау |
|
|
Оқу мақсаттары |
6.1.2.1. Қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін құру және орындау |
|
|
Сабақ мақсаттары |
Қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін құруды және орындауды үйрету. |
|
|
Бағалау критерийлері |
Қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін құрастырады және оларды орындай алады. |
|
|
Педагог әрекеті |
Сабақтың басында өтетін тақырыппен таныстырып, білім алушылармен бірге оқу мақсаты және сабақтың соңында күтілетін нәтиже анықталады. Осыдан кейін білім алушылар сабақтағы бағалау критерийлері және дескрипторлармен танысады. Білім алушылар гимнастикамен айналысу кезіндегі қауіпсіздік ережелері бойынша жалпы талаптармен таныстырылады. Білім алушылар жүру, жүгіру кезіндегі жаттығуларын орындағаннан кейін, демдерін қалпына келтіріп, дененің барлық бұлшық еттеріне дене қыздыру жаттығуларын орындайды. Бастапқы қалып-негізгі тұрыс, оң (сол) қол жағары. Алға домалау: отырып тірелу(тізелер бірге, қолдары жерде, иықтары алда, басы түзу); иықтар алға қарай берілген, дене салмағы қолға бағытталған, аяқты тіктей отырып иек кеудеге қысылған, аяқпен итеріліп домалау, жауырынға түсе берген кезде аяқтар бүгіледі; Жинақталу: шынтақтар денеге қысылған, қол сирақты қысады, арқа дөңгеленеді; Отырып тірелу: тізелер бірге, қолдар жерде, бас түзу; Негізгі тұрыс: өкше бірге, аяқтар тік, қолдар төмен, алақан ішке қарап тұрады. Жауырынға тұру
жаттығуы: «
Бастапқы қалып-негізгі тұрыс: екі қол екі жаққа-жоғары Жаттығуларды орындау кезінде қандай қауіпсіздік ережелерін сақтауымыз қажет? Комбинацияларды орындау кезіндегі реттілікті сақтау қаншалықты маңызды?
|
|
Оқушының әрекеті
|
Білім алушылар комбинациялардағы жекелеген элементтерді қайталап, шеберліктерін шыңдайды. Аяқтарды бүгіп жауырынмен тік тұруЖ
Оқушының бір жағында бір қолмен арқасынын, екінші қолмен аяқтарынан ұстап көмектесу. |
|
Ресустар |
Үлкен бос кеңістік. Гимнастикалық маттар. Комбинацияларды құрастыруға арналған жаттығулардың интернет ресурстарына сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=UWLc-hpND2g https://www.youtube.com/watch?v=zpO-y4VTE60 Үлкен бос кеңістік. Гимнастикалық маттар. Жауырында тұру техникасын үйрену интернет ресурстарына сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=ZVMw-QZfeZI https://www.youtube.com/watch?v=u98IVU1jgwU https://www.youtube.com/watch?v=vdSlvmww6AI
|
шағым қалдыра аласыз
ауырынмен тік тұру топталуда артқа домалау арқылы
орындалады. Жауырынмен жəне желкемен тірелу кезінде қолдар белдің
астына (үлкен саусақпен алға қарай), аяқтар бүгулі, сирақтар тік
қойылады.












