|
Күні: 25/04/2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Альжанов Гылымбек |
||||||
|
Сынып: 3А |
Қатысқандар cаны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Алға және артқа 3-4 домалап тусуді орындау |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты |
Оқушылардың икемділігін
арттырып, салауатты өмір салтына
баулу. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Қозғалыс қабілеттерін дамыту, үйлестіру. |
||||||
|
Жетістік критерийлері |
Берілген тапсырмаларды, жүйелі жаттығулар жинағының үйлесімділігін көрсетеді. Қабілеті жоғары оқушылар ойындардағы қимыл-қозғалыс әрекеттерін қайталап, орындалуын өз бетінше, нұсқаларын көрсету. |
||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Кілт сөздер мен тіркестер. Дене мүшелері қозғалу дағдылары секіру, жүгіру. Диалог Жаттығуларды неліктен маңызды екенін айта аласыз ба? |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Жаттығу барысында өзгелер көзқарасына құрмет және өзгелерге міндеті тарапынан жауапкершілік сезімі. |
||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Өзін-өзі тану, жас өспірімдер физиологиясы. |
||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Дене тәрбиесіндегі теориялық және практикалық сабақтарында қолдану |
||||||
|
Алдын ала білу керек |
Оқушыларға әртүрлі іс-шараларда шығармашылық тәсілдемені өздерінің іс-қимыл дағдыларын байланыстыру және топтық, жеке жұмыс барысында ережені, динамикалық өзгерістерді зерттеу арқылы таныту ұсынылады. |
||||||
|
Жоспарлардағы әрекеттер. |
Б = бүкілсыныптық жұмыс. Жж = жұптық жұмыс. Тәж = оқушы тәжірибесі. Ф = формативті бағалаудың мүмкіндіктері. Т = топтық жұмыс. Ж = жеке жұмыс. К = оқытушы көрсетеді. |
||||||
|
Сабақ барысы. |
|||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 8-10 |
Уақытты жоспарлау: Дайындық бөлім: Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу. Жаңа сабақ түсіндіру, өтілу барысымен таныстыру. Қатардағы жаттығулар. Оңға, солға бұрылулар. Жүрістегі жаттығулар. Жаттығуларды біркелкі, дұрыс орындау. Арақашықтықты сақтау. Козғалыстағы жаттығулар тізбегі. Қолға, аяқа арналған бой жазу жаттығулары. Жалпы дамыту, жетілдіру жаттығулары. Созылуға, иілуге арналған жалпы дамыту жаттығуларды орындау. Буындарды негізгі тапсырмаларды орындауға дайындау. |
Әрбір әрекет түріне арналған үлкен, бос кеңістік. Мұғалімге арналған ысқырық. |
|||||
|
Сабақтың ортасы 23-25 |
Алға және артқа 3-4 домалап тусуді орындау. 1.Қолды жерге тірей жүреден отырудан алға қарай домалап түсу 2.Осы тәсілмен тек аяқты қосып отыру қалпынан алға қарай домалап түсу. 3.Екі-үш және одан да көп домалап түсуді орындау 4.Волейбол,баскетбол добын құшақтай ұстап немесе арқы аяқты қолмен тізе үстіне горизонталь ұстап ,алға қарай қолды тіремей домалап түсу. 5.Қлды жерге тіреп және тіремей отыру қалпынан артқа қарай домалап түсіу. 6.Қолды жерге тірей төрттағандап тұру ,оң иықпен ,сол иықпен аунап түсу. 7.Осы тәсілмен қолды жерге тірей отырған қалпында аунап түсу. Эстафеталық жарыс |
|
|||||
|
Сабақтың соңы 3-5 |
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізіледі: Теориялық және практикалық жаттығуларда мұғалім қозғалмалы ойындарды ойнаған кезде, әдеттегі қателерге, жетістіктерге назар аударады анықтамалар береді. Оқушылар таңдаған белгілі ойындарға балалардың қызығушылықтарын қолдап және дамытып, дағдыларын дамытуға нұсқаулар беру, бақылау. Осы ойындарға байланысты басқа да нұсқаларды ұсынуға ұсыныстар жасау. |
||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||||
|
Берілген тапсырмаларды, жүйелі жаттығулар жинағының үйлесімділігін көрсетеді. Жаттығуларды барынша белсенді орындау, қозғалмалы ойындарды жалпылау.Қабілеті жоғары оқушылар ойындардағы қимыл-қозғалыс әрекеттерін қайталап, орындалуын өз бетінше, нұсқаларын көрсету. |
Оқушылардың өз бетінше тапсырмамен белсенді жұмыс істеуі, өз бетінше қателерін түзеу. Жаттығулар барысында бейресми қалыптастырушы бағалаулар. Талаптарға сай орындалуына көңіл бөлу. |
Тапсырмаларды орындау кезінде спорттық құралдардың дұрыс орналасуына көңіл бөлу. Дене қуатын үнемдеу шарттары. Дұрыс тыныс алу. Сабақ барысында техника қауіпсіздік ережелерін сақтау. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алға және артқа 3-4 домалап тусуді орындау
Алға және артқа 3-4 домалап тусуді орындау
|
Күні: 25/04/2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Альжанов Гылымбек |
||||||
|
Сынып: 3А |
Қатысқандар cаны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Алға және артқа 3-4 домалап тусуді орындау |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты |
Оқушылардың икемділігін
арттырып, салауатты өмір салтына
баулу. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Қозғалыс қабілеттерін дамыту, үйлестіру. |
||||||
|
Жетістік критерийлері |
Берілген тапсырмаларды, жүйелі жаттығулар жинағының үйлесімділігін көрсетеді. Қабілеті жоғары оқушылар ойындардағы қимыл-қозғалыс әрекеттерін қайталап, орындалуын өз бетінше, нұсқаларын көрсету. |
||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Кілт сөздер мен тіркестер. Дене мүшелері қозғалу дағдылары секіру, жүгіру. Диалог Жаттығуларды неліктен маңызды екенін айта аласыз ба? |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Жаттығу барысында өзгелер көзқарасына құрмет және өзгелерге міндеті тарапынан жауапкершілік сезімі. |
||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Өзін-өзі тану, жас өспірімдер физиологиясы. |
||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Дене тәрбиесіндегі теориялық және практикалық сабақтарында қолдану |
||||||
|
Алдын ала білу керек |
Оқушыларға әртүрлі іс-шараларда шығармашылық тәсілдемені өздерінің іс-қимыл дағдыларын байланыстыру және топтық, жеке жұмыс барысында ережені, динамикалық өзгерістерді зерттеу арқылы таныту ұсынылады. |
||||||
|
Жоспарлардағы әрекеттер. |
Б = бүкілсыныптық жұмыс. Жж = жұптық жұмыс. Тәж = оқушы тәжірибесі. Ф = формативті бағалаудың мүмкіндіктері. Т = топтық жұмыс. Ж = жеке жұмыс. К = оқытушы көрсетеді. |
||||||
|
Сабақ барысы. |
|||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 8-10 |
Уақытты жоспарлау: Дайындық бөлім: Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу. Жаңа сабақ түсіндіру, өтілу барысымен таныстыру. Қатардағы жаттығулар. Оңға, солға бұрылулар. Жүрістегі жаттығулар. Жаттығуларды біркелкі, дұрыс орындау. Арақашықтықты сақтау. Козғалыстағы жаттығулар тізбегі. Қолға, аяқа арналған бой жазу жаттығулары. Жалпы дамыту, жетілдіру жаттығулары. Созылуға, иілуге арналған жалпы дамыту жаттығуларды орындау. Буындарды негізгі тапсырмаларды орындауға дайындау. |
Әрбір әрекет түріне арналған үлкен, бос кеңістік. Мұғалімге арналған ысқырық. |
|||||
|
Сабақтың ортасы 23-25 |
Алға және артқа 3-4 домалап тусуді орындау. 1.Қолды жерге тірей жүреден отырудан алға қарай домалап түсу 2.Осы тәсілмен тек аяқты қосып отыру қалпынан алға қарай домалап түсу. 3.Екі-үш және одан да көп домалап түсуді орындау 4.Волейбол,баскетбол добын құшақтай ұстап немесе арқы аяқты қолмен тізе үстіне горизонталь ұстап ,алға қарай қолды тіремей домалап түсу. 5.Қлды жерге тіреп және тіремей отыру қалпынан артқа қарай домалап түсіу. 6.Қолды жерге тірей төрттағандап тұру ,оң иықпен ,сол иықпен аунап түсу. 7.Осы тәсілмен қолды жерге тірей отырған қалпында аунап түсу. Эстафеталық жарыс |
|
|||||
|
Сабақтың соңы 3-5 |
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізіледі: Теориялық және практикалық жаттығуларда мұғалім қозғалмалы ойындарды ойнаған кезде, әдеттегі қателерге, жетістіктерге назар аударады анықтамалар береді. Оқушылар таңдаған белгілі ойындарға балалардың қызығушылықтарын қолдап және дамытып, дағдыларын дамытуға нұсқаулар беру, бақылау. Осы ойындарға байланысты басқа да нұсқаларды ұсынуға ұсыныстар жасау. |
||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||||
|
Берілген тапсырмаларды, жүйелі жаттығулар жинағының үйлесімділігін көрсетеді. Жаттығуларды барынша белсенді орындау, қозғалмалы ойындарды жалпылау.Қабілеті жоғары оқушылар ойындардағы қимыл-қозғалыс әрекеттерін қайталап, орындалуын өз бетінше, нұсқаларын көрсету. |
Оқушылардың өз бетінше тапсырмамен белсенді жұмыс істеуі, өз бетінше қателерін түзеу. Жаттығулар барысында бейресми қалыптастырушы бағалаулар. Талаптарға сай орындалуына көңіл бөлу. |
Тапсырмаларды орындау кезінде спорттық құралдардың дұрыс орналасуына көңіл бөлу. Дене қуатын үнемдеу шарттары. Дұрыс тыныс алу. Сабақ барысында техника қауіпсіздік ережелерін сақтау. |
|||||
шағым қалдыра аласыз













